Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Falšoval Edel identitu?

Brankář Paris St. Germain Apoula Edel čelí obvinění z falšování identity a dokladů. Arménského reprezentanta nařkl jeho bývalý kouč a podle médií se už záležitostí začala zabývat UEFA a francouzské úřady.

Paris Saint-Germain i Rennes jsou na vítězné vlně. Která odpluje jako první?

Rennes zatím plní své předsezónní cíle na jedničku. Celek, jenž si již dlouho dává za úkol účast v pohárové Evropě, se po pěti odehraných kolech pohybuje na samé špici tabulky. Z druhého místa ztrácí na vedoucí Toulouse jediný bod. Dnes ho ale čeká těžký soupeř s podobnými ambicemi - pařížské SG.

Sevilla FC - Paris Saint-Germain 0:1

Velmi důležité vítězství získali fotbalist PSG v Evropské lize. Venku dokázali skolit asi největšího favorita ze skupiny FC Sevillu 1:0 díky brance Neneho ze 76. minuty. Domácí předvedli svým fanouškům přímo mizerný fotbal a na tuhle ránu nedokázali ve zbývajícím čase odpovědět. Hosté jsou v tabulce druzí, protože Dortmund porazil venku Karpaty Lvov 4:3.

Giuly: Tohle je moje poslední sezona v Paříži

Ludovic Giuly toho během své kariéry zažil opravdu hodně a sám moc dobře ví, že po trávnících už moc dlouho pobíhat nebude. Jednou věcí si je 34letý fotbalista jistý už nyní - na konci sezony odejde z PSG. O tom, zda třeba nepověsí kopačky na hřebík definitivně, se pak rozhodne až v příštím roce...

Preview: Sevilla FC - Paris Saint-Germain

Dvojnásobný vítěz předchůdce Evropské ligy Poháru UEFA FC Sevilla přivítá na svém pěkném stadionu Ramona Sáncheze Pizjuana loňského vítěze Coupe de France a zároveň nejznámější pařížský fotbalový klub Paris Saint-Germain.

Paris Saint-Germain - AC Arles-Avignon 4:0

I popáté odešel Arles-Avignon poražený. V Paříži ovšem utrpěl dosud nejvyšší porážku v sezóně. Lvi neměli na soupeře od první do poslední minuty utkání, ten si vlastně s bezmocným posledním celkem tabulky hrál jako s hračkou. Čtyři branky, které zařídil Hoarau, Sakho a dvakrát Nene, včetně několika dalších gólovek, jsou toho důkazem.

Preview: Paris Saint-Germain - AC Arles-Avignon

Pařížský trenér Antoine Kombouaré i celé vedení je před soubojem s posledním Arles pod kritikou ze strany majitelů klubu. Nedej bože, aby nováček ligy Arles-Avignon získal své první body právě v Parku princů. Už teď nejsou tlaky hlavně od hlavního akcionáře vůbec příjemné. Napravit poslední tři neúspěšné zápasy, to se nutně aktuálně po Kombouarém chce.

FC Sochaux - Paris Saint-Germain 3:1

Hezký start do sezóny prožívají fotbalisté Sochaux, kteří po hladké výhře 3:1 nad PSG obsadili v tabulce čtvrté místo. Hostům naopak uplynulý týden vůbec nevyšel. Předminulou neděli prohráli smolně s Bordeaux, ve čtvrtek dostali čtyři branky od Maccabi Tel Aviv a teď dostali naloženo třikrát. Přitom zlepšený výkon vzadu si trenér Kombouaré před zápasem přál ze všeho nejvíce.

Preview: FC Sochaux - Paris Saint-Germain

Ačkoli mají Sochaux a PSG trochu odlišné cíle do této sezóny, kouč hostů Antoine Kombouaré varuje před podceněním. Jeho mužstvo se totiž v průběhu týdne příliš nepředvedlo na půdě izraelského Maccabi Tel Aviv v rámci Evropské ligy, kde prohrálo 3:4, a teď by byl zajisté rád, aby obrana tentokráte předvedla o sto procent lepší výkon.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 1:2

Prakticky dvě třetiny zápasu hráli Pařížané lepší fotbal, nicméně překonat gólmana Carrassa se jim podařilo až v 76. minutě zásluhou Hoaraua. A ten tehdy pouze srovnával na 1:1, deset minut předtím se totiž trefil po rohovém kopu Diarra. Nakonec Bordeaux odjelo z hlavního města Francie s plným počtem bodů, protože rovněž po rohu ve čtvrté minutě nastavení skóroval na konečných 1:2 Ciani.

Preview: Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux

Hodně nelichotivou bilanci musí napravovat předloňský mistr ligy z Bordeaux, po dvou kolech má totiž na svém kontě nula bodů. Navíc ho po Montpellieru a Toulouse čeká další obtížná zkouška. Zajíždí do Parku princů, kde nastoupí proti pyšnému PSG. A to zatím ještě neprohrálo.

Lille OSC - Paris Saint-Germain 0:0

Bezbrankovou remízou skončil vůbec ne nezajímavý zápas mezi Lille a PSG, jenž uzavřel druhé kolo Ligue 1 letošní sezóny. Hosté si vypracovali určitě více gólových možností, to by však v brance nesměl stát Mickaël Landreau, který je všechny vychytal. Pařížané tak kvůli perfektním zákrokům svého bývalého gólmana v Lille naplno nebodovali.

Preview: Lille OSC - Paris Saint-Germain

Po prvním kole bylo vítězství PSG 3:1 nad St. Étienne nejlepším výsledkem týdne, a tak se klub z hlavního města náhle ocitl na první pozici. Dlouho, velmi dlouho se na ní mimochodem neobjevil. Nikdo v Paříži si nechce troufnout odhadnout, zda-li to tak bude delší dobu. Lille bude pro Pařížany nyní hodně tvrdou zkouškou.

Paris SG začalo proti St. Étienne na vítězné vlně

Paříž vstoupila do nové sezony nad očekávání dobře. V Parku princů dokázala jasně přehrát Saint-Étienne, když mu nastřílela hned tři branky. Úspěšnou ranou se blýskla také nová posila týmu - brazilský záložník Nene. Další branky domácích přidali Erding a Sessegnon, za hosty pouze korigoval stav Payet.

Preview: Paris Saint-Germain - AS Saint-Étienne

Nejen veterán Claude Makelele, který se přece jenom rozhodl ještě pokračovat v aktivní kariéře, ale zajisté celá Paříž věří, že se Saint Germain bude dařit v Ligue 1 lépe než v minulém ročníku, kde obsadila až třinácté místo. Na úvod se Pařížané střetnou s výběrem St. Étienne, loni sedmnáctým celkem tabulky, jenž bojoval poslední dva roky o holé přežití.