Qarabağ Ağdam Ázerbájdžán - Qarabağ Ağdam - Zprávy

Další články

Napoprvé Bayer proti Qarabağu zaváhal. Přesto je velkým favoritem

Bayer Leverkusen v minulém kole s Qarabağem Ağdam trochu zklamal a dokázal s ním jen remizovat, takže v odvetě je vše relativně otevřené. Německý suverén ale nehodlá svůj postup jakkoli dramatizovat a doma je proti mužstvu z Ázerbájdžánu jasným favoritem.

Karabach byl blízko šokující výhře, Leverkusen odvrátil od první prohry v sezoně Schick

Karabach v úvodním klání osmifinále Evropské ligy remizoval na hřišti v Baku s Leverkusenem 2:2. Pro bundesligového lídra se zápas dlouho nevyvíjel dobře, když po první půli prohrával o dvě branky. Po změně stran ovšem nejprve snížil Florian Wirtz, jenž střídal v 58. minutě Adama Hložka a v závěru o smírném výsledku rozhodl taktéž z lavičky naskakující Patrik Schick. Z českých hráčů figuroval v základní sestavě hostů ještě Matěj Kovář, který odchytal celé utkání.

Neohrožený vládce domácí scény Karabach opět narazí na Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen se v prvním osmifinálovém duelu potká se starým známým. Proti Karabachu totiž hrál už ve skupině a celkově mu dokázal v obou duelech nastřílet uctivých šest branek. Zlepší si ázerbájdžánský celek svou reputaci?

Karabach z klinické smrti v odvetě s Bragou paradoxně probrala červená karta

Hráči Bragy zvítězili v odvetě prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy nad Karabachem 3:2 po prodloužení, z historicky prvního postupu do osmifinále některé z kontinentálních soutěží se ovšem díky výsledku z Portugalska radovali domácí. Arcibiskupové se v zápase zpočátku trápili, potřebný impuls jim dodalo až vyloučení domácího Elvina Cafarquliyeva ve druhém poločase, po kterém dokázali dvěma góly srovnat krok. V bláznivém prodloužení však oslabení Jezdci našli zbytky sil ke vstřelení dalších dvou branek, přičemž hrdinou se stal ve 122. minutě teprve 19letý Nariman Akhundzade.

Qarabağ doma s Bragou hájí dvougólové vedení

Trpaslík z Ázerbájdžánu si v prvním kole play-off vyšlápl na portugalskou Bragu a v odvetě bude mít k dispozici výhodu domácího prostředí. Braga bude muset naopak napnout veškeré své ofenzivní síly a vstřelit soupeři aspoň tři branky, aby postoupila v základních devadesáti minutách.

Braga proti outsiderovi vyhořela, Karabach si přibalil na dalekou cestu dvougólový polštář

Karabach porazil v úvodním zápase dvojboje o osmifinále Evropské ligy Bragu 4:2. Duel celků, jejichž stadiony jsou od sebe vzdálené téměř 5 000 kilometrů, gólově otevřel z pokutového kopu Marko Jankovič, na nějž ale ještě před odchodem do šaten zareagoval srovnávací trefou Simon Banza. Branka semifinalisty nedávného Afrického poháru národů však mnoho radosti portugalskému týmu nepřinesla. Po změně stran totiž hosté třígólovou smrští, na níž se zcela zásadním způsobem podílel Abdellah Zoubir, rozhodli o svém triumu. Z lavičky poraženého mužstva přihlížel duelu český gólman Lukáš Horníček.

Domácí Braga odpovídá na ligový debakl proti Qarabağu Ağdam

Estádio Municipal de Braga se ve čtvrtek večer stane dějištěm prvního utkání play-off Evropské ligy, o postup si to s domácí Bragou rozdá Qarabağ. Návštěva z dalekého Ázerbájdžánu půjde do utkání jako outsider, který nemá co ztratit a může jen překvapit.

Historický postup Karabachu nepřekazilo ani vyloučení. Jezdci rozhodli do poločasu

Fotbalisté Karabachu porazili v závěrečném kole skupiny H Evropské ligy bezradný Häcken 2:1, díky čemuž poprvé v klubové historii postoupili do jarní fáze tohoto kontinentálního poháru. Domácí k triumfu nakročili hned v úvodní minutě, kdy obrovskou chybu v rozehrávce hostů potrestal Leandro Andrade. Na něj v závěru první půle navázal krásnou trefou Yassine Benzia a definitivně zlomil odpor Seveřanů. Ti po změně stran dostatečně nevyužili déle než půlhodiny trvající početní převahu a ani na šestý pokus se nedočkali prvního bodu.

Karabach je blízko historického úspěchu. Pokazí Häckenu rozlučku s trenérem?

Už jen krůček schází Karabachu k historicky první účastí v jarní vyřazovací fázi libovolné evropské soutěže. Ázerbájdžánskému celku stačí doma porazit Häcken, jenž i po pěti zápasech zůstává bez bodu na dně tabulky skupiny H.

Karabach byl v Norsku blízko postupu. Bláznivý závěr předznamenal prosincové drama

Fotbalisté Karabachu remizovali v pátém kole skupiny H Evropské ligy na hřišti Molde 2:2, a oba celky tak čeká ve svých závěrečných duelech tuhý boj o druhou postupovou příčku. Hosté z Ázerbájdžánu sice díky individuální akci Juninha dlouho vedli, v závěrečné desetiminutovce ale Kristian Eriksen dvěma přesnými trefami stav duelu zvrátil. Ani tento počin jmenovce slavnějšího záložníka Manchesteru United nakonec ale na výhru Seveřanů nestačil. V páté minutě nastavení totiž dělbu bodů přece jen zařídil hostující obránce Bahlul Mustafazada.

Souboj ve skupině H vrcholí: Molde v důležitém utkání přivítá Karabach

Rozhodne se o postupujících ze skupiny H již ve čtvrtek? Nebo si ještě počkáme? To určí souboj mezi Molde a Karabachem. Právě tyto dvě mužstva bojují o zbývající místenku, která jim zaručí pokračování v Evropské lize i na jaře. Dost možná ji získá vítěz nadcházejícího vzájemného klání. Avšak ani to není jisté.

Kovář pomohl k výhře nad Karabachem. Leverkusen našel recept na bývalého spoluhráče až v závěru

Leverkusen zvítězil ve čtvrtém kole skupiny H Evropské ligy v Baku nad Karabachem 1:0. Obměněná sestava lídra Bundesligy s Matějem Kovářem mezi třemi tyčemi dokázala překonat gólmana Andreje Luňova, jenž ještě v minulém ročníku oblékal dres právě Farmaceutů, až v úplném závěru. Další z dlouhé řady soutěžních triumfů hostujícího celku zařídil z pokutového kopu tradiční kanonýr Victor Boniface. Tento gól definitivně posunul německého zástupce do jarních bojů. Druhý český reprezentant Adam Hložek na hřiště nastoupil až v nastavení druhé půle.

Qarabağ se chce poprat o lepší místo s lídrem. Bayer ale chytil fantastickou formu

Bayer Leverkusen se těší fantastické formě, kterou bude chtít potvrdit při dlouhém výletu do dalekého Ázerbájdžánu. Domácí Qarabağ je jediný tým, který s ním aspoň trochu drží krok, takže Němce v Azersun Areně nečeká nic snadného.

Bayer po Wirtzově řádění překonal klubové maximum. Schick nastoupil po sedmi měsících

Leverkusen potvrdil fantastickou podzimní formu a ve třetím kole skupiny H Evropské ligy porazil na vlastním hřišti Karabach 5:1. Strůjcem domácího triumfu byl 20letý Florian Wirtz, jenž vstřelil úvodní gól svého týmu a u třech následujících asistoval. Bayer tak ve 12. zápase v řadě minimálně dvakrát skóroval, čímž stanovil nový klubový rekord. Do branky Farmaceutů se stejně jako v předchozích pohárových utkáních postavil Matěj Kovář, který inkasoval pouze z pokutového kopu. Poprvé od března se na hřiště podíval Patrik Schick, který nastoupil v 63. minutě. Na závěrečných 20 minut se k němu z lavičky přidal také Adam Hložek.