Fotbalisté Českých Budějovic by měli získat další dvě posily pro jarní boje o záchranu. Z Jablonce má do Dynama namířeno bývalý slovenský reprezentant Matej Krajčík a z Mladé Boleslavi útočník Jakub Řezníček. Oba hráči by měli na jihu Čech hostovat do konce sezony, k dotažení jejich příchodů scházejí poslední detaily. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Plzeň posílí z Mladé Boleslavi defenzivní univerzál Václav Procházka, který se na západ Čech vrací po čtyřech a půl letech. V pátek s Viktorií podepíše smlouvu na 3,5 roku. Opačným směrem zamíří křídelní hráč Martin Fillo, oba kluby o formě jeho působení jednají. Zřejmě půjde o půlročním hostování.

Mladá Boleslav začala přípravu bez výraznějších změn v kádru

S minimálními změnami v kádru dnes začali zimní přípravu fotbalisté Mladé Boleslavi. Trenérovi Miroslavu Koubkovi se nově hlásili jen navrátilci z hostování Jan Bořil a Ivo Táborský, kterého ale zatím čeká rehabilitace po operaci. Středočeský klub opustil pouze stoper Aleš Neuwirth.

Soukupa po výhře nad Mladou Boleslaví těšil přístup hráčů

Nápaditá hra vítězného týmu potěšila i trenéra Slovácka Miroslava Soukupa. Jeho svěřenci odvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v sezoně, kterému chybělo jen lepší proměňování šancí, jichž si domácí vypracovali nejméně na další dva zápasy.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:0

Výborný taktický výkon domácích hráčů vedl k zaslouženým třem bodům. Rychlým gólem zdolalo Slovácko v Uherském Hradišti Mladou Boleslav.

Preview: 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

Tečku za ligovým podzimem udělají v pondělní dohrávce 16. kola týmy Slovácka a Mladé Boleslavi. Oba bojují o lepší umístění před zimní pauzou. Zatímco domácí dychtí po horní polovině tabulky, to hosté po postupu na třetí místo.

Koubka mrzel výkon po změně stran

Trenér Mladé Boleslavi Miroslav Koubek byl spokojený s výkonem svého týmu v prvním poločase. Mladoboleslavští potvrdili pohárové ambice a doma porazili České Budějovice 3:1.

FK Mladá Boleslav - České Budějovice 3:1

Mladá Boleslav nadále drží krok s evropskými poháry, dnes po velmi dobrém výkonu porazila České Budějovice 3:1. Domácí o své výhře rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili Chramosta a Zahustel, ve druhé půli sice snížil Pecka, ale dvoubrankový náskok vrátil svým druhém gólem Zahustel.

Preview: FK Mladá Boleslav - České Budějovice

Do Mladé Boleslavi zavítají České Budějovice. Zatímco domácí se vyhřívají na pátém místě, to hosté jsou tři body od sestupového pásma.

Plzeň napravila ztrátu z Edenu výhrou nad Boleslaví

Viktorka dokázala na porážku se Slavií odpovědět tím nejlepším možným způsobem - výhrou nad silnou Boleslaví. Plzeň se tak posunula v tabulce právě před svého dnešního soupeře zpátky na třetí příčku, na vedoucí Spartu tak i nadále ztrácí šest bodů, ta má ovšem pondělní utkání s Bohemians k dobru.

Preview: Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav

Za šlágr kola se dá označit sobotní zápas mezi Plzní a Mladou Boleslaví. Utkají se týmy, jež okupují čtvrtou, respektive třetí příčku. Vítěz tohoto utkání se může v tabulce posunout na druhé místo.

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 3:1

Už na třetí místo se posunula Mladá Boleslav. Ta to s Duklou neměla vůbec jednoduché, ale úlohu favorita nakonec zvládla, i přestože prohrávala po brance Lietavy.

Preview: FK Mladá Boleslav - Dukla Praha

Mladá Boleslav v posledních zápasech předváděla velmi dobré výkony, díky kterým stoupala tabulkou výrazně vzhůru. Svou dobrou formu bude chtít pochopitelně potvrdit také tentokrát, kdy doma přivítá pražskou Duklu.

Kulič poprvé porazil Spartu

Když mladoboleslavský fotbalista Marek Kulič v duelu 12. ligového kola na Spartě čtyři minuty před koncem jako střídající hráč opouštěl trávník, letenské publikum bouřilo a hlasitě vyvolávalo jeho jméno. Šestatřicetiletý útočník si užil skvostný návrat do míst, kde dvě a půl sezony působil. Bývalý klub sestřelil dvěma góly a pomohl svému týmu k nečekaně vysoké výhře 3:0.

Byli jsme potrestáni za nedůslednost, zhodnotil prohru Hašek

Hodně rozladěný byl po dnešním utkání proti Mladé Boleslavi Martin Hašek. Trenér pražské Sparty musel po výprasku od Liberce v domácím prostředí znovu skousnout tříbrankovou porážku, za kterou podle jeho slov mohla především nedůslednost a nedostatek pohybu.