Fastav Zlín (Česko)

Ve Zlíně bylo k vidění pět branek a obrat domácích

Pětigólová přestřelka se urodila ve Zlíně. Mladá Boleslav tam sice vedla a to po hodině hry dokonce o dva zásahy, ale Fastav dokázal fantastický zvrat a třemi brankami strhl vítězství na svou stranu. Rozhodující branka na 3:2 padla až v nastaveném čase a zasloužil se o ni útočník Jean-David Beauguel.
VČERA | Komentáře a souhrny | 10 komentářů

Preview: Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav

Na zlínské Letné odstartují soutěž dva týmy, které se v loňském ročníku trápily. Letos se domácí Ševci i hostující Mladá Boleslav chtějí zlepšit. Zlín investoval především do útoku, Středočeši těsně před startem získali posilu mezi tři tyče.
20.07. | Previews | 10 komentářů

Získat více bodů než v minulé sezóně. Takový je plán Zlína

Získat pod vedením nového trenéra Míchala Bílka více bodů než v minulé sezoně je hlavním cílem Zlína. Vedle částečné obměny kádru se Bílek zaměřil i na změnu herního stylu s odlišným rozestavením hráčů. V letní přestávce "Ševci" získali tři posily. Vedle stopera Petra Buchty z Bohemians jsou novými tvářemi útočníci Alexander Jakubov z Ostravy a Tomáš Poznar, jenž přišel na hostování z Plzně.
18.07. | Aktuality | 37 komentářů

Zlín posílí na hostování z Plzně útočník Poznar

Celek Zlína posílí útočník Tomáš Poznar, který přichází na hostování do konce sezony z Plzně. Devětadvacetiletý Poznar je zlínským odchovancem, před dvěma lety zamířil na přestup do Plzně, odkud po jedné sezoně odešel na hostování do Baníku Ostrava. V první lize Poznar zatím v 78 zápasech vstřelil 12 branek.
17.07. | Aktuality | 61 komentářů

Zlín posílil obránce Buchta z Bohemians

Zlín posílil obránce Petr Buchta z Bohemians 1905, který na jaře hostoval v Jihlavě. Pětadvacetiletý odchovanec brněnského fotbalu se zlínským klubem uzavřel tříletou smlouvu a dnes se zapojil do přípravy.
18.06. | Aktuality | 50 komentářů

Novým trenérem Zlína se stal Bílek

Novým trenérem Zlína se stal bývalý kouč české reprezentace Michal Bílek. Na lavičce "Ševců" nahradí Vlastimila Petrželu, který klub v nedávno skončené sezoně dovedl k záchraně a ve středu se dohodl s vedením na ukončení smlouvy.
31.05. | Aktuality | 365 komentářů

Brankář Zlámal odchází ze Zlína do skotského týmu Hearts

Zlínští přišli o svou jarní brankářskou jedničku Zdeňka Zlámala. Dvaatřicetiletý gólman přestoupil do šestého celku uplynulé sezony skotské ligy Heart of Midlothian, s nímž podepsal smlouvu na tři roky.
30.05. | Aktuality | 211 komentářů

Ve Zlíně po třech měsících skončil trenér Petržela

Trenér Vlastimil Petržela vydržel na lavičce Zlína jen tři měsíce. Čtyřiašedesátiletý kouč se podle klubového webu s vedením čtyři dny po posledním kole ligové sezony dohodl na ukončení smlouvy, která původně měla vypršet až za rok.
30.05. | Aktuality | 176 komentářů

Ekpai přestoupil ze Zlína do Plzně a upsal se na tři roky

První letní posilou Plzně je Nigerijec Ubong Ekpai. Dvaadvacetiletý krajní záložník dosud v lize nastupoval za Liberec a Zlín. S úřadujícím mistrem podepsal po přestupu smlouvu na tři roky. Viktoria o tom informuje na svém webu.
28.05. | Aktuality | 351 komentářů

Fastav Zlín - Slovan Liberec 3:1

Zlín se výhrou rozloučil s domácími fanoušky. Na výhře 3:1 se velkou měrou podílel autor hattricku Beauguel. Liberec i po porážce zůstal a konečné šesté pozici.
26.05. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů
14.07. Zlín - Zlaté Moravce 3:0
Přípravné utkání:
Fastav Zlín - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
Branky:
32. a 70. Džafič, 43. Bartošák.
Zlín: Dostál - Gajič, Buchta, Hnaníček (75. Bačo) - Matejov (75. Kopečný), Podio (75. Slaměna), Traoré, Jiráček (60. Hronek), Bartošák (75. Holík) - Džafič, Beauguel (46. Železník). Trenér: Bílek. (ČTK)
11.07. Zlín posílil Alexander Jakubov
Fotbalisty Zlína posílil útočník Alexander Jakubov. Sedmadvacetiletý hráč, který na jaře hostoval v druholigovém Ústí nad Labem, do klubu přichází na přestup z Baníku Ostrava. Jakubov v minulosti prošel řadou klubů od Sparty, přes FC Porto, SV Horn či Inter Bratislava a Košice, ale výrazně se prosadil až v předminulé sezoně v druholigovém Varnsdorfu, kde během podzimu nastřílel deset gólů a řekl si o přestup do tehdy druholigové Ostravy. (ČTK)
07.07. Zlín - Frýdek-Místek 4:1
PŘÁTELSKY:
Zlín - Frýdek-Místek 4:1 (0:0).
Branky:
53. Bartolomeu, 69. Džafič, 70. vlastní Farský, 75. Bačo - 58. Strnad.
Sestava Zlína: Šiška (46. Číž) - Tkadlec, Štěpánek, Bačo - Kopečný, Slaměna, Hronek (49. Gettler), Mehanovič, Holík - Džafič, Bartolomeu, Trenér: Bílek. (ČTK)
05.07. FC Dunajská Streda - Fastav Zlín 0:0
Přípravné utkání na Slovensku:
FC Dunajská Streda - Fastav Zlín 0:0.
Sestava Zlína:
Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič (65. Bačo) - Matejov (65. Kopečný), Traoré, Jiráček (70. Mehanovič), Podio (80. Bartolomeu), Bartošák (65. Holík) - Hronek (70. Slaměna), Železník (70. Džafič). Trenér: Bílek. (ČTK)
01.07. Zlín - Guangzhou 1:1
PŘÁTELSKY:
Fastav Zlín - Guangzhou 1:1 (1:0).
Branky:
5. Železník - 50. Kao Lin z pen.
I. poločas:
Dostál - Gajić, Buchta, Bačo - Matejov, Podio, Traoré, Hronek, Kopečný - Slaměna, Železník.
II. poločas: Dostál - Hnaníček, Buchta, Bačo - Bartošák, Podio, Jiráček, Mehanović, Holík - Bartolomeu, Beauguel. Trenér: Bílek. (ČTK)
27.06. Zlín - Ferencváros 1:1
PŘÁTELSKY:
Fastav Zlín - Ferencváros Budapešť 1:1 (1:1).
Branky:
15. Holík - 10. Varga.
Sestava Zlína: Šiška - Gajič, Buchta, Hnaníček (69. Bačo) - Bartošák, Jiráček, Traoré (62. Podio), Holík (62. Kopečný) - Mehanovič (46. Džafič), Beauguel, Železník (62. Slaměna). Trenér: Bílek. (ČTK)
20.06. Zlín - Znojmo 0:0
PŘÁTELSKY:
Fastav Zlín - Znojmo 0:0.

I. poločas:
Dostál - Tkadlec, Buchta, Hnaníček, Bartošák - Podio, Holík, Jiráček, Matejov - Železník, Mehanović.
II. poločas: Šiška - Tkadlec, Gajič, Štěpánek, Štípek - Traoré, Kopečný, Džafič, Bartolomeu - Beauguel, Slaměna. Trenér: Bílek. (ČTK)
7. července Zlín - Frýdek-Místek,
14. července Zlín - Zlaté Moravce. (ČTK)
08.05. Sparta měla podle komise kopat penaltu
Fotbalisté Sparty měli v pátečním duelu 27. kola první ligy kopat proti Zlínu pokutový kop. Komise rozhodčích na dnešním zasedání rozhodla, že sudí Martin Nenadál chyboval, když ve 4. minutě neposoudil zákrok Petra Jiráčka na Josefa Šurala jako penaltový. Sparta i tak zvítězila 2:1. Chyb se dopustili také asistenti v sobotním šlágru mezi Slavií a Plzní. Jiří Kříž v 67. minutě přehlédl ofsajd hostujícího Milana Havla, který dosáhl branky, tu však následně videorozhodčí doporučil zrušit. Druhý asistent Jaroslav Kubr zase v 74. minutě nesprávně signalizoval hlavnímu sudímu Pavlovi Fraňkovi faul Davida Limberského na Stanislava Tecla, odpískaný pokutový kop pro Slavii ale Franěk po konzultaci s videem zrušil. Slavia utkání vyhrála 2:0. (ČTK)
04.05. Petržela: Sparta vyhrála zaslouženě
Zlín sice po změně stran utkání na půdě Sparty zdramatizoval, ale druhou branku vstřelit nedokázal, a proto po porážce 1:2 odjel z Prahy bez bodu. "Když to vezmu celkově, tak Sparta vyhrála naprosto zaslouženě. V prvním poločase jsme byli vystrašení, hlavně hráči, co pravidelně nehrají, se s tlakem nevyrovnali. Byli jsme zralí na víc gólů. Před druhou půlí jsem na hráče trochu přitvrdil a snažili se hrát a být nebezpeční. Druhý inkasovaný gól nechápu, u jednoho soupeře byli tři naši a oni ho pustí. Potom už nebylo o co hrát. Ale z tohoto zápasu jsem nic nečekal, v zázrak jsem nevěřil. Záchranu vidím jednoznačně - musíme doma porazit Olomouc nebo Liberec. Čeká nás také derby na Slovácku. Musíme jednou vyhrát nebo získat dva body," řekl k zápasu Vlastimil Petržela. (ČTK)