Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň
27.05.20171. Fotbalová liga 30. kolo
Viktoria Plzeň - Jihlava
29.04. Plzeň se rozloučila s Rajtoralem
Skandovaným potleskem se fanoušci fotbalistů Plzně loučili s bývalým hráčem Viktorie Františkem Rajtoralem, jenž 23. dubna spáchal v Turecku sebevraždu. Před dnešním ligovým zápasem s Duklou běželo na stadionu vzpomínkové video, které fanoušci doprovodili téměř čtyřminutovým potleskem ve stoje, mnozí přitom měli slzy v očích. Příznivci Viktorie vzpomínali na Rajtorala celý týden, když před stadionem vzniklo pietní místo, na kterém zapálili stovky svíček a kam nanosili vzpomínkové předměty. Téměř každý, kdo dorazil na dnešní zápas, pak nejprve zavítal na toto pietní místo, kde vznikaly zástupy. (ČTK)
27.04. Plzeň vyřadí číslo 27
Viktoria Plzeň v sobotním ligovém utkání s Duklou Praha oficiálně vyřadí číslo 27, s nímž nastupoval její bývalý hráč František Rajtoral, který o víkendu spáchal v Turecku sebevraždu. Památku bývalého reprezentanta uctí před výkopem všech osmi zápasů nadcházejícího 26. kola nejvyšší soutěže kluby minutou ticha či potlesku. Po Rajtoralově letním odchodu převzal od zimy číslo 27 rakouský záložník Andreas Ivanschitz, který posílil Viktorii v lednu. (ČTK)
24.04. Příbrami bude dvě kola chybět Tregler
Příbrami bude v příštích dvou kolech první ligy chybět Jaroslav Tregler, který dostal osmou žlutou kartu v sezoně. O polovinu nižší jednozápasový trest čeká za čtyři napomínání plzeňského Romana Hubníka, jabloneckou dvojici Martin Doležal, Mirzad Mehanovič a Martina Dostála z Bohemians 1905. (ČTK)
23.04. Bečka: Ztratili jsme tři body
Plzeň nezvládla utkání na Spartě a na vedoucí Slavii ztrácí dva body. "Ztratili jsme tři body, které potřebujeme v boji o titul. Začátek nebyl z naší strany špatný, měli jsme vyloženou šanci, kterou kdybychom proměnili, vyvíjelo by se to asi jinak. Krmenčík ji určitě chtěl proměnit, bohužel neproměnil a možná to ovlivnilo utkání. Kluci pak zbytečně začali být nervózní, spíš se ohlížet na rozhodčí a jiné věci. Říkali jsme jim, že vyhraje klidnější a zodpovědnější mužstvo a tím jsme bohužel dnes nebyli. Vlastní nedůsledností a podceněním některých situací jsme pak dostali Spartu na koně a ta dala dvě branky. Druhou půli jsme se trochu zlepšili, ale na to, abychom s výsledkem něco udělali, to nestačilo. Sparta nás předčila v důrazu, bojovnosti a větší chuti vyhrát. Bojovnost, zarputilost a chuť vítězit by měly patřit k normálním věcem. Budeme si to muset rozebrat a důrazně si s některými hráči pohovořit. Ztrácíme dva body, zbývá pět kol do konce ročníku. Rozhodně neskládáme zbraně. Návrat Pilaře bylo to nejpozitivnější v utkání," řekl kouč Zdeněk Bečka. (ČTK)
21.04. Na český šlágr dohlédnou policisté
Na veřejný pořádek během nedělního zápasu české ligy mezi Spartou a Viktorií Plzeň budou dohlížet desítky pražských policistů. Vedle příslušníků pořádkové služby půjde také o dopravní policisty a kriminalisty. Na webu o tom dnes informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan. Policie podle něj v souvislosti se zápasem zatím neví o žádných rizicích. Z pohledu policie je nedělní utkání na Letné standardní sportovní událostí, uvedl Hulan. Policisté přesto vyhodnocují všechny získané informace. "V tuto chvíli můžeme jednoznačně konstatovat, že jsme doposud nezaznamenali žádnou skutečnost, která by vypovídala o čemkoli mimořádném, k čemu by mohlo v rámci nedělního utkání dojít," řekl policejní mluvčí. (ČTK)
20.04. Šádek dostal pokutu 40 tisíc
Generální manažer Plzně a místopředseda ligy Adolf Šádek dostal pokutu 40 tisíc korun za nevhodné chování v utkání 22. ligového kola s Teplicemi. Funkcionář Viktorie během zápasu počastoval urážlivými výroky rozhodčího a delegáta utkání. (ČTK)
16.04. Plzeň dohrává bez zraněného Hubníka
Viktoria Plzeň dohrává dnešní utkání se Slováckem bez Romana Hubníka, obránce západočeského klubu se v první půli zranil a musel střídat.
09.04. Limberský si odpyká disciplinární trest
Vedoucí Plzni bude v příštím kole první ligy chybět David Limberský, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Ze stejného důvodu čeká jednozápasový trest i na teplické hráče Davida Vaněčka s Aleksandarem Šušnjarem, příbramského Romana Květa, Jiřího Janouška z Hradce Králové, Jakuba Podaného z Dukly a Pavla Košťála z Karviné. Za osm žlutých karet si dvě kola nezahrají brněnský Jakub Šural a zlínský Dame Diop. (ČTK)
08.04. Bečka: Jsme rádi, že jsme zvítězili
Plzeň si po změně trenéra poradila s Hradcem Králové a upevnila si tak vedoucí pozici. "Především jsme rádi, že jsme tady zvítězili, protože to jsou hrozně důležité body pro další boj o titul. Jsme rádi, že vedeme o čtyři body. Teď je zase na Slavii, jak se k tomu postaví ona. Věděli jsme, že utkání pro nás nebude jednoduché, Hradec je hlavně na domácí půdě velmi dobré mužstvo s šikovnými hráči hlavně Malinský a Milan Černý nám dělali velké problémy ze začátku. Navíc ještě byli povzbuzeni výhrou ze Zlína. Hlavně první poločas jsme nebyli klidní na balonu, Hradec nás dorážel. O půli jsme si k tomu něco řekli a myslím, že druhá půle už byla lepší. Neříkám úplně podle představ, ale rozhodně jsme se zlepšili. Neměli jsme moc času nějakým způsobem podle svých představ přeorganizovat mužstvo. Měli jsme na to dva tři tréninky, teď bude víc času do Slovácka. Věřím, že to bude lepší, budeme se snažit chyby odstranit," prohlásil plzeňský lodivod Zdeněk Bečka. (ČTK)
16.03. Kozáčik odchytal jubilejní zápas
Jubilejní 200. utkání v české nejvyšší soutěži má za sebou Matúš Kozáčik. Bývalý brankář pražských klubů Sparty a Slavie si zmíněný zápis připsal ve včerejším utkání mezi Plzní a Bohemians 1905 (1:0), po kterém západočeský celek i díky jeho pomoci udržel kontakt s vedoucí Slavií. (sport.sme.sk)