Fastav Zlín (Česko)

1. FC Slovácko - Fastav Zlín 1:1

Slovácko uhrálo v derby se Zlínem remízu a definitivně se zachránilo v nejvyšší soutěži. Dělba bodů stačí i ševcům, plichtu zařídil až deset minut před koncem Železník.
19.05. | Komentáře a souhrny | 9 komentářů

Preview: 1. FC Slovácko - Fastav Zlín

Bitva dvou krajských rivalů bude mít v Uherském Hradišti ještě o něco pikantnější příchuť než kdykoli jindy. Domácí Slovácko i jeho vyzyvatel ze Zlína se totiž pohybují ve spodních patrech ligové tabulky, přičemž vítěz duelu si zajistí záchranu v soutěži.
18.05. | Previews | 9 komentářů

Fastav Zlín - Sigma Olomouc 1:4

Olomouc zvládla duel ve Zlíně a zajistila si tak účast v evropských pohárech pro příští ročník. Hrdinou utkání byl Jakub Řezníček, jenž dva góly dal a na třetím se výrazně podílel.
12.05. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Těší mě vstřelený gól, ale je to k ničemu, řekl útočník Železník

Útočník Zlína Lukáš Železník se dostal po delší době do základní sestavy a duel s Olomoucí si okořenil i vstřeleným gólem. Ovšem jeho branka k bodovému zisku nevedla a Ševci po prohře 1:4 zůstali dvě kola před koncem ligy stále v sestupovém ohrožení.
12.05. | Aktuality | 7 komentářů

Preview: Fastav Zlín - Sigma Olomouc

V sobotu podvečer se odehraje utkání mezi dvěma moravskými týmy. Ševci na Letné přivítají Sigmu Olomouc. Ta se Zlínem neprohrála už 10 let.
11.05. | Previews | 2 komentáře

Jiráček: Šanci na body jsme si pokazili prvním poločasem

Záložníka Petra Jiráčka mrzelo, že v prvním poločase měli hráči Zlína ze Sparty příliš velký respekt. Moravský celek nakonec na Letné prohrál 1:2 a v neúplné tabulce ho dělí od pásma sestupu pouhé čtyři body, navíc předposlední Ostrava má zápas k dobru.
05.05. | Aktuality | 21 komentářů

Sparta Praha - Fastav Zlín 2:1

Rudí si doma poradili se Zlínem a zaslouženě vyhráli. Za domácí se prosadili Stanciu a Lafata. V závěru zápasu už pouze snížil Ekpai.
04.05. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Preview: Sparta Praha - Fastav Zlín

Páteční předehrávku obstará duel na pražské Letné mezi Spartou a Zlínem. Domácí se pokusí prodloužit sérii dobrých výkonů na domácím stadionu, kde v sezóně padli jen jednou. Cílem hostujících Ševců bude vydolovat bodový zisk, který by se jim hodil v boji o záchranu.
03.05. | Previews | 6 komentářů

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 1:1

Zlín doma pouze remizoval s Bohemians 1905 a ještě stále nemá jistou záchranu. Naopak, svěřenci Vlastimila Petržely jsou vzdáleni sestupovým příčkám jen na čtyři body. Klokanům patří pohodlná sedmá pozice. Domácí se v zápase ujali rychlého vedení zásluhou Ekpaie, ale konečnou remízu 1:1 nakonec zařídil v nastaveném čase Hašek.
30.04. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Tak ztratit body je šílené, jsme hloupí, řekl gólman Zlína Zlámal

Vztek lomcoval po remíze s Bohemians (1:1) fotbalisty Zlína, kteří už podruhé v krátké době ztratili až v nastavení vítězství. Před dvěma týdny neudrželi jednobrankový náskok v Jihlavě, kde Ševcům vyrovnávacím gólem sebral dva body Davies Ikaunikes. Dnes kolaps Zlín zopakoval doma s Bohemians, kdy ztratil dva body po góly Martina Haška ve třetí minutě nastavení.
29.04. | Aktuality | 9 komentářů
08.05. Sparta měla podle komise kopat penaltu
Fotbalisté Sparty měli v pátečním duelu 27. kola první ligy kopat proti Zlínu pokutový kop. Komise rozhodčích na dnešním zasedání rozhodla, že sudí Martin Nenadál chyboval, když ve 4. minutě neposoudil zákrok Petra Jiráčka na Josefa Šurala jako penaltový. Sparta i tak zvítězila 2:1. Chyb se dopustili také asistenti v sobotním šlágru mezi Slavií a Plzní. Jiří Kříž v 67. minutě přehlédl ofsajd hostujícího Milana Havla, který dosáhl branky, tu však následně videorozhodčí doporučil zrušit. Druhý asistent Jaroslav Kubr zase v 74. minutě nesprávně signalizoval hlavnímu sudímu Pavlovi Fraňkovi faul Davida Limberského na Stanislava Tecla, odpískaný pokutový kop pro Slavii ale Franěk po konzultaci s videem zrušil. Slavia utkání vyhrála 2:0. (ČTK)
04.05. Petržela: Sparta vyhrála zaslouženě
Zlín sice po změně stran utkání na půdě Sparty zdramatizoval, ale druhou branku vstřelit nedokázal, a proto po porážce 1:2 odjel z Prahy bez bodu. "Když to vezmu celkově, tak Sparta vyhrála naprosto zaslouženě. V prvním poločase jsme byli vystrašení, hlavně hráči, co pravidelně nehrají, se s tlakem nevyrovnali. Byli jsme zralí na víc gólů. Před druhou půlí jsem na hráče trochu přitvrdil a snažili se hrát a být nebezpeční. Druhý inkasovaný gól nechápu, u jednoho soupeře byli tři naši a oni ho pustí. Potom už nebylo o co hrát. Ale z tohoto zápasu jsem nic nečekal, v zázrak jsem nevěřil. Záchranu vidím jednoznačně - musíme doma porazit Olomouc nebo Liberec. Čeká nás také derby na Slovácku. Musíme jednou vyhrát nebo získat dva body," řekl k zápasu Vlastimil Petržela. (ČTK)
30.04. Zlín přivítá Olomouc už v sobotu
Utkání 28. kola první ligy mezi Zlínem a Olomoucí se uskuteční už v sobotu 12. května od 18:00. Původně se mělo hrát o den později. O novém termínu informovala Ligová fotbalová asociace. Termín zápasu se změnil na základě dohody obou klubů. Zlín mohl hrát ve středu 9. května finále poháru, ale přes Jablonec do něj nepostoupil. Nebylo tak třeba nechávat ligové utkání až na neděli. (ČTK)
21.04. Zlámal zlomil branku, zápas byl přerušen
Utkání 25. kola HET ligy mezi Mladou Boleslaví a Zlínem bylo ve 28. minutě za stavu 0:0 kuriózně přerušeno kvůli poškozené brance. Po její výměně se zhruba za čtvrt hodiny začalo opět hrát. Tyčku branky vychýlil z její osy zlínský brankář Zdeněk Zlámal při zákroku proti střele Petra Mareše. Branka musela být odnesena a vyměněna za náhradní. Rozhodčí Ondřej Lerch nastavil první poločas o 14 minut. (ČTK)
15.04. Šest hráčů si jeden zápas odpočine
Hned šest hráčů dostalo ve 24. kole první ligy počtvrté žlutou kartu v sezoně a budou svým týmům v příštím duelu chybět. Týká se to dvou hráčů Zlína Ondřeje Bači a Ibrahima Traorého, sparťana Davida Hovorky, Václava Jemelky z Olomouce, ostravského De Azeveda a brněnského Lukáše Vraštila.
07.03. Petrželovým asistentem ve Zlíně bude Žmolík
Nový trenér fotbalistů Zlína Vlastimil Petržela si vybral jako svého asistenta Dušana Žmolíka. Ten už s ním působil v Baníku Ostrava a naposledy vedl v MSFL Mohelnici. U týmu končí dosavadní asistent Jan Somberg. Zlínský klub o změnách informoval na svých webových stránkách.
27.02. Zlín odvolal trenéra Páníka
Bohumil Páník už není trenérem fotbalového Zlína. Vedení klubu se ho rozhodlo odvolat kvůli neuspokojivým výsledkům. Páník s týmem vyhrál loni pohár a poprvé dovedl klub do Evropské ligy. Jeho posledním zápasem byla víkendová porážka 0:4 v Karviné.
25.02. Páník: Neobhajitelné ze strany hráčů
S nepořízenou odjel Zlín z Karviné. Fastav dnes odpoledne vybouchl a prohrál 0:4. "Do gólu jsme ještě Karviné celkem sekundovali, pak už bylo všechno špatně. Nebyli jsme u odražených balonů, my jsme si přijeli jen zahrát fotbal a to na bojovnou Karvinou nestačilo. Tři góly jsme dostali ze standardek. Není o čem vůbec mluvit, neobhajitelné ze strany hráčů. Bázlivé výkony, čtyři pět výkonů úplně tragických. Musíme se rychle vzpamatovat, abychom nesplakali nad výdělkem," hodnotil trenér Bohumil Páník. (football-italia.net)
10.02. Zlín - Slovan Bratislava 3:2