Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Luton změří síly na konci roku s Chelsea

Program 20. kola anglické Premier League otevře sobotní utkání mezi nováčkem z Lutonu a nekonzistentní Chelsea. Domácí zažívají velmi povedený závěr roku a přiblížili se místům zaručující záchranu v nejvyšší soutěži, Blues se naopak letos opět trápí a po polovině odehraných zápasů jim patří desátá příčka.

Chelsea si po Štědrém dni spravila chuť. Negativní bilanci Crystal Palace prodloužil odchovanec

Fotbalisté Chelsea porazili v 19. kole Premier League na vlastním hřišti Crystal Palace 2:1. The Blues si vzali slovo už ve 13. minutě, kdy se po přesné pobídce prosadil Mychajlo Mudryk. Třetí ligový zásah ukrajinského rychlíka však stihl do poločasové pauzy smazat Michael Olise. Výhru tak domácím zařídil v úplném závěru proměněnou penaltou Noni Madueke, jenž v útlém věku začal kariéru právě v akademii Eagles. Hosté sice na rozdíl od čtyř posledních klání na Stamford Bridge konečně skórovali, prodloužili ale dlouhou sérii porážek ze vzájemných zápasů napříč soutěžemi už na 13 utkání.

Chelsea hostí městského souseda, dorazí Crystal Palace

Trápící se Chelsea vyzve v 19. kole Premier League na Stamford Bridge Crystal Palace. Blues se v tabulce aktuálně nacházejí až na 11. příčce a na čelo soutěže ztrácí dvacet bodů. Eagles jsou na tom ještě hůře, z patnácté příčky mají pouze tři body náskok na sestup.

Chelsea je nejtrestanější tým Premier League, ale Pochettino své svěřence brání

Chelsea je s 56 karetními napomínáními nejtrestanějším týmem dosavadního průběhu anglické ligy. Manažer Mauricio Pochettino své svěřence ale brání: karty podle něj nejsou projevem jejich nedisciplinovanosti, ale důsledkem snahy.

Vánoční utkání v Anglii pro sebe ukořistili "Vlci". Chelsea nezachránil kůži ani uzdravený Nkunku

Chelsea prohrála v 18. kole Premier League, teprve druhém utkání hraném na Štědrý den v historii soutěže, s Wolves 1:2. Příležitost přetavit vánoční duel v zisk tří bodů jako první zužitkoval v 51. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu Mario Lemina a nasměroval svůj tým za vítězstvím. Na druhé straně dokázal pouze korigovat skóre Christopher Nkunku, jenž si po vleklém zranění připsal první start v anglické lize i premiérovou trefu. Domácí tak neokusili ligovou porážku na Molineaux Stadium už osm zápasů, naopak hosté na svého soupeře na tomto místě nevyzráli již počtvrté od roku 2019 a zároveň protáhli sérii venkovních proher v řadě na čtyři utkání.

Chelsea si na Štědrý den zahraje s Wolves

Wolverhampton Wanderers přivítá na Štědrý den v 18. kole Premier League Chelsea. Oba soupeře dělí v tabulce pouhé tři body, domácí Wolves jsou třináctí, Blues patří desátá pozice.

Kapitán Chelsea James je po operaci zadního stehenního svalu

Kapitán Chelsea Reece James podstoupil operaci zadního stehenního svalu. Čtyřiadvacetiletý pravý obránce kvůli němu nejdříve vynechal sedm ligových zápasů, a když se vrátil, před necelými dvěma týdny si při zápase s Evertonem zranění obnovil. O chirurgickém zákroku informoval na instagramu.

Poslední tým tabulky vzdoroval Chelsea jen poločas. Blues skolili Sheffield zásluhou Palmera

Chelsea porazila v 17. kole Premier League poslední Sheffield United 2:0 a připsala si druhou výhru z posledních pěti zápasů. V úvodní půli se sice ofenziva domácích proti urputně bránícímu soupeři již tradičně trápila, v prvních 16 minutách druhého dějství ale Londýňané hned dvakrát skórovali. V obou brankách měl prsty Cole Parmer, který se nejprve sám prosadil po perfektní práci Raheema Sterlinga a krátce nato asistoval u trefy Nicolase Jacksona.

Poslední Sheffield United se představí na Chelsea

V rámci sobotního programu 17. kola Premier League zavítá Sheffield United na Stamford Bridge londýnské Chelsea. Domácí celek se v letošní sezoně trápí a momentálně je až dvanáctý. To samé však platí o hostech, kteří jsou dokonce poslední.

James se vrací na marodku Chelsea, chybět může několik měsíců

Reece James během uplynulých dvou let pravidelně laboruje se zraněními a další si přivodil o víkendu. Obránce Chelsea si poranil stehenní sval, absence se v krajním případě může pohybovat v řádu několika měsíců.

Everton už téměř umazal rekordní odpočet. Chelsea přivedla k prohře snaha vyhnout se kartě

Chelsea prohrála v 16. kole Premier League na půdě Evertonu 0:2. Karamelky v polovině listopadu zasáhla zpráva o 10bodovém odpočtu, od té doby však vyhrály třetí ze čtyř zápasů, a historicky nejtvrdší trest tohoto typu tak byl prakticky odmazán. Domácí rozhodli vyrovnaný souboj v 54. minutě, kdy se už ze svého šestého gólu v ročníku radoval Abdoulaye Doucouré. Produktivním záložníkem zakončený protiútok přitom měl možnost zastavit Conor Gallagher, anglický reprezentant, jenž se vrátil do sestavy po pauze způsobené vyloučením proti Brightonu, však podlehl hrozbě taxativní žluté karty a vpustil soupeře do šance.

Everton znovu v Goodison Parku, jeho soupeřem bude Chelsea

Everton vyzve v utkání 16. kola Premier League Chelsea. Domácí by měli bývali o bod více než hosté, kdyby o 10 nepřišli kvůli trestu. A tak jsou až na sedmnácté pozici, zatím co soupeř je desátý.

"Rudí ďáblové" zvládli střet nenaplněných očekávání. Šlágr s Chelsea opanoval McTominay

Manchester United vyhrál v 15. kole Premier League na domácím hřišti nad Chelsea 2:1. Divácky velmi pohledný zápas nabídl v prvním poločase herní dominanci Rudých ďáblů, kteří ze svého náporu vytěžili kromě neproměněné penalty Bruna Fernandese i vedoucí gól v podání Scotta McTominaye. Skotský reprezentant se navíc prosadil i po změně stran, čímž celý duel rozhodl, a v letošní sezoně nejvyšší anglické soutěže tak dosáhl mety pěti přesných tref. Před tímto ročníkem přitom nikdy v lize nedal více než dvě branky. Blues zároveň prodloužili čekání na ligovou výhru proti Red Devils na 12 utkání.

Manchester United vyzve ve středečním zápase londýnskou Chelsea

Ve středu večer se na Old Trafford střetnou dva trápící se anglické velkokluby. Manchester United a Chelsea budou v atraktivním utkání Premier League bojovat o posun v ligové tabulce. Trápení Rudých ďáblů pokračovalo o víkendu porážkou 0:1 s Newcastlem United, svěřenci Mauricia Pochettina si v zajímavém utkání poradili s Brightonem.

Kritika padla na úrodnou půdu. Hrdina Fernández dovedl Chelsea k vítězství nad Brightonem

Chelsea ve 14. kole anglické Premier League o něco vylepšila náladu svých fanoušků, když si na Stamford Bridge poradila s Brightonem po výsledku 3:2. V gólovém utkání se stal hrdinou Blues Enzo Fernández, jenž vsítil své dvě premiérové branky v anglické lize. Před přestávkou byl sice po zbytečném faulu vyloučen Conor Gallagher a nabídl soupeři přesilovku, ta však zůstala využita jen částečně po zásahu ve formě hrajícího Joaa Pedra. Blues tak na domácím stadionu zdolali Seagulls až na čtvrtý pokus, předchozí tři vzájemná měření sil totiž vždy skončila bodovým ziskem hostů.