20.05.202318:44

Twardzik zahájil obrat

Filip Twardzik se trefil ve druhém utkání skupiny o titul v řadě a Trnavě tím dnes velmi pomohl, český obránce po brzké inkasované trefě započal obrat na průběžných 2:1 pro Spartak.

25.02.202315:32

Twardzik zařídil rychlé vedení Trnavy

Trnava měla raketový nástup do utkání s Trenčínem, už v šesté minutě vedla 2:0 a zásluhu na tom měl i Filip Twardzik. Český obránce nastoupil v základní sestavě, ve třetí minutě pak otevřel skóre.

30.12.202212:48

Twardzik se vrátil z Lince hostovat do Trnavy

Český obránce Filip Twardzik se po roce vrátil do Trnavy. Devětadvacetiletý stoper bude ve Spartaku na jaře hostovat z Lince, kam před rokem ze slovenského celku přestoupil a podepsal tam smlouvu do roku 2025.

Bývalý mládežnický reprezentant Twardzik stihl za LASK odehrát jen pět soutěžních zápasů. V březnu si přetrhl vaz v kotníku a po nucené pauze a změně trenéra se už do sestavy neprosadil.

"Na začátku se mi dařilo, ale potom jsem se zranil a těžko jsem se dostával do sestavy. Uzdravil jsem se, ale přišel nový trenér, sezona se rozběhla a bylo to těžké. Jsem rád, že jsem zpět na Slovensku ve Spartaku," uvedl Twardzik na klubovém webu.

Poprvé Twardzik působil v Trnavě v kalendářním roce 2021. Předtím hrál půl roku českou ligu za Karvinou, kam přišel z Ružomberku. Na začátku kariéry působil v Celticu Glasgow a v anglickém Boltonu.

ČTK
12.01.202213:56

Twardzik přestoupil z Trnavy do Lince

Bývalý český mládežnický reprezentant Filip Twardzik si zahraje rakouskou ligu za LASK Linec. Osmadvacetiletý fotbalista přestoupil ze Spartaku Trnava a v novém působišti podepsal smlouvu do roku 2025. Twardzik působil na začátku kariéry v Celticu a v anglickém Boltonu, na Britských ostrovech se ale natrvalo neprosadil. Českou ligu si zahrál za Karvinou, na Slovensku působil ještě v dresu Ružomberku.

ČTK
15.07.202123:58

Twardzik přispěl k postupu Trnavy

Trnava nakonec zvládla první předkolo Konferenční ligy a vyřadila Mostu. Na Maltě minulý týden prohrála 2:3, doma dnes zvítězila 2:0 a velký podíl na tom měl Filip Twardzik, český obránce v 16. minutě otevíral skóre.

07.02.201519:47

Twardzik se uvedl gólem

Český záložník Filip Twardzik se hned v prvním utkání za Bolton uvedl gólem. Jednadvacetiletý záložník, který k Wanderers přišel v úterý ze Celticu Glasgow, nastoupil do druhého poločasu utkání 29. kola druhé anglické ligy na hřišti Derby (1:4) a v 51. minutě snížil na 1:3.

ČTK
03.02.201508:30

Filip Twardzik odešel do Boltonu

Filip Twardzik v poslední den zimního přestupního období zamířil do Boltonu. Čtrnáctý celek druhé anglické ligy ho získal na přestup z Celticu Glasgow za nespecifikovanou částku. Jednadvacetiletý juniorský reprezentant podepsal smlouvu na dva a půl roku. Syn bývalého brankáře Reného Twardzika vyrůstal v Německu, v roce 2009 zamířil do Celticu společně s dvojčetem Patrikem. Výrazněji se však v nejlepším skotském celku neprosadil a za první tým odehrál jen 372 minut.