FK Mladá Boleslav Česko - FK Mladá Boleslav - Zprávy

Boleslav otočila zápas v Elfsborgu a veze cenné tři body

Fotbalisté Mladé Boleslavi otočili nepříznivě se vyvíjející zápas na hřišti švédského Elfsborgu a zvítězili 3:1. Domácí šli v prvním poločase do vedení po brance Mathiase Svenssona, ale Boleslav góly střídajícího Táborského, Mendyho a Voříška strhla výhru na svoji stranu.

Boleslav se představí v království umělé trávy

Hřiště s umělým povrchem je pro české fotbalové týmy stále jen vhodným doplňkem přípravy hlavně v zimní přestávce, ale fotbalisté Mladé Boleslavi si dnes vyzkoušejí, jak na "umělce" chutná opravdový ostrý zápas. Středočeši se představí v Poháru UEFA ve švédském městě Boraas a místní klub IF Elfsborg má od UEFA požehnání, aby své domácí zápasy hostil na umělém trávníku.

Ukončí Boleslav sérii neúspěchů pohárovým vítězstvím v Elfsborgu?

Po trudných týdnech a sérii neúspěchů fotbalisté Mladé Boleslavi s nadějemi vzhlížejí ke čtvrtečnímu zápasu Poháru UEFA na hřišti švédského Elfsborgu, kde hodlají získat ztracené sebevědomí do podzimního finiše. Středočeši už sedm soutěžních zápasů čekají na vítězství, ale na umělém trávníku v Boraasu, kde Elfsborg sídlí, také chtějí udržet při životě šance na postup ze skupiny a bodovat.

Mladá Boleslav získala útočníka Maška

Po dlouhém jednání dotáhli fotbaloví funkcionáři Mladé Boleslavi snahu o získání útočníka Jiřího Maška. Devětadvacetiletý hráč přichází do středočeského klubu zatím na hostování do konce roku z rakouského Innsbrucku.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 1:1

Mladá Boleslav předčila severočeský tým, ale skvělý Slavík několikrát svůj tým podržel, a tak domácí můžou být jen rádi, že Fenin nedokázal proměnit své dvě velké šance. Utkání, které bylo plné na gólové akce, rozhodly penalty. Tu první proměnil sebejistě Doležal, za Boleslav neméně jistě srovnával Rajnoch.

Preview: FK Mladá Boleslav - FK Teplice

Jedním ze šlágrů 14. kola Gambrinus ligy je bezesporu duel mezi domácí Mladou Boleslavi a celkem z Teplic. Domácí věří, že jim týdenní pauza pomohla a že v sobotu dají zapomenout na nezdařilé předchozí zápasy. Severočeši cestují ke svému soupeři s cílem neztratit kontakt na čelo tabulky.

Matějovský nenaléhá na svůj odchod z české ligy

Značně odlišné bývá v poslední době hodnocení výkonů reprezentanta Marka Matějovského; zatímco po zápasech v evropských pohárech i národním dresu pějí experti a média na jeho adresu pouze chválu, v domácí lize jako by se mladoboleslavský záložník už hrou tolik nebavil a jeho jediným přáním byl přestup do zahraničí. Matějovský ale tvrdí, že horší motivací netrpí a na odchod z české ligy netlačí.

Brankář Miller může Boleslavi chybět do konce podzimu

Možná až do konce podzimní části sezony bude chybět mladoboleslavským fotbalistům brankář Miroslav Miller. V nedělním ligovém duelu v Plzni si při střetu s útočníkem Michalem Smejkalem poranil ruku a dnešní vyšetření v nemocnici odhalilo zlomeninu jedné ze záprstních kůstek, na níž se upínají šlachy. To si podle prvních odhadů vyžádá čtyřtýdenní léčení.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0

Plzeň udržela svou domácí neporazitelnost, góly Jarolíma a Filla porazila Mladou Boleslav a vyhoupla se na skvělé páté místo v tabulce.

Preview: Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav

V rozlišných formách se nachází sedmý a devátý tým tabulky. Plzeň za poslední čtyři zápasy třikrát vyhrála, Boleslav tři body získala naposledy před měsícem.

Podle tisku byla výhra Villarrealu logická

Španělský tisk považuje čtvrteční vítězství fotbalistů Villarrealu 2:1 nad Mladou Boleslaví v Poháru UEFA za logické s poukazem na velký rozdíl ve výkonnosti obou mužstev. Hosté si ale podle něj zápas v posledních chvílích zbytečně zkomplikovali a mohli být rádi, že rozhodčí neuznal v prodloužení soupeři branku kvůli pochybnému ofsajdu.

Ustrašená Boleslav si remízu s Villarrealem nezasloužila

Ani slavnostní atmosféra Poháru UEFA a bitva se soupeřem zvučného jména nevytáhla fotbalisty Mladé Boleslavi z útlumu, v němž uvízli už před měsícem. Středočeský tým ve svém vstupním zápase základní skupiny Poháru UEFA podlehl po ustrašeném výkonu Villarrealu 1:2. Hostům ze Španělska dokázal nadělat starosti jen v závěrečných pěti minutách, kdy drtivým finišem naznačil, že umí hrát mnohem lépe.

Ščasný: Škoda, že jsme hráli až ve druhém poločase

Trenér mladoboleslavských fotbalistů Zdeněk Ščasný po dnešní prohře s Villarrealem 1:2 v úvodním zápase základní skupiny Poháru UEFA svým hráčům vyčítal hlavně bázlivý výkon a řadu chyb v prvním poločase. Závěrečný nápor a snížení Mendyho už podle něj přišly příliš pozdě...

Mladá Boleslav podlehla Villarrealu

Mladé Boleslavi se vstup do základní skupiny poháru UEFA nepovedl, na svém stadionu podlehla Villarrealu, který prokázal svoji letošní sílu. Žlutá ponorka přehrávala klub z města automobilů 89 minut, poté však přišel gól Mendyho, a v úplně poslední akci utkání neuznaný regulérní gól Řezníčka.

Mladá Boleslav vstupuje do Poháru UEFA proti Villarrealu

O další překvapení na úkor předního evropského týmu bude zítra ve svém prvním utkání skupinové fáze Poháru UEFA usilovat Mladá Boleslav. Svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného v prvním kole přešli přes italské Palermo, nyní změří síly s ještě těžším soupeřem. Španělský Vilarreal je považován za jednoho z největších favoritů celé soutěže.