Bohemians 1905 dohrávají pražské derby se Spartou bez Milana Ristovského, jehož kvůli zranění po půlhodině hry nahradil David Puškáč.

idnes.cz/fotbal
06.04.202421:42

Slavia vyhrála zaslouženě, uznal Veselý

Výhra ve vršovickém derby nad Bohemians 1905 vrátila Slavii do čela tabulky, kde má dvoubodový náskok na Spartu. "Slavia vyhrála zaslouženě. Myslím, že nějaká naděje na bodový zisk ležela v prvním poločase. Tušil jsem, že k šanci tady bodovat vede jediná cesta - vstřelit první branku. Zejména prvních 30 minut jsme hráli velmi slušně. Byli jsme pod územním tlakem, ale bez větších šancí. Naopak jsme měli několik zajímavých protiútoků, které jsme nedohráli. Vstřelená branka by nám strašně pomohla, domácí by znervózněli. Posledních 10 minut první půle jsme přestali být přesní a dostali jsme se pod velký tlak. Jednou to olízlo břevno, vzdorovali jsme s vypětím sil. V druhém poločase jsme měli vydržet déle. Zase takový tlak v úvodu nebyl, paradoxně jsme si nechali otevřít skóre střelou zpoza vápna. To bylo řešitelné, na tyhle situace jsme se připravovali, ale vždy nějakou chybu uděláte. Když šla Slavia do vedení, bylo to pro nás složité. Na dostřídání nám chyběli hráči, které bychom typologicky potřebovali. Slavia si to kontrolovala, gól na 2:1 je hezký, ale už nic neřešil," hodnotil utkání trenér Jaroslav Veselý z Bohemky.

ČTK
27.03.202421:09

Ďolíček se otevřel přesně před 92 lety

V roce 1905 byl založený pražský klub AFK Vršovice, který později převzal současnou podobu názvu Bohemians 1905. Nedílnou součástí historie je rovněž ikonický stánek Ďolíček, který na místě stojí od roku 1932. Bohemka se přitom ve středečních večerních hodinách pochlubila na sociální síti X tím, že je tomu přesně 92 let, co se tribuny tehdejšího Dannerova stadionu otevřely v utkání se Slavií veřejnosti.

twitter.com/bohemians1905
16.03.202419:44

Pro Veselého je bod hořkosladký

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý po ztrátě dvougólového vedení a remíze ve Zlíně. "Do utkání jsme vstoupili aktivně, jak jsme si předsevzali. Dali jsme gól, ale na konci poločasu jsme polevili. Domácí nás dostali pod tlak a přenesli si to do druhé půle. Otupili jsme to druhým gólem. Vedli jsme po hodině hry 2:0, měli jsme to udržet. Musím to říct a neberte to jako alibi - prvnímu gólu Zlína předcházel jednoznačný faul na našeho hráče. Pokud to nevidí sudí a ani VAR (videorozhodčí), tak VAR zrušme. K čemu jinému by se měl vrátit? Měla tam být i červená karta pro Slončíka. Tyhle věci nám zápas neprohrály, ale podílely se na vývoji. Domácí se dostali do kontaktu, lítaly nám tam centry, nákopy. Inkasovali jsme z dlouhého autu, což měli hráči dohrát. Normálně bych bod z venku bral, ale tento je hořkosladký. Měli jsme vyhrát, jsem z toho zklamán. Navíc jsme se v závěru báli, abychom ten bod vůbec uhráli," láteřil kouč Klokanů.

ČTK
29.02.202419:13

Bohemians potvrdili příchod Šimana

Jakub Šiman byl oficiálně představen jako nová posila Bohemians 1905. Brankář přišel z Brna, ve Vršovicích bude působit především v třetiligové rezervě.

bohemians.cz
22.02.202422:24

Bohemians 1905 posílil Šiman

Jakub Šiman po dvou letech opuští Zbrojovku Brno a vydává se do nejvyšší soutěže. Devětadvacetiletý náhradní brankář přestoupil do Bohemians 1905.

infotbal.cz, transfermarkt.de
15.02.202418:46

Disciplinárka rozdala pokuty za fanoušky

Hradec Králové dostal pokutu 50 tisíc korun za nesportovní chování fanoušků v posledním podzimním venkovním zápase ve Zlíně. Příznivci východočeského týmu se pokusili napadnout jednoho z hasičů na stadionu a použili zakázanou pyrotechniku.

Sparta musí za porušení povinností pořadatele v souvislosti s použitím pyrotechniky a vhazováním předmětů na trávník v prosincovém zápase s Teplicemi zaplatit 40 tisíc korun, Bohemians 1905 po utkání s Českými Budějovicemi za podobný prohřešek o 10 tisíc méně stejně jako Zlín po duelu s Hradcem Králové. Pokutu 20 tisíc korun si vysloužila Slavia Praha za chování fanoušků v Ostravě.

ČTK
03.02.202415:59

Bohemians 1905 - CSKA Sofia 1:2

Přípravné utkání v Turecku:

Bohemians Praha 1905 - CSKA Sofia 1:2 (0:1)

Branky: 82. Kozák - 9. Nazon, 53. Phaeton.

Sestava Bohemians: Reichl - Křapka, Vondra, Hybš - A. Kadlec (46. Mužík), Hůlka, Beran, Kovařík - Matoušek (46. Ristovski), Hála (46. Kozák) - Prekop. Trenér: Veselý.

ČTK
31.01.202415:56

Bohemians 1905 - Dinamo Tbilisi 3:0

Bohemians Praha 1905 - Dinamo Tbilisi 3:0 (0:0).

Branky: 49. a 82. Kozák, 76. Hála z pen.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Valeš - A. Kadlec, Vondra, Hybš - Köstl, Hrubý, Jindřišek, Kovařík - Prekop, Huf - Ristovski.

II. poločas: Soukup - A. Kadlec, Křapka, M. Kadlec - Mužík, Beran, Hůlka, Shejbal - Hála, Kozák - Huf. Trenér: Veselý.

ČTK
31.01.202409:16

Dostál úspěšně podstoupil opraci

Martin Dostál utrpěl o minulém víkendu v přípravém utkání na soustředění v Turecku zlomeninu lícní kosti, a musel tak podstoupit operaci. A jak specifikovali zástupci Bohemians 1905, jehož dres čtyřiatřicetiletý obránce obléká, zákrok již byl úspěšně uskutečněn. "Dosty je po operaci, všechno dopadlo dobře a Martin už se těší na hřiště,” stálo ve vzkazu pražského klubu na sociální síti X, v příspěvku zároveň byla přiložena hráčova fotka z nemocnice.

28.01.202412:01

Bohemians hlásí ještě další ztráty

V sobotním přípravném duelu proti jihoafrickému celku TS Galaxy utrpěl obránce Martin Dostál zlomeninu lícní kosti a bude muset na operaci, kromě něho si ovšem zdravotní problémy přivodili také jeho spoluhráči, konkrétně útočník David Puškáč a záložník Jan Matoušek. Podle vyjádření Ivana Haška, asistenta trenéra Bohemians, má první z nich potíže s břišním svalem, druhý utrpěl "koňara" nad kolenem.

ČTK
27.01.202413:36

Bohemians 1905 - TS Galaxy 4:3

Přípravné fotbalové utkání v Beleku (Turecko):

Bohemians Praha 1905 - TS Galaxy 4:3 (2:0)

Branky Bohemians: 38. Kozák, 42. Kovařík, 65. Ristovski, 81. Matoušek - 54. vlastní M. Kadlec, 76. Sebelebele, 83. Vidal z penalty.

I. poločas: Reichl - Křapka, Vondra, M. Kadlec - Mužík, Beran, Jindřišek, Kovařík - Puškáč (10. Prekop), Kozák - Huf.

II. poločas: Valeš - Dostál (52. M. Kadlec), A. Kadlec, Křapka, Hybš - Hrubý, Hůlka - Hála, Prekop (70. Kozák), Matoušek - Ristovski. Trenér: Veselý.

ČTK
21.01.202413:46

Jablonec podepsal s Puškáčem

David Puškáč, jemuž po sezoně vyprší smlouva v Bohemians 1905, se nejpozději v létě přesune do Jablonce, kde podle informací "infotbal.cz" podepsal smlouvu o volném přestupu. Ve hře však zůstává, že by se na sever Čech přesunul již v zimě, variantou je výměna za Jana Chramostu.

infotbal.cz
20.01.202412:41

Bohemians Praha 1905 - Žižkov 6:0

Přípravný turnaj Tipsport liga:

Skupina B (Horní Počernice):

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 6:0 (3:0).

Branky: 9. Kozák, 43. Puškáč, 44. Dostál, 50. Matoušek, 68. Mužík, 76. Hůlka.

I. poločas: Soukup - Köstl (39. Hůlka), Křapka, M. Kadlec - Dostál, Jindřišek, Hrubý, Kovařík - Mužík - Puškáč, Kozák.

II. poločas: Soukup - M. Kadlec, Vondra, Hůlka - Hybš, Jánoš (58. Farkaš), Beran, Mužík - Prekop, Matoušek - Ristovski. Trenér: Veselý.

ČTK
17.01.202412:56

Vlašim - Bohemians 1905 0:7

Skupina B (Vlašim):

Vlašim - Bohemians Praha 1905 0:7 (0:1)

Branky: 52. a 83. Matoušek, 10. Křapka, 68. Hůlka, 70. Puškáč, 85. Kovařík, 88. Mužík.

I. poločas: Reichl - A. Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl, Jánoš, Hrubý, Shejbal (33. Farkaš) - Prekop - Kozák, Ristovski.

II. poločas: Reichl - Hůlka, Vondra, M. Kadlec - Dostál, Jindřišek, Beran, Kovařík - Matoušek - Mužík, Puškáč. Trenér: Veselý.

ČTK
13.01.202412:42

Bohemians 1905 - Pardubice 0:0

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 0:0.

Sestavy:

Bohemians:

I. poločas: Valeš - M. Kadlec, Hůlka, Vondra - Dostál, Jindřišek, Hrubý, Kovařík - Mužík, Beran - Puškáč.

II. poločas: Valeš - A. Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl, Jánoš, Hůlka (67. Farkaš), Shejbal - Mužík (67. Lehovec) - Kozák, Ristovski. Trenér: Veselý.

Pardubice:

I. poločas:
Budinský - Lupač, Halinský (17. Kukučka), Surzyn, Icha - Solil (28. Darmovzal), Hlavatý, Kissiedou - Pikul, Huf, Mukwelle.

II. poločas: Kinský - Tischler, Kukučka, Donát, Helešic - Darmovzal, Míšek, Patrák - Daněk, Černý, Brdička. Trenér: Kováč.

ČTK
08.01.202421:35

FAČR se už domluvila s Bohemians

Fotbalová asociace ČR se domluvila s vedením Bohemians Praha 1905 na působení trenéra Jaroslava Veselého u reprezentace. Vršovický klub to uvedl na sociální síti X. Předseda FAČR Petr Fousek minulý týden představil Veselého jako jednoho ze dvou asistentů nového kouče národního týmu Ivana Haška. Druhým asistentem se stal Jaroslav Köstl, který kvůli tomu skončí ve Slavii. Naopak Veselý bude pokračovat v roli hlavního kouče Bohemians 1905.

ČTK
06.01.202413:11

Puškáč může vyrazit do zahraničí

Bohemians 1905 by půl roku před koncem smlouvy mohl opustit David Puškáč, jenž má neupřesněnou nabídku ze zahraničí. Zájem projevil také Jablonec, třicetiletý útočník však preferuje odchod mimo FORTUNA:LIGU.

20. ledna: Žižkov - Bohemians 1905 (10:30, Horní Počernice, Tipsport liga),

25. ledna - 4. února: soustředění v Turecku (v plánu minimálně tři přípravná utkání).

ČTK
16.12.202321:02

Veselý: Jsem rád, že podzim už končí

Bohemka v sobotním podvečerním duelu nedokázala potvrdit roli favorita a doma pouze remizovala s posledními Českými Budějovicemi. Za celých devadesát minut se přitom diváci v Praze žádné branky nedočkali. "V posledních utkáních podzimu se ukázal v plné nahotě náš největší problém, což je produktivita,” hlesl Jaroslav Veselý, kouč Bohemians. "Věděli jsme, že to bude těžké utkání, třeba i o jednom gólu. Mrzí mě, že jsme si nepomohli ani standardní situací. Neměli jsme úplně málo šancí, ale i Budějovice byly nebezpečné. Postupem času jsme se dostávali do křeče a ve finále jsme mohli i prohrát. Remíza je nakonec zasloužená. Zaplaťpánbůh, že je konec podzimu, vzhledem k herní nepohodě a zdravotnímu stavu nám pauza přijde vhod. Snad to bude na jaře lepší."