Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Bohemians na Slavii neumějí, podmaní si sešívaní další derby?

Třinácté kolo české nejvyšší soutěže zakončí vršovické derby mezi Bohemians 1905 a pražskou Slavií. Sešívaní za sebou mají nepovedené vystoupení v hlavním městě Itálie, proti sousedovi si tak hodlají napravit náladu.

Prekop vystřelil na jablonecké Střelnici Bohemce tři body. Veterán Jindřišek přepisoval historii

Bohemians porazili ve 12. kole Fortuna ligy Jablonec 1:0. Klokanům reprezentační přestávka prospěla, když po brance Erika Prekopa dali zapomenout na špatnou venkovní formu, jež je v předchozím průběhu sezony doprovázela. Naopak Severočeši nezopakovali nadějný výkon ze hřiště Plzně, pošesté v ročníku prohráli a s pouhými 10 vstřelenými góly zůstali jen dva body nad posledním Zlínem.

Jablonec i Bohemians potřebují ve vzájemném zápase zabrat

Jen jednu výhru z posledních pěti zápasů si připsali oba soupeři ze závěrečného zápasu dvanáctého kola FORTUNA:LIGY. Zatímco pro Jablonec je to zároveň jediný tříbodový zisk v celé sezoně, Bohemians si naštěstí pro ně udělali již dříve určitý polštář.

Zlín na šestý pokus vybojoval první venkovní bod. Bohemka na nejhorší defenzivu nevyzrála

Bohemians v 11. kole Fortuna ligy remizovali s posledním Zlínem 0:0. Ševci odolali střelecké převaze domácího celku a vybojovali vůbec první bodový zisk ze stadionu soupeře v novém ligovém ročníku. Bohemka tak prodloužila sérii domácích neproher na čtyři utkání, zároveň však nedokázala prolomit nejhorší ligovou defenzivu, jež dohromady inkasovala 25 gólů.

Zlín bude dobývat klokaní tvrz. Ubrání Bohemka útok Moravanů?

Bohemians v poslední době sbírají body výhradně doma. A jelikož lze totéž prohlásit také o Zlínu, očekává se, že Pražané v sobotu uhájí svůj Ďolíček. Hostující "Ševci" nicméně budou mermomocí usilovat o to, aby se vyškrábali ze dna ligové tabulky.

Bohemians ve městě automobilů znovu narazili. Boleslavské vítězství obstarali bývalí "Klokani"

Mladá Boleslav zvítězila v 10. kole Fortuna ligy na domácí půdě 2:1 nad Bohemians. Na úvodní gól bývalého hráče hostů Yusufa ještě dokázal po změně stran odpovědět v dobré formě hrající Jan Matoušek, na trefu dalšího bývalého "Klokana" Matěje Pulkraba už ovšem klub z hlavního města reagovat nedokázal. Modrobílí tak znovu prodloužili vítěznou šňůru proti vršovickému celku, který na svém hřišti porazili již posedmé v řadě.

Zápas Mladé Boleslavi s Bohemians slibuje gólové hody

Pokud fanoušek české nejvyšší soutěže přemýšlí nad návštěvou gólově bohatého duelu, měl by do svých úvah započíst též střetnutí Mladé Boleslavi s Bohemians. Jejich vzájemné bitvy v uplynulé sezóně totiž zvedali diváky ze sedadel. Předvedou obě mužstva gólovou hitparádu také v aktuálním ročníku?

Klokani chytli proti Sigmě střeleckou slinu. Strůjcem rychlého obratu byl žolík Puškáč

Olomouc padla v devátém kole Fortuna ligy na hřišti Bohemians 2:3. Blíže k tříbodovému zisku měli po většinu zápasu hráči Sigmy, kteří se hned dvakrát dostali do vedení. V tom druhém případě se o trefu hostí postaral bývalý hráč Klokanů Jan Vodháněl, jenž se v aktuálním ligovém ročníku trefil už počtvrté. Hanákům však ani jeho gólový příspěvek k radosti nestačil, neboť v 70. minutě vyrovnal střídající David Puškáč, asistent u krásné rozdílové rány do horního rohu Jana Matouška.

Bohemians se pokusí zastavit rozjetou Olomouc

Olomoucká Sigma je možná trochu nečekaným nejbližším pronásledovatelem pražských "S". Vzhledem k nadcházejícímu derby má nyní šanci se minimálně jednomu z nich výrazně přiblížit, k tomu však musí zvládnout utkání na Bohemians.

Ostrava v Ďolíčku vyválčila první venkovní bod. Baník po minutě na hřišti spasil Šín

Bohemians remizovali v osmém kole Fortuna Ligy na domácí půdě s Baníkem 1:1. Hosté tak na čtvrtý pokus konečně získali premiérový bod z venkovního duelu. Dlouho trvající ofenzivní sucho ukončil až Antonín Křapka, jenž v 80. minutě teprve šestou brankou svého týmu v ligovém ročníku rozjásal příznivce Klokanů. Těsně před koncem ale srovnal Matěj Šín, který se dostal na trávník jen minutu před svým zásahem.

Bohemians s Baníkem si zahrají o šestou pozici

Přímý souboj o šestou příčku, která slibuje účast ve skupině o titul, svedou v sobotu odpoledne dva tradiční soupeři. Bohemians na svém hřišti přivítají Baník, který se v posledních zápasech zvedá a stoupá tabulkou.

Brankář Jedlička se vrací do Bohemians, z Plzně bude hostovat do konce sezony

Plzeňský brankář Martin Jedlička naváže na jarní část minulé sezony a aktuální ročník stráví na hostování v Bohemians 1905. Pražský celek oznámil příchod pětadvacetiletého fotbalisty na klubovém webu.

Koubkova družina smetla z cesty dalšího soupeře. Bohemka opět dostala gól do šatny

Fotbalisté Viktorie Plzeň potvrdili rostoucí výkonnostní trend, když v sedmém kole Fortuna ligy porazili Bohemians 2:0, a připsali si tak devátou soutěžní výhru v řadě. Západočeši vstoupili do utkání sebevědomě, což brzy přetavili v úvodní gól z kopačky Rafia Durosinmiho. Ačkoliv se poté Klokani dostali do několika šancí, ještě před pauzou prohrávali o dvě branky, když se prosadil brazilský záložník Cadu. Hostující celek si tak stejně jako v norském Bodö či naposledy v Českých Budějovicích nechal dát gól chvíli před poločasovou přestávkou.

Prodlouží Bohemians svou sérii? V Plzni budou útočit na třetí výhru v řadě

I díky dvěma jarním vítězstvím na hřišti Plzně se Bohemians podařilo v uplynulé sezóně dokráčet na vynikající čtvrté místo. Také momentálně se "Klokanům" na hřištích soupeřů celkem daří. V neděli je však čeká jiná Viktoria než na jaře.