20.02.202321:16

Procházka se osamostatnil od Vlčka

Václav Procházka nastoupil v neděli do ligového utkání s Pardubicemi, a zapsal tak v nejvyšší české soutěži svůj 437. zápas. Osamostatnil se tak v historických tabulkách od Stanislava Vlčka, který ve své kariéře zaznamenal 436 utkání, a odsunul ho na průběžné třetí místo. Procházka se o celkový primát na dálku pere s Milanem Petrželou ze Slovácka, ten má aktuálně na kontě 470 duelů.

twitter.com/footballzlin, fortunaliga.cz
05.06.202110:33

Zlín prodloužil s Procházkou

Václav Procházka bude i v příští sezóně hráčem Fastavu Zlín. Obě strany se dohodly na ročním prodloužení smlouvy.

isport.cz
16.01.201615:41

Procházka odstartoval porážkou

Obránce Václav Procházka nastoupil k prvnímu zápasu za Osmanlispor. Jeho tým prohrál v turecké lize na hřišti Kayserisporu 0:1 poté, co právě bývalý hráč Plzně nebo Mladé Boleslavi chyboval ve vlastním pokutovém území. Už ve druhé minutě poslal Biseswar centr před branku na Derleye, kterého Procházka neubránil a brazilský útočník, jenž v Kayserisporu hostuje z Benfiky Lisabon, svým čtvrtým gólem v sezoně rozhodl.

ČTK
05.11.201516:42

Procházka dostal trest na dvě utkání

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala plzeňského obránce Václava Procházku za vyloučení v nedělním ligovém šlágru proti Spartě zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání. Kapitán Viktorie bude chybět nejen v nadcházejícím duelu nejvyšší soutěže v Ostravě, ale i 15. listopadu v úvodním zápase osmifinále domácího poháru s Brnem. Na další ligový duel s Mladou Boleslaví už bude k dispozici. Procházka dostal červenou kartu v závěru prvního poločasu duelu se Spartou. Nejprve ho ostře fauloval hostující Marek Matějovský, plzeňský stoper se následně neudržel a hrudníkem srazil soupeře na zem. Disciplinárka ohodnotila jeho počínání jako hrubé nesportovní chování.

ČTK
24.07.201311:55

Procházka s červenou kartou nesouhlasil

Kdyby byl plzeňský Václav Procházka na místě rozhodčího Joaa Capely, červenou kartu by si v úterní odvetě 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Željezničaru Sarajevo neudělil. "Z mého pohledu bych se nevylučoval. Kontakt nohou tam nebyl, jenom takový lehký dotek rukou, ani ne zatažení. Z mého pohledu bych to nepískl jako faul, ten hráč to hodně přihrál. Ale rozhodčí to viděl jinak," řekl novinářům po zápase Procházka.

14.05.201322:12

Pro Ljevakoviče tato sezóna skončila

Teplický Admir Ljevakovič si už ve zbylých třech duelech této sezony nezahraje. Bosenský záložník obdržel ve 27. kole dvanáctou žlutou kartu v ročníku, která znamená automaticky trest na tři utkání. Dva zápasy si za osm napomínání nezahraje Lukáš Kubáň ze Slovácka, jedno kolo po čtyřech žlutých kartách vynechají plzeňský Václav Procházka, Tomáš Hájovský z Příbrami a Tomáš Strnad z Hradce Králové.

06.03.200819:57

Procházka si jednou nezahraje

Václav Procházka, obránce Mladé Boleslavi, si nezahraje v příštím ligovém kole. Disciplínárníá komise mu dnes udělila za vyloučení v zápase s Českými Budějovicemi trest na jeden zápas.