AS Monaco Francie - AS Monaco - Zprávy

Monaco v Evropské lize čeká nepříjemný test na půdě Crvené Zvezdy

Monaco se před vstupem do skupinové fáze Evropské ligy posilnilo vítězstvím v derby proti Nice, je ovšem pravda, že jeho forma v uplynulých týdnech nevykazuje vyloženě pozitivní hodnoty, takže by nemělo po jednom zdaru usínat na vavřínech. Obzvláště ne před duelem na srbské půdě, kde se body sbírají obecně velmi složitě. Do cesty se mu postaví Crvena Zvezda.

Trefa Embola rozhodla, Monaco v bitvě o Francouzskou Riviéru přemohlo Nice

Potvrdilo se, že Nice v poslední době nemá derby Cote d'Azur moc v lásce. Od listopadu roku 2020 prohrálo čtyřikrát z posledních pěti případů, pokud do statistik zahrneme i Francouzský pohár, přičemž svou pátou prohru za toto období utrpělo v rámci šestého kola nového ročníku. Monaco nepůsobilo na hřišti výrazně lepším dojmem, dokázalo ale jednu příležitost proměnit.

Francouzská Riviéra v napětí, Nice i Monaco zaostávají. Derby je může nakopnout kupředu

Soubojem o Azurové pobřeží zakončí Ligue 1 šesté kolo této sezóny. A oba celky určitě míní v derby Cote d'Azur uspět, protože jim přináší ideální šanci, jak se revanšovat za své uplynulé výsledky na domácí scéně. Ani náhodou se totiž Nice a Monaco nechtějí pohybovat těsně nad hranicí sestupu, bezpochyby je jejich prvotním cílem vyhoupnout se co nejdříve do popředí.

Osm klubů porušilo finanční fair play, nejvíce zaplatí PSG

Paris Saint-Germain zaplatí za porušení finanční fair play deset milionů eur, nižší pokuty vyměřila Evropská fotbalové unie dalším sedmi klubům. Podle vyjádření UEFA přijde osmička potrestaných klubů o celkem 26 milionů eur z prize money z evropských pohárových soutěží.

Oslabené Monaco na Troyes nestačilo

Těsně před poločasovým odchodem do šaten vyfasoval druhou žlutou Guillermo Maripán a hned poté domácí inkasovali. Ve druhém poločase se sice podařilo utkání zdramatizovat, nicméně hosté se nenechali rozhodit a podruhé za sebou využili soupeřovy nedisciplinovanosti.

Monaco proti Troyes hodlá navázat na povedené vystoupení z Parku princů

Monaco si v neděli výrazně napravilo reputaci, po vysoké porážce s Lens dokázalo zastavit PSG a na jeho půdě získalo bod. Ve vloženém kole by tak velmi rádo navázalo na svůj výkon, doma vyzve Troyes, které je každopádně také povzbuzené o poslední zdárný výsledek. Hosté nevstoupili do sezóny dobře, třikrát v řadě totiž padli, svou sérii ale utnuli výhrou nad Angers.

Hvězdy PSG poprvé narazily, zahozené šance útočných es vyústily v remízu s Monakem

Monako dalo téměř zapomenout na nepovedený vstup do sezony a ve čtvrtém kole Ligue 1 remizovalo s PSG na jeho půdě 1:1. Úvodní branku utkání vstřelil už ve 20. minutě Kevin Volland, který se při své individuální gólové akci také zranil. Knížecí klub pak dělal, co mohl, aby ukořistil všechny tři body, jeho naděje ovšem zmařil v 70. minutě z pokutového kopu Neymar. Brazilec si tak připsal osmou trefu z posledních pěti soutěžních utkání.

Našel Galtier správné zaklínadlo pro MNM? Rozjeté PSG nyní vyzve Monaco

Možná že někteří fanoušci mají dost chvalozpěvů na hvězdné pařížské trio ve složení Lionel Messi, Kylian Mbappé a Neymar. Jenomže stěží se nedá připomínat, jak se všem třem vydařil start do této sezóny. PSG valí na soupeře jednu lavinu za druhou, a to především díky přispění všech tří zmíněných. Monaco, zdeprimované minulou porážkou s Lens, čeká fakt těžký úkol.

Lens novým dočasným lídrem Ligue 1, venku zaslouženě přehrálo Monaco

Monaco potvrdilo, že start do nového ročníku ho nezastihl v té nejlepší pohodě. Zkraje srpna s PSV neúspěšně bojovalo o postup do hlavní fáze Ligy mistrů, v Ligue 1 po výhře na hřišti Štrasburku remizovalo doma s Rennes, přičemž teď zaznamenalo poměrně nečekaně vysokou porážku s Lens. Hosté se tak alespoň do sobotního večera dokonce vsunuli na čelo tabulky.

Monaco i Lens dosud v Ligue 1 neprohrály, kolo číslo tři je svede proti sobě

Ligu mistrů si sice letos Monaco nezahraje, musí se spokojit pouze s účastí u chudší fotbalové popelky jménem Evropská liga, i tak je však tenhle klub dostatečně atraktivní, aby přiváděl do své kabiny zajímává jména. A jedním z nich je i Mohamed Camara, jenž před pár dny dorazil z rakouského Salzburgu. Určitě by si velmi rád odbyl svůj premiérový start nyní proti Lens.

Oslabené AS Monako remizovalo se Stade Rennes 1:1

Ani dlouhá početní převaha po vyloučení Fofany ke třem bodům pro Stade Rennes nevedla. Hosté sice využili přesilovku na začátku druhého poločasu, ovšem Monako díky obrovské hrubce náhradního brankáře Alemdara vyrovnalo.

Monako se potřebuje oklepat z vyřazení z Ligy mistrů, doma hostí Stade Rennes

Fotbalisté AS Monaka budou i v letošní sezoně bez Ligy mistrů. Souboj s nizozemským PSV Eindhoven totiž nezvládli a po prodloužení padli 2:3. Čas na truchlení ale není, neboť je tu 2. kolo francouzské Ligue 1 a utkání proti nebezpečnému Stade Rennes. V uplynulé sezoně vyšel ze vzájemných zápasů lépe knížecí celek.

Monako odstartovalo ve Štrasburku vítězně

Úspěšný start do nového ročníku Ligue 1 mají za sebou hráči Monaka, kteří zvítězili v Alsasku 2:1. Knížecímu celku se podařilo zvítězit na půdě Racingu Štrasburk po dlouhých čtyřech letech! Jeho branky zaznamenali Krépin Diatta a Sofiane Diop.

Racing Štrasburk narazí v prvním kole na AS Monako

Už jsou to dlouhé čtyři roky, co dokázalo Monako získat ve Štrasburku všechny tři body. "Knížata" se na neoblíbené půdě představí hned v prvním kole a nechtějí opakovat špatné vstupy do předchozích sezon. Monako i letos touží zaútočit na pozice zaručující Ligu mistrů a do pohárů by rád i Racing, jemuž to v minulé sezoně těsně uteklo.

AS Monaco kupuje dalšího útočníka, kádr posílil Embolo

Vedení AS Monaco se v průběhu několika dní povedlo získat druhou posilu do útoku. Z Liverpoolu nedávno přišel Takumi Minamino a jeho konkurentem se nyní stal Breel Embolo, toho knížecí celek koupil z Borussie Mönchengladbach...