Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Jablonec i Olomouc se hodlají revanšovat za nepovedený víkend

Víkend plný zklamání za sebou mají fotbalisté Jablonce i Olomouce. Zatímco Severočeši schytali pětigólový debakl v Českých Budějovicích, olomoucká Sigma nečekaně podlehla Teplicím. Ve vzájemném měření sil si tak obě strany budou chtít vylepšit náladu.

Teplice oslavily tříbodový zisk na Hané po 10 letech. Ke skalpu Sigmy zavelel v závěru Urbanec

Fotbalisté Teplic zvítězili ve 28. kole Fortuna Ligy na hřišti Olomouce 2:1, čímž prolomili 10leté čekání na výhru na Andrově stadionu. Dlouho to vypadalo, že rozhodující trefu zaznamená proměněným pokutovým kopem Matěj Hybš, domácí však v 79. minutě srovnali. Hrdinou Sklářů se tak nakonec v 84. minutě stal Jakub Urbanec. Hanáci sice prohráli doma poprvé od 10. září minulého roku, stále se ovšem nacházejí na šesté příčce zaručující účast ve skupině o titul.

Olomouc si brousí zuby na Teplice, neporazila je šestkrát za sebou

Na první pohled jasná záležitost by měla být k vidění na Andrově stadionu, kde Olomouc přivítá Teplice. Domácí bojují o první šestku, zatímco hosté o záchranu, vzájemná bilance z posledních let ovšem říká něco jiného.

Chvátal se z několika centimetrů nemýlil. Sigma si výhrou upevnila pozici ve skupině o titul

Fotbalisté Sigmy Olomouc si v rámci 27. kola Fortuna Ligy připsali proti Zlínu těsné vítězství 1:0. O jedinou trefu utkání se krátce po čtvrthodině hry postaral dorážkou přímo z brankové čáry Juraj Chvátal. Hanáci si tak v nekompletní tabulce drží tři kola před koncem základní části české nejvyšší soutěže šestibodový náskok na poslední příčce zaručující postup do skupiny o titul. Ševcům naopak stále hrozí pád na úplné dno tabulky, od kterého ho aktuálně dělí pouze lepší skóre.

Olomouc chce zabojovat o Evropu. Uspěje na půdě Zlína?

Po prohře na Slavii a remíze s Bohemians chce Olomouc poprvé od reprezentační přestávky naplno bodovat. Pokusí se o to ve Zlíně, jenž před dvěma týdny opustil poslední místo, stále ovšem hraje o udržení v nejvyšší soutěži.

Jílek: Musím kluky pochválit, i když jsme ztratili dva body

Olomoučtí remizovali ve 26. kole první ligy s Bohemians 1905 2:2. Na čtyřech gólech se podíleli pouze dva střelci, za domácí skóroval ve 37. a 51. minutě Mojmír Chytil, za hosty ve 25. a 54. minutě Jan Matoušek.

Matoušek zachytil olomouckého snajpra, Klokani odjeli z Moravy s bodem v kapse

Bohemians remizovali ve 26. kole Fortuna ligy na půdě Olomouce 2:2. Atraktivní zápas si pro sebe uzmuli kanonýři obou celků. Zatímco na straně pražského týmu se dvakrát trefil Jan Matoušek, za Hanáky přesně mířil ve formě hrající Mojmír Chytil, jenž má na kontě již 11 ligových gólů. Bohemka tak po čtyřech kláních v české nejvyšší soutěži poprvé nezvítězila.

Sigma a Bohemians se po porážce od sešívaných postaví proti sobě

Olomouc i Bohemians za sebou mají nepovedené zápasy s pražskou Slavií. Zatímco Sigma sešívaným podlehla v lize, "Klokani" v Edenu padli po velkém boji v semifinále národního poháru. Zlepší si některý z mančaftů reputaci ve vzájemném klání?

Série Slavie pokračuje. Sigma si z Edenu odvezla čtyřgólový příděl

Třináct zápasů, třináct výher, padesát vstřelených gólů. Taková je letošní domácí ligová bilance pražské Slavie, která si poslední ze zářezů připsala proti olomoucké Sigmě. Před pauzou otevřel skóre van Buren, ve druhé půli Lingr, Schranz a Jurečka stanovili konečný výsledek 4:0.

Slavia hájí domácí tvrz, další nájezdníci dorazí z Olomouce

Slavia venku tápe a pravidelně ztrácí body, doma je to ovšem po výsledkové i herní stránce zcela jiná písnička. Další obětí se má stát Sigma Olomouc, která si na sešívané bude věřit.

Raketové nástupy Sigmy do poločasů zajistily pád Bolky. Olomouc zůstává na jaře neporažena

Sigma Olomouc porazila ve 24. kole na Andrově stadionu Mladou Boleslav 2:0. Klíčové momenty utkání nastaly na začátcích obou poločasů. Už ve třetí minutě si totiž vstřelil vlastní gól hostující Ondřej Karafiát a bleskově po změně stran navýšil vedení Hanáků Lukáš Vraštil. Domácí tak po zimní přestávce stále neprohráli a po druhé výhře v řadě poskočili na čtvrtou příčku neúplné tabulky.

Po gólových koncertech se Sigma a Boleslav představí ve vzájemném souboji

Po remízovém martyriu se v Olomouci konečně dočkali vítězství. Zlepšenou náladu budou chtít Hanáci zužitkovat i proti Mladé Boleslavi. Ovšem i Severočeši dorazí na Andrův stadion v dobrém rozmaru, neboť před týdnem si rovněž s chutí zastříleli.

Čmelíkův zkrat nastartoval Olomouc, ta poprvé na jaře vyhrála

Stoprocentní podíl remíz měla během prvních šesti jarních kol Olomouc, po sedmém zápase už to ale neplatí. Díky Čmelíkovu hloupému vyloučení se totiž gólově rozjeli a Vodháněl s Růskem se během deseti minut postarali o tři góly.

Olomouc i Budějovice chtějí navázat na poslední kolo, řeší ovšem absence

Olomoucká Sigma i budějovické Dynamo za sebou mají vydařené kolo. Zatímco Hanáci si odvezli cenný bod z Plzně, Jihočeši si dokonce zdárně vyšlápli na vedoucí Slavii. Jak si oba týmy povedou ve vzájemném střetnutí?

Plzeň očarovalo kouzlo Sigmy a s Olomoucí pouze remizovala

Také plzeňská Viktoria se nechala lapit do olomoucké remízové pasti. Sigma uhrála nerozhodný výsledek i v šestém jarním ligovém utkání, tentokrát se však za plichtu určitě nezlobí. Hanáci totiž obrali o body silné Západočechy, kteří svým zaváháním dali možnost vedoucí Slavii odskočit v tabulce.