Newcastle United Anglie - Newcastle United - Zprávy

Italský záložník Tonali míří z AC Milán do Newcastlu

Italský fotbalista Sandro Tonali bude od příští sezony hrát za Newcastle. Záložník AC Milán už je podle svého agenta s anglickým klubem dohodnutý a po absolvování lékařské prohlídky podepíše smlouvu na šest let.

Návraty na evropskou scénu. Poháry si po letech zahrají Newcastle, Lens či Osasuna

Příští sezona přinese řadu zajímavých návratů na evropskou pohárovou scénu. Ať už jde o velké kluby v čele s Newcastlem či Lens, nebo z pohledu globálního fotbalového povědomí výrazně skromnější celky typu českých Bohemians či maďarského Kecskeméti, spojuje je skutečnost, že jejich fanoušci si museli comeback na prestižní jeviště trpělivě a mnohdy bolavě vyčekat. U některých to trvalo i několik generací.

Chelsea na závěr remizovala s Newcastlem

Chelsea na závěr ligové sezony remizovala s Newcastlem United 1:1. Pro Blues se letošní ročník nesl ve znamení neúspěchu a končí dvanáctou pozicí. Naopak Magpies ze čtvrté pozice postupují do příštího ročníku Ligy mistrů.

Newcastle míří na Chelsea

Chelsea vyzve v rámci utkání posledního kola Premier League Newcastle United. Domácím momentálně patří dvanáctá pozice a lépe než jedenáctí už neskončí. Hosté jsou čtvrtí a postup do Ligy mistrů už mají zajištěný.

Newcastle postupem do Ligy mistrů překonal očekávání, řekl trenér Howe

Newcastle postupem do Ligy mistrů výrazně překonal předsezonní očekávání. Uvedl to trenér Eddie Howe, jehož tým si první účast ve skupině elitní soutěže po 20 letech zajistil pondělní domácí bezbrankovou remízou s Leicesterem v předposledním 37. kole Premeir League.

Newcastle obrovskou převahu nevyužil a s Leicesterem pouze remizoval

Newcastle remizoval ve 37. kole Premier League s Leicesterem 0:0. Domácí měli po celý zápas velkou převahu, třikrát nastřelili tyč, ale branku nakonec nevsítili. Magpies se po dvaceti letech kvalifikovali do Ligy mistrů, naopak Foxes jsou před posledním kolem velmi blízko sestupu.

Newcastle hostí Leicester

Newcastle United vyzve v utkání předposledního kola Premier League Leicester City. Zatím co domácí jsou třetí a mají na dosah postup do Ligy mistrů, hostům patří až předposlední pozice a visí na hraně sestupu. Favorit je jasný, zápas ukáže.

Newcaslte si poradil s nevyzpytatelným Brightonem a má na dosah postup do Ligy mistrů

Svěřenci Eddieho Howea udělali ve čtvrteční dohrávce 25. kola anglické Premier League důležitý krok k tomu, aby si zajistili umístění zajišťující účast v příštím ročníku Ligu mistrů, poněvadž doma porazili Brighton 4:1. Do vedení poslal domácí vlastní brankou Undav a ještě do konce první půle náskok navýšil Burn. Po změně stran sice ještě dokázal snížit nešťastník Undav, v závěru však o domácím vítězství rozhodly slepené branky Wilsona a Guimarãese.

Newcastle se ve čtvrteční dohrávce střetne s Brightonem

Brighton čeká dlouhá a náročná cesta na sever Anglie, kde se ve čtvrtečním zápase Premier League utká s třetím Newcastlem United. Svěřenci Eddieho Howea o víkendu remizovali 2:2 s Leedsem United, Seagulls o den později ukončili šance Arsenalu na titul, když na Emirates zvítězili 3:0.

Penaltová tříminutovka přišla Leeds draho. Snový domácí debut Allardyce krotil Wilson

O záchranu bojující Leeds remizoval ve 36. kole Premier League na vlastní půdě s Newcastlem 2:2. Jubilejní 100. vzájemný duel obou celků gólově načal již v sedmé minutě domácí kapitán Luke Ayling. Pávi mohli vedení do poločasu ještě navýšit, pokutový kop však zahodili. Jak se tento typ standardní situace zahrává jim následně ukázal Callum Wilson, který dvěma trefami z penaltového puntíku skóre otočil. Anglický kanonýr navíc po druhém prokázání nervů z oceli zaznamenal již 17. ligovou branku v letošní sezoně, což je v dresu Strak nejvíce od roku 2004. Ani tento počin ale hostům k výhře nestačil, neboť dělbu bodů zajistil v závěru Rasmus Kristensen.

Newcastle míří na Leeds

Leeds United hostí v rámci utkání 36. kola Premier League Newcastle United. Domácí jsou předposlední a jejich záchrana v nejvyšší soutěži zatím visí ve hvězdách. Hosté naopak bojují o nejlepší čtyřku a účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Arsenal v Newcastlu získal důležitou výhru

Newcastle United nestačil v utkání 35. kola Premier League na Arsenal a prohrál 0:2. První gól Gunners vstřelil Martin Ödegaard, poté si vlastní branku vsítil Fabian Schär.

Newcastle United ve šlágru kola vyzve Arsenal

Arsenal se v neděli odpoledne vydá na náročnou cestu do St James' Park, kde ho čeká ligový zápas s Newcastlem United. Oba týmy se v posledních zápasech radovaly z vítězství 3:1. Magpies si poradili se Southamptonem, zatímco svěřenci Mikela Artety přesvědčivě přehráli Chelsea.

Newcastle třemi góly otočil zápas se Southamptonem, střídající Wilson se trefil dvakrát

Newcastle ve 34. kole Premier League porazil poslední Southampton 3-1. Hosté šli ve 41. minutě z ojedinělé akce do vedení, ale domácí dokázali ve druhém poločase třemi góly utkání otočit. Výborný individuální výkon podal především anglický útočník Callum Wilson, který naskočil do zápasu ve 46. minutě a na obratu se podílel dvěma góly.

Newcastle přivítá poslední Southampton

Newcastle v rámci posledního týdne udělal velmi důležité kroky vstříc své první účasti v milionářské Champions League od sezóny 2002/2003. Aby si ji v příštím roce nezahráli, to by museli svěřenci Eddieho Howea skutečně nevídaným způsobem zkolabovat. V neděli odpoledne je čeká utkání, které by podle papírových předpokladů měli zvládnout - na sever Anglie totiž přijíždí poslední Southampton, který naposledy vyhrál před devíti zápasy a pomalu se loučí s prvoligovou příslušností.