Konec aktivní hráčské kariéry oznámil Rafael van der Vaart. Bývalý nizozemský reprezentant naposledy oblékal dres Esbjergu, nedokázal se však výrazněji prosadit...

Slavia získala záložníka Mingazova a útočníka Van Burena

Slavia dnes představila další dvě letní posily. Turkmenský záložník Ruslan Mingazov přichází po vypršení smlouvy v Jablonci, nizozemský útočník Mick van Buren naposledy působil v dánském Esbjergu. Oba s pražským klubem podepsali kontrakt do 30. června 2019.

ACF Fiorentina - Esbjerg fB 1:1

Asi si vzpomínáte na úvodní minuty předešlého zápasu těchto dvou týmů, v němž se naplno prezentovala ta ofenzivnější část. Do konce prvního poločasu padly čtyři branky, které z velké části rozhodly o úspěchu italského celku. Montellův tým si z Dánska přivezl nadějnou výhru v poměru 3:1 a dnes udělal poslední krok na cestě do další fáze Evropské ligy.

Fialky budou proti Dánům hájit pohodlný náskok

Viola si z Dánska přivezla komfortní náskok dvou branek a zejména díky atraktivnímu prvnímu poločasu nastřílela Esbjergu tři góly. Postup do další fáze Evropské ligy je tedy stále reálnější, ale přesto domácí nesmí své hosty nijak podcenit.

Viola veze z Dánska výhru o dvě branky

Gólové hody z úvodu první půle se již neopakovaly, přesto jsme viděli atraktivní utkání. V něm domácí Esbjerg nestačil na favorita z Toskánska a po gólech Matriho, Iličiće a Aquilaniho prohrává. Vstřelil ale jednu branku, takže v odvetném utkání ještě nic není ztraceno.

Fialky navštíví nerozehrané Dány

Oba celky si musí zvykat na svá omezení. Domácí tým hrál soutěžní zápas naposledy v polovině prosince, Fiorentina nemůže počítat s množstvím zraněných hráčů. Přesto se čtvrteční soupeři pokusí vykročit za kýženým postupem do další fáze.

Nezastavitelný Salzburg znovu jasně zvítězil, Esbjerg však prohra 3:0 mrzet nemusí

Salzburg i v posledním kole udržel nejen neporazitelnost, ale dokonce i stoprocentní úspěšnost zisku bodů, a tak naprosto suverénně ovládl skupinu C. Plných osmnáct bodů logicky neznamenají nic jiného než první místo v tabulce a postup dále. Esbjerg však prohra 3:0 mrzet nemusí, s rakouským celkem totiž právě Dánové postupují dále.

Preview: Red Bull Salzburg - Esbjerg fB

Red Bull je vedle Tottenhamu jediným týmem, který má po pěti zápasech v základních skupinách EL na kontě plný počet bodů, a rád by to stvrdil i v dnešním finálním kole - na rozdíl od anglického celku se totiž ten rakouský přetahuje o první místo s Esbjergem. Ten pokud dnes v Salcburku vyhraje alespoň o dvě branky, přeskočí svého soka na čele skupiny C.

Esbjerg fB - Standard Lutych 2:1

Skupinu C s přehledem ovládl švýcarský Red Bull Salzburg, jen o tři body hůře si vedl Esbjerg. Dánský tým senzačně postupuje ze druhé příčky, což dnes dokumentoval také výhrou proti belgickému Standardu Lutych.

Preview: Esbjerg fB - Standard Lutych

Blue Water Arena v Esbjergu uvítá očekávaný duel favorita s outsiderem skupiny C. Nenechte se však mýlit - favorizovaným celkem totiž není ten belgický, jak by se vzhledem k jeho nedávným úspěchům mohlo zdát. Druhým celkem tabulky je naopak s devíti body dánský tým.

Esbjerg fB - IF Elfsborg 1:0

Fotbalisté dánského Esbjergu dokázali i ve svém druhém severském derby nad švédským Elfsborgem těsně zvítězit a s předstihem si zajistili postup mezi 32 nejlepších celků Evropské ligy. Na kontě totiž mají devět bodů a před Elfsborgem s Lutychem mají nedostižný osmibodový náskok, na stoprocentní Salzburg ztrácejí tři body. Utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané a o osudu utkání rozhodla vlastní branka zhruba dvacet minut před koncem.

Preview: Esbjerg fB - IF Elfsborg

I ve skupině C začíná docházet na lámání chleba a již po čtvrtých zápasech skupiny může být minimálně o jednom postupujícím jasno. Esbjerg jako jedno z největších překvapení letošního ročníku přivítá na své půdě švédského šampiona IF Elfsborg a právě dánskému klubu půjde o předčasné zajištění postupu.

IF Elfsborg - Esbjerg fB 1:2

Fotbalisté Esbjergu uspěli i podruhé bodově naplno na venkovní půdě a udělali důležitý krok k postupu do další fáze. Na odpadlíky z Elfsborgu a Standardu Lutych nyní mají náskok pěti bodů. Hosté se poprali z umělým trávníkem a díky dvěma zásahům Hanse Henrika Andreasena vedli 2:0. Domácí už dokázali jen snížit.

Preview: IF Elfsborg - Esbjerg fB

Přímý souboj o druhé místo ve skupině C bude k vidění ve Švédsku, kde se Elfsborg utká s dánským Esbjergem. Hosté mohou do utkání vstoupit o poznání sebevědomější, vždyť v Evropské lize dokázali na půdě soupeře zvítězit již čtyřikrát v řadě. To švédský klub bude usilovat o své první letošní vítězství v základní skupině.