FC Zlaté Moravce   -   MŠK Žilina

1 : 4 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 4.10 - 4.05 - 1.75

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:4

V predposlednom ligovom kole podľahli doma Zlaté Moravce novému majstrovi zo Žiliny vysoko 1:4 (1:1).

Do stretnutia proti majstrovi vstúpili domáci čulo. Už v piatej minúte po kombinácii Ewetrona s Orávikom zakončil z dobrej pozície Bariš tesne nad. V desiatej minúte Kostadinov vysunul Válovčana, ktorý popri vybiehajúcom Volešákovi prízemnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre - 1:0 pre ViOn. Vyrovnať mohol v trinástej minúte Škvarka, ktorý zoči-voči Kováčovi namieril do neho. Na opačnej strane Kostadinov uvoľnil Orávika. Jeho strelu z uhla Volešák nohou vykopol. Vyrovnanie priniesla 27. minúta, keď Hlohovský uvoľnil Cociusa. Ten s prehľadom vyrovnal - 1:1. V závere prvého polčasu z 20 metrov vystrašil Volešáka Ewerton.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Šošonom. V 51. minúte si Škavrka narazil so Šejdajevom a vymietol šibenicu v ľavom hornom rohu Kováčovej brány - 2:1 pre Žilinu. O tri minúty nato Hlohovský vysunul Špaleka, ktorý prízemnou strelou k pravej tyči upravil na 3:1 pre hostí. Domáci po hodine hry Orávikom a jeho strelou z uhla mohli znížiť, lopta však prešla pozdĺž celej bránkovej čiary až do autu. V 73. minúte sa v dobrej pozícii ocitol striedajúci Otubanjo; Kováč chytil. V 81. minúte stopér Vavro z dvanástich metrov krížnou strelou trafil pravý dolný kút brány - 4:1. V 90. minúte Yao strelou z 20 metrov trafil spojnicu za Volešákovým chrbtom. Majster potvrdil úlohu veľkého favorita a v Zlatých Moravciach zvíťazil vysoko 4:1. Moravce ostávajú v tabuľke predposledné, tri body pred posledným Prešovom, ktorý remizoval s Dunajskou Stredou.
Autor: Dušan Guman / tasr.sk