MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Zprávy

Kučera: Za stavu 2:1 začalo trápení, hráči ztratili sebevědomí

Tepličtí remizovali v 17. kole první ligy s Karvinou 2:2. Severočeši v poločase vedli 2:0 po brankách Martina Maceje a Jakuba Mareše, po přestávce ale hosté srovnali zásluhou střídajících hráčů Christiána Herce a Rafaela Tavarese, který se trefil devět minut před koncem. Oba týmy po úvodních dvou porážkách v jarní části sezony poprvé bodovaly.

Teplice prohospodařily náskok a s Karvinou jen remizovaly

Za tohle si tepličtí "Skláři" budou rvát vlasy. Severočeši odehráli proti Karviné solidní první poločas, po němž vedli o dvě branky. Jenže Slezané po změně stran využili povolení v řadách domácích a slabšího výkonu brankáře Teplic. Body se tedy na Stínadlech nakonec dělily.

Obránce Twardzik se po půl roce v Karviné vrátil na Slovensko

Obránce Filip Twardzik opustil Karvinou, kam přišel před touto sezonou z Ružomberku, a vrátil se na Slovensko. Bývalý český mládežnický reprezentant posílil Trnavu, s kterou uzavřel smlouvu na dva a půl roku.

Potvrdí Teplice proti Karviné úspěšnou vzájemnou bilanci?

Porážka od pražské Slavie přinesla Karviné nepříjemnosti v podobě vynucených absencí pro další zápas. Jak se s nimi popere, to uvidíme v sobotu odpoledne v Teplicích.

Slavia po výborné druhé půli přehrála Karvinou

V prvním poločase se Slavia ještě hledala, avšak po změně stran se již sešívaný kolos rozjel a nedal Karviné šanci. Vítězství Pražanů ve Slezsku režírovali svými brankami Abdallah Sima, Jan Kuchta a Peter Olayinka. Za MFK nakonec pouze komseticky korigoval Vojtěch Smrž.

Slavia chce proti Karviné zlepšit výkon na hřišti

Slavia v prvním lednovém kole předvedla spíše průměrný výkon, proti Karviné tak sešívaní hodlají svůj výkon zlepšit. Domácím za poslední dobu poněkud zvlhl střelecký prach, i proto tak zůstávají favority duelu hosté z pražských Vršovic.

Slovácko si poradilo i s Karvinou a je čtvrté

Stejně dobře jako skončili podzim začali i jaro. Fotbalisté Slovácka se v tabulce vyšvihli už na čtvrté místo poté, co porazili Karvinou 2:0. Obě branky padly krátce po přestávce, nejprve se z penalty prosadil Daníček, následně skóroval Kliment.

Bitva ve středu tabulky. Slovácko na úvod jara hostí Karvinou

Čtyři příčky, avšak jen jeden bod dělí před vzájemným zápasem fotbalisty Slovácka a Karviné. Oba tyto celky zatím v sezoně dělají dobrý dojem, vítěz se nyní může přiblížit účasti v evropských pohárech.

Ostrava přivedla z Karviné Ndefeho, Sanneh uspěl na testech

Baník Ostrava získal z Karviné Gigliho Ndefeho. Baník podepsal s nizozemským obráncem smlouvu do konce prosince 2023 s opcí. Slezany podle klubového webu posílil i gambijský bek Muhammed Sanneh, který uspěl na testech a v klubu bude hostovat do konce sezony s opcí na případný přestup.

Karviná získala řeckého obránce Kokovase z Bochumi

Řecký obránce Stylianos Kokovas se stal první zimní posilou Karviné. Devatenáctiletý levonový hráč přišel z německé druholigové Bochumi a se Slezany podle klubového webu podepsal tříletou smlouvu.

Z Karviné odchází slovenský záložník Guba

Kádr Karviné opustil slovenský záložník Dávid Guba. Devětadvacetiletý hráč se po dvou a půl letech strávených ve slezském klubu vrací domů a podepsal dvouletý kontrakt v Senici. Oba kluby o tom informovaly na svých webech.

V Karviné znovu začali s jedním nováčkem

S jediným novým hráčem dnes zahájili společnou přípravu fotbalisté Karviné. Do kádru Slezanů míří z druholigového Vyšehradu obránce či záložník Jan Kubala.

Pardubice zvítězily v Karviné a přezimují v elitní šestce

Hodně povedený podzim za sebou mají Pardubice. Završily jej vítězstvím proti tabulkovému konkurentovi z Karviné, na jehož hřišti vyhrály 2:0 Brankami se o to zasloužili Petráň a Huf.

Souboj letošních překvapení. Karviná přivítá Pardubice

Počítalo se s nimi do bojů o záchranu, přesto aktuálně okupují sedmou a osmou příčku. Karviná i Pardubice jsou možná největšími letošními překvapeními, nyní sehrají zápas o to, kdo se přiblíží evropským pohárům.

Bartošák zajistil Karviné vítězství v Příbrami

Jediný gól rozhodl o vítězi souboje mezi Příbramí a Karvinou. Loňští aspiranti na sestup jsou letos v naprosto odlišném rozpoložení, což se i projevilo a hosté si od Litavky odvezli výhru 0:1. Rozhodl o tom po necelé půlhodině Bartošák.