Dynamo České Budějovice Česko - Dynamo České Budějovice - Zprávy

Kuličův návrat do jižních Čech dopadl na výbornou. Budějovicím nestačil ani gól polepšeného rebela

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v devátém kole Fortuna ligy na hřišti Českých Budějovic 2:1. Úvodní trefu utkání si připsal již v osmé minutě hostující Dominik Kostka, který úspěšně zakončil rychlý ofenzivní výpad. Jihočeši na brzký gól našli odpověď až čtvrthodinu před koncem, kdy srovnal Zdeněk Ondrášek, jemuž před zápasem vypršel trest za červenou kartu. Trenéra hostí Marka Kuliče, jenž se vrátil do města, kde jako hráč strávil dva roky své bohaté fotbalové kariéry, však nakonec potěšil v 83. minutě vítěznou trefou Martin Suchomel.

Budějovice opět spoléhají na kouzlo Střeleckého ostrova. Poradí si s Boleslavi?

Po další porážce venku musí České Budějovice zase zabrat v domácím prostředí. Na Střeleckém ostrově přivítají Mladou Boleslav, která na jih Čech dorazí po vysoké výhře nad Hradcem Králové.

Studená sprcha měla na Sigmu ozdravný účinek. Ofenzivní potenciál ukázal kapitán Breite

Sigma Olomouc vyhrála v osmém kole Fortuna ligy na vlastním hřišti nad Českými Budějovicemi 2:1. Hosté sice šli na sklonku úvodní dvacetiminutovky do vedení, poté si však vzal hlavní slovo domácí kapitán Radim Breite, který dvěma asistencemi nasměroval Moravany k obratu. Tmel olomoucké zálohy přitom čekal na ligový gól či přesnou nahrávku od listopadu 2022. V prvním případě z jeho práce těžil Lukáš Juliš, jenž se v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže trefil již popáté, a znovu tak potvrdil, že po návratu ze slunné Ibizy prožívá velmi produktivní období.

V Budějovicích opět ladili kádr. Zaskočí Dynamo rozjetou Olomouc?

Olomoucká Sigma si po zvládnutém vstupu do sezóny nemá moc na co stěžovat. A tak na rozdíl od Českých Budějovic už nepřekopává kádr. Naopak Dynamo během reprezentační pauzy ohlásilo hned několik změn na soupisce. Budou mít efekt? To se možná dozvíme již v sobotu právě v Olomouci.

Hradec Králové vyztužil útok, získal Haise z Českých Budějovic

Daniel Hais přestoupil z Českých Budějovic do Hradce Králové. Dvacetiletý útočník napodobil slovenského záložníka Lukáše Čmelíka, který z Dynama k "Votrokům" zamířil ve středu. Východočeský klub na svém webu informoval, že s Haisem podepsal víceletou smlouvu.

Purzitidis s Ondráškem dostali za vyloučení trest na jeden zápas

Liberecký obránce Marios Purzitidis a českobudějovický útočník Zdeněk Ondrášek dostali od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na jeden soutěžní zápas za vyloučení v utkání 7. kola první ligy. Komise to uvedla v komuniké.

Čmelík odchází z Českých Budějovic, nově bude působit v Hradci Králové

Hradec Králové posílil slovenský záložník Lukáš Čmelík, který přestoupil z Českých Budějovic. Na východě Čech podepsal dvouletou smlouvu s opcí. "Votroci" to uvedli na webu.

Alliho expres zastínil vykolejené spoluhráče. Jablonecký kouč Látal si zavařil další porážkou

Jablonec prohrál v sedmém kole FORTUNA:LIGY na hřišti Českých Budějovic 1:2. Severočeši přitom vstoupili do zápasu skvěle, když hned v šesté minutě využili zaváhání domácího brankáře Martina Janáčka, který nedokázal zkrotit jednoduchý centr. Stejně jako v minulém zápase se však na vzepětí Dynama podílel rychlonohý Wale Musa Alli, jenž zařídil pro černobílé penaltu, z níž padla vyrovnávací trefa Jakuba Hory. To ale nebylo z dílny nigerijského hráče vše, neboť i v početní nevýhodě dokázal duel gólem z 56. minuty rozhodnout.

Souboj na dně tabulky. České Budějovice hostí Jablonec

Bitvu dvou zatím nejhorších celků ligy uvidí v rámci 7. kola českobudějovický Střelecký ostrov. Domácí Dynamo tam ze samého dna tabulky vyzve předposlední tým v podobě Jablonce, který stále čeká na premiérové vítězství.

Karabec dostal za vyloučení trest na tři zápasy a přijde i o derby

Adam Karabec dostal za úder loktem a vyloučení ve víkendovém utkání s Karvinou od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na tři soutěžní zápasy. Dvacetiletý ofenzivní univerzál Sparty mimo jiné přijde i o pražské derby na Slavii, které je na programu v devátém kole nejvyšší soutěže. LFA o trestu informovala v komuniké po dnešním zasedání komise.

Defenziva Dynama dlouho deptala ostravské střelce, recept na ni našel až střídající Tanko

Baník porazil v šestém koleFORTUNA:LIGY 2:0 České Budějovice. Dlouho nerozhodný zápas překlopil na stranu Ostravanů po hodině hry dvougólový Abdullahi Tanko, jenž potěšil publikum ve Vítkovicích úspěšnou trefou už v minulém utkání s Hradcem Králové. Fanoušky Slezanů mohl těšit také fakt, že baníkovci udrželi i ve třetím domácím duelu čisté konto. Jihočeši naopak nenavázali na jasné vítězství z minulého týdne a propadli se opět na poslední místo tabulky.

Baník zatím boduje jen doma, zvládne to i proti Budějovicím?

Dosavadní výkony Baníku jsou zklamáním, ale stále je tu prostor pro zlepšení. Ostravané se mohou proti Českým Budějovicím posunout do příjemnějšího středu tabulky. Jihočeši zase doufají, že je třígólová výhra nad Bohemkou patřičně nakopla.

České Budějovice získaly křídelníka Alliho na hostování z Brna

České Budějovice posílil křídelník Musa Alli. Dvaadvacetiletý Nigerijec přišel do Dynama z druholigového Brna na roční hostování s opcí. Jihočeši o tom informovali na svém webu.

Paták v akci: Dlouhé nastavení a skandální penalta na Admiře. Bylo to kvůli sázkám?

Desetiminutové nastavení místo avizovaných tří minut a penalta, kterou nikdo nechápe. Takový byl závěr prvního poločasu nedělního zápasu třetího kola ČFL mezi pražskou Admirou a rezervou českobudějovického Dynama. Hlavní roli sehrál dobře známý sudí Michal Paták. Ano, stále píská...

Předseda FAČR Fousek odsoudil skandální verdikt rozhodčího Patáka ve třetí lize

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petr Fousek odsoudil v prohlášení na sociální síti X, dříve twitter, skandální verdikt rozhodčího Michala Patáka v nedělním třetiligovém utkání ČFL mezi pražskou Admirou a B-týmem Českých Budějovic (2:1). Někdejší prvoligový sudí odpískal v nastavení úvodního dějství pro domácí penaltu po údajném faulu. Fousek očekává, že komise rozhodčích, zabývající se třetí ligou, z toho vyvodí nekompromisní závěry. Komise zasedne v úterý večer.