03.03.202419:23

Matějů zařídil remízu Spezie

Sedmý start a také první gól v dresu Spezie si dnes na své konto připsal Aleš Matějů. Druholigový italský klub remizoval v Bari 1:1, český obránce v 50. minutě otevíral skóre.

23.01.202412:53

Matějů změní působiště v Serii B

Palermo za Spezii Calcio podle serveru "infotbal.cz" vymění Aleš Matějů. Patnáctinásobný český reprezentant ve druhé italské lize změní dres formou půlročního hostování s opcí, která se aktivuje v případě, že se aktuálně poslední tým tabulky udrží v Serii B.

infotbal.cz
06.03.202216:37

Matějů se uvedl asistencí

Benátky sice prohrávají se Sassuolem, Aleš Matějů však může mít alespoň malý důvod k radosti. Český reprezentant při premiérovém startu asistoval na jediný gól nováčka Serie A.

10.02.202217:53

Matějů podepsal s Benátkami

Nové působiště si našel Aleš Matějů. Český reprezentant, jenž nedávno opustil Brescii Calcio, se do konce sezony upsal Benátkám, součástí dohody je dvouletá opce.

transfermarkt.de
05.04.202118:59

Matějů skóroval za Brescii

Brescia Calcio remizovala na hřišti Reggiany (2:2), na čemž se výrazně podílel Aleš Matějů. Český obránce po změně stran vstřelil druhý gól svého týmu.

31.10.202018:49

Matějů byl vyloučen

Český obránce ve službách italské Brescie Aleš Matějů byl v utkání proti Virtusu Entella vyloučen. Vše stihl někdejší bek Plzně za čtyři minuty. V 88. minutě viděl první žlutou kartu, ve druhé minutě nastavení pak druhou. Duel skončil nerozhodně 2:2.

08.07.202023:08

Matějů si dal vlastence

Obránce Aleš Matějů z Brescie se zapsal nechtěně mezi střelce v utkání na půdě FC Turín. V době, kdy hosté vedli 1:0 se k míči dostal na hranici šestnáctky Simone Verdi. Jeho rána nemířila mezi tyče, ale díky nešťastné teči českého fotbalisty nakonec skončila v síti a domácí srovnali na 1:1.

26.02.202008:15

Dalbert bude chybět jeden zápas

Křídelník Fiorentiny Dalbert bude svému týmu po vyloučení v zápase proti Milánu chybět v jednom utkání. Stejný trest dostali za žluté karty obránce AS Řím Gianluca Mancini, český bek Aleš Matějů z Brescie, Ibrahima M'Baye z Boloni a záložník Gabriel Strefezza ze SPALu.

football-italia.net
12.11.201916:59

Matějů a Malinovskyj s krátkým trestem

Trest na jeden zápas si po svých vyloučeních v uplynulém kole italské ligy odnesli Aleš Matějů (Brescia) a Ruslan Malinovskyj (Atalanta). Zmíněné dvojici pomohlo, že byli vyloučeni po dvou žlutých napomenutích.

09.11.201916:21

Matějů dostal červenou kartu

Brescia prohrává doma s Turínem 0:2 a navíc hraje v oslabení. Červenou kartu inkasoval český obránce Aleš Matějů, pod sprchy putoval ve 41. minutě po druhém žlutém napomínání.

15.09.201918:18

Matějů asistoval při porážce Brescie

Brescia Calcio vedla nad Bolognou už o dvě branky, nakonec ale prohrála 3:4. Ke druhému gólu domácích pomohl asistencí obránce Aleš Matějů, jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal odehrál závěrečných třicet minut a Ladislav Krejčí zůstal na lavičce Bologny.

31.08.201920:45

Matějů si připsal debut v Serii A

Aleš Matějů debutoval v Serii A v dresu nováčka Serie A Brescie, která prohrála na hřišti AC Milán v druhém kole italské ligy 0:1. Třiadvacetiletý bek nemohl v prvním kole z důvodu karetního trestu nastoupit. V Miláně vystřídal ještě v prvním poločase Bruna Martellu. V dresu Brescie již působil v minulé sezoně, v Serii B nastoupil do 22 zápasů. Jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal tentokrát přihlížel utkání pouze z lavičky.

ČTK
18.09.201817:36

Matějů přišel v Brescii o trenéra

David Suazo už není trenérem italské Brescie, která hraje druhou italskou ligu a v jejímž dresu nastupuje také český obránce Aleš Matějů. Šéf klubu Massimo Cellini bývalého honduraského reprezentanta odvolal po nepovedeném vstupu do sezóny. Brescia během tří zápasů uhrála jen bod za remízu. Novým koučem by se mohl stát podle italských médií Eugenio Corini, někdejší záložník Palerma či Chieva Verona.

23.08.201708:55

Matějů debutoval v dresu Brightonu

Obránce Aleš Matějů poprvé nastoupil v dresu Brightonu, kam přestoupil z Plzně, a pomohl nováčkovi Premier League v zápase druhého kola Ligového poháru k vítězství 1:0 nad Barnetem ze čtvrté ligy.

ČTK
28.07.201711:29

iDnes.cz: Matějů na cestě do Brightonu

Senzační přestup se podle zpráv iDnes.cz chystá na trase Plzeň - Brighton. Nováčka anglické nejvyšší soutěže má za téměř 70 milionů korun posílit pravý bek Aleš Matějů, který prý již v nejbližších dnech absolvuje zdravotní prohlídku.

fotbal.idnes.cz
17.06.201712:03

Zraněného Matějů v nominaci nahradil Havlík

Z nominace české jednadvacítky na mistrovství Evropy v Polsku vypadl před nedělním úvodním duelem základní skupiny s Německem zraněný pravý obránce Aleš Matějů, který si při pátečním tréninku v Katovicích poškodil zadní stehenní sval. Místo něj trenér Vítězslav Lavička povolal záložníka Marka Havlíka.