FK Mladá Boleslav Česko - FK Mladá Boleslav - Zprávy

Bohemians ve městě automobilů znovu narazili. Boleslavské vítězství obstarali bývalí "Klokani"

Mladá Boleslav zvítězila v 10. kole Fortuna ligy na domácí půdě 2:1 nad Bohemians. Na úvodní gól bývalého hráče hostů Yusufa ještě dokázal po změně stran odpovědět v dobré formě hrající Jan Matoušek, na trefu dalšího bývalého "Klokana" Matěje Pulkraba už ovšem klub z hlavního města reagovat nedokázal. Modrobílí tak znovu prodloužili vítěznou šňůru proti vršovickému celku, který na svém hřišti porazili již posedmé v řadě.

Zápas Mladé Boleslavi s Bohemians slibuje gólové hody

Pokud fanoušek české nejvyšší soutěže přemýšlí nad návštěvou gólově bohatého duelu, měl by do svých úvah započíst též střetnutí Mladé Boleslavi s Bohemians. Jejich vzájemné bitvy v uplynulé sezóně totiž zvedali diváky ze sedadel. Předvedou obě mužstva gólovou hitparádu také v aktuálním ročníku?

Kuličův návrat do jižních Čech dopadl na výbornou. Budějovicím nestačil ani gól polepšeného rebela

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v devátém kole Fortuna ligy na hřišti Českých Budějovic 2:1. Úvodní trefu utkání si připsal již v osmé minutě hostující Dominik Kostka, který úspěšně zakončil rychlý ofenzivní výpad. Jihočeši na brzký gól našli odpověď až čtvrthodinu před koncem, kdy srovnal Zdeněk Ondrášek, jemuž před zápasem vypršel trest za červenou kartu. Trenéra hostí Marka Kuliče, jenž se vrátil do města, kde jako hráč strávil dva roky své bohaté fotbalové kariéry, však nakonec potěšil v 83. minutě vítěznou trefou Martin Suchomel.

Budějovice opět spoléhají na kouzlo Střeleckého ostrova. Poradí si s Boleslavi?

Po další porážce venku musí České Budějovice zase zabrat v domácím prostředí. Na Střeleckém ostrově přivítají Mladou Boleslav, která na jih Čech dorazí po vysoké výhře nad Hradcem Králové.

Třetí gól mi tam nikdy nespadne, litoval Mareček po výhře nad Hradcem

Záložník Daniel Mareček dvěma góly potvrdil střeleckou formu z posledních týdnů a v 8. kole první ligy pomohl fotbalistům Mladé Boleslavi k domácímu vítězství 5:1 nad Hradcem Králové. Pětadvacetiletý středopolař po vysoké výhře litoval pouze toho, že nedosáhl na premiérový hattrick v nejvyšší soutěži.

Hradecký návrat do Boleslavi dopadl tragicky. Při domácím poločase snů exceloval Mareček

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v duelu osmého kola v Mladé Boleslavi 1:5. Votroci, kteří využívali stadion ve středočeském městě minulé dva ligové ročníky jako svůj náhradní domov, absolutně nezachytili začátek zápasu. Svěřenci Marka Kuliče totiž potrestali nedůsledné počínání hostující defenzivy již v páté minutě, kdy domácí nasměroval k tříbodové pouti Daniel Mareček. Ten se navíc trefil do poločasové pauzy ještě jednou, a potvrdil tak skvělou formu z prvních měsíců nové sezony, v nichž rozvlnil síť už čtyřikrát. Svou pohádkovou půli navíc 25letý hráč obohatil i o asistenci na gól Ondřeje Karafiáta.

Mladá Boleslav přivítá v bitvě o horní polovinu tabulky Hradec Králové

Ještě v minulé sezoně hráči Hradce Králové užívali mladoboleslavský stadion coby svůj azyl a sehráli na něm všechny domácí zápasy, v tomto ročníku už se na něj vypraví jen jednou coby hosté. A tento čase přijde právě tuto sobotu, v době, kdy ani jeden z celků není v optimálním rozpoložení.

Po Utrechtu nevyšla ani Slavia, Kušej zůstane na podzim v Mladé Boleslavi

Vasil Kušej bude pokračovat v Mladé Boleslavi. Třiadvacetiletý křídelník byl podle médií blízko přestupu do nizozemského Utrechtu, ale kluby se nedohodly. Generální ředitel David Trunda potvrdil ČTK, že ačkoliv Středočeši mají i další nabídky, Kušej minimálně do konce letošního roku nikam neodejde. O ofenzivního univerzála se podle médií mimo jiné zajímala i pražská Slavia.

Baník sehrává domácí zápasy podle stejné šablony, sílu Tanka pocítila i Mladá Boleslav

Baník navázal na poslední ligové vítězství, když porazil v sedmém kole Fortuna ligy Mladou Boleslav 2:0, a i ve třetím domácím duelu v řadě tak oslavil výhru s čistým kontem. K tomu mu pomohla i absence 23letého útočníka hostů Vasila Kušeje, který nebyl kvůli očekávanému, ale nakonec neuskutečněnému přestupu do Utrechtu, v plném tréninkovém tempu. Slezany dovedla po změně stran ke třem bodům levá strana cizinců, když na první gól křídelníka Ewertona navázal rozjetý Abdullahi Tanko.

Baník se pokusí o třetí domácí výhru v řadě

Po matném startu se ostravský Baník začal pomalu rozjíždět a poslední dva domácí zápasy zvládnul. Jestli se mu to povede potřetí, to se uvidí v sobotu, kdy ve Vítkovicích hostí prozatím sedmou Mladou Boleslav.

Sakala si za faul a zranění Daníčka osm zápasů nezahraje

Mladoboleslavský Benson Sakala si nezahraje osm soutěžních zápasů za vyloučení a surový zákrok na Vlastimila Daníčka ze Slovácka ve víkendovém utkání 5. ligového kola. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila šestadvacetiletému zambijskému záložníkovi nezvykle vysoký trest proto, že soupeři způsobil vážné zranění, které ho na několik týdnů vyřadí ze hry. Komise o tom informovala v komuniké po dnešním zasedání.

Vyloučení hříšníka Pulkraba mělo na Slovácko neblahý vliv. Boleslav připravil o výhru brankář

Slovácko se ve vyhroceném utkání pátého kola FORTUNA:LIGY podělilo po remíze 2:2 o body s Mladou Boleslaví. Jako první se v Uherském Hradišti po zaváhání gólmana Matouše Trmala prosadili domácí. Šance Středočechů pak navíc snížilo vyloučení Matěje Pulkraba, přesto hosté dokázali utkání otočit. Odchovanec moravského celku Trmal si ovšem v závěru střetnutí připsal nevídaný kiks, když si nevšiml za svými zády Jana Kalabišky, jenž následně pohodlně do prázdné brány vsítil alespoň vyrovnávací gól.

Boleslav čeká těžká výzva v Uherském Hradišti

Mladá Boleslav zamíří v pátém kole FORTUNA:LIGY do Uherského Hradišti, kde vyzve domácí Slovácko. Půjde o střet pátého s šestým týmem tabulky, navíc si oba dosud připsaly sedm bodů. Případný úspěch tak zaručí kontakt s nejlepšími.

Plzeňští si kvůli postupu do 4. předkola EKL odložili zápas v Boleslavi

Utkání 6. kola první ligy mezi Mladou Boleslaví a Plzní se na základě žádosti hostů kvůli účasti v závěrečném 4. předkole Evropské konferenční ligy nebude hrát v neděli 27. srpna, ale později. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, dnes o odložení zápasu na neurčito informovala v tiskové zprávě.

Slavia poprvé těžila z práce robustního Tijaniho. Sešívanou radost přinesla povedená střídání

Fotbalisté Slavie zvítězili ve čtvrtém kole Fortuna ligy na hřišti Mladé Boleslavi 1:0. V utkání plném ostrých faulů byli Pražané dlouho bezradní, když se jen těžko propracovávali k ohrožení brány soupeře. V 59. minutě však vytrhl jejich ofenzivě trn z paty střídající Muhamed Tijani, z jehož hlavičkového souboje s domácím Florentem Poulolem vzešel jediný gól zápasu. Slávisté se tak ziskem všech bodů opět dotáhli na první Spartu.