UEFA schválila změny v Lize mistrů, nově se bude vykopávat i v 19

Evropská fotbalová unie UEFA schválila další změny formátů pohárových soutěží v letech 2018 až 2021. Zápasy Ligy mistrů by měly nově začínat podobně jako v Evropské lize v 19 a 21 hodin. V budoucnu by se také do klubového koeficientu neměl započítávat dvacetiprocentní bonus z národního koeficientu.
09.12.2016 | Aktuality | 164 komentářů

Mchitarjana po prvním gólu za United chválili Mourinho i Zlatan

Záložník Henrik Mchitarjan ve čtvrtečním utkání Evropské ligy s Luhanskem vstřelil první soutěžní gól za Manchester United a pomohl k výhře 2:0. Arménského fotbalistu, který se od letního příchodu z Dortmundu v Anglii spíše trápil, pochválili trenér José Mourinho i hvězdný spoluhráč Zlatan Ibrahimovic.
09.12.2016 | Aktuality | 12 komentářů

Pivarník už nepočítá s Kacem, kádr Plzně chce rozšířit

Ačkoli hráči Plzně přezimují jako lídři české ligy a mají dobrou výchozí pozici pro obhajobu titulu, trenér Roman Pivarník nehodlá nic podcenit. Přes zimu by rád rozšířil kádr a zdvojil některé posty. Nerad by přišel o současné opory a připustil, že odejdou jen albánský záložník Ergys Kace a na hostování mladý záložník Jan Suchan, který potřebuje herní vytížení.
09.12.2016 | Aktuality | 200 komentářů

Ani nebylo znát, že nás je o jednoho méně, řekl Hořava

Záložník Tomáš Hořava svým gólem nakopl hráče Plzně k obratu a k výhře 3:2 nad Austrií Vídeň. A to i přesto, že se spoluhráči hrál od 18. minuty v početní nevýhodě. Český mistr se však prezentoval výkonem, který absenci jednoho hráče smazal.
09.12.2016 | Aktuality | 2 komentáře

Mareček: Dát penaltu, tak bychom Inter porazili

Střelec jediného gólu Sparty v zápase Evropské ligy s Interem Milán Lukáš Mareček je přesvědčený, že kdyby Bořek Dočkal proměnil ve druhém poločase na San Siru penaltu, jeho tým by neprohrál. Nakonec z Itálie odjel s výsledkem 1:2, který však už nic nezměnil na tom, že letenský celek postoupil do jarního play off z prvního místa v tabulce.
09.12.2016 | Aktuality | 26 komentářů

Spartě vyšla sázka na účelnost, Plzeň může těžit i z neúspěchu

Ačkoli ze tří českých klubů slaví postup v Evropské lize pouze Sparta, těžit z podzimu mohou v budoucnu i Plzeň a Liberec. Zatímco Sparta vsadila i vinou velké marodky hlavně na účelný fotbal, Plzeň a Liberec doplatily na snahu hrát se soupeři otevřené partie; to jim ale může pomoci zlepšovat herní projev i v těžkých zápasech české ligy.
09.12.2016 | Aktuality | 13 komentářů

Pivarníka potěšil výkon týmu: Pro lidi to byl krásný zápas

Trenéra Plzně Romana Pivarníka potěšilo, že jeho svěřenci si i přes vyřazení z Evropské ligy napravili reputaci výhrou 3:2 nad Austrií Vídeň, přestože hráli dlouhé oslabení. Výkon týmu v poslepované sestavě označil za fantastický a věří, že to hráče ještě povzbudí do zimní přípravy, která má Plzeň nasměrovat za obhajobou titulu.
09.12.2016 | Aktuality | 6 komentářů

Je to zklamání, na prohru to nebylo, řekl Dočkal

Sparťané podle Bořka Dočkala odehráli v závěrečném vystoupení ve skupině Evropské ligy na San Siru s Interem Milán dobrý zápas, který neměli prohrát. O to víc si reprezentační záložník vyčítal penaltu, kterou ve druhém poločase za stavu 1:1 neproměnil. Naopak v 90. minutě vstřelili vítězný gól na konečných 2:1 domácí.
09.12.2016 | Aktuality | 27 komentářů

Ďuriš: Možná to byl můj poslední zápas za Viktorku

Do hry přišel v 58. minutě za stavu 1:2 a během necelé půlhodiny slovenský reprezentant Michal Ďuriš dvěma góly rozhodl o vítězství fotbalistů Plzně v jejich derniéře v tomto ročníku Evropské ligy proti Austrii Vídeň. Přesto nebyl osmadvacetiletý útočník či záložník po zápase úplně spokojený, neboť bude muset během zimní přestávky přemítat o své budoucnosti. Není totiž spokojený se svou rolí v týmu.
08.12.2016 | Aktuality | 21 komentářů

Evropská liga - souhrn šestých zápasů základních skupin

PAOK si poradil s Libercem a postupuje dál, stejně jako třeba Manchester United nebo Astra Giurgiu, které výhrou nad Austrií pomohla Plzeň. Již jistě postupující Sparta v závěru přišla o remízu na Interu, Schalke zase ztratilo stoprocentní bilanci prohrou v Salzburgu. Duel Sassuola s Genkem, ve kterém se již o ničem rozhodovat nebude, byl kvůli husté mlze odložen na zítřejší brzké odpoledne...
08.12.2016 | Komentáře a souhrny | 47 komentářů
25.05. Fellaini stanovil nový rekord Evropské ligy
Marouane Fellaini se včera zapsal do historie Evropské ligy. Belgický záložník Manchesteru United v duelu s Ajaxem vyhrál patnáct hlavičkových soubojů, více úspěchů ve vzduchu v jednom zápase si na své konto v rámci této soutěže žádný fotbalista ještě nepřipsal. (goal.com)
25.05. Klaassen: Rozhodly dva šťastné momenty
Ajax nezvládl finále Evropské ligy a z trofeje se raduje Manchester United. "Nebyli jsme dost dobří. Štve nás to, protože víme, že dokážeme hrát mnohem lépe. Nakonec rozhodly dva šťastné momenty," řekl kapitán nizozemského velkoklubu Davy Klaassen. (ČTK)
24.05. Manchester United vítězem Evropské ligy
Výsledek finále Evropské ligy: Ajax - Manchester United 0:2 (18. Pogba, 48. Mchitarjan).
24.05. De Ligt novým finálovým rekordmanem
Do historie se dnes zapsal Matthijs de Ligt. Mladý obránce Ajaxu nastoupil k rozhodujícímu zápasu Evropské ligy proti Manchesteru United a v 17 letech a 285 dnech se stal vůbec nejmladším hráčem, který kdy zasáhl do finále některého z evropských pohárů jakožto člen základní sestavy. (lequipe.fr)
24.05. Základní sestavy: Ajax - Manchester United
Základní sestavy pro dnešní finále Evropské ligy - Ajax: Onana - Veltman, Sánchez, De Ligt, Riedewald - Klaassen, Schone, Ziyech - Traoré, Younes, Dolberg. Manchester United: Romero - Valencia, Smalling, Blind, Darmian - Herrera, Mata, Fellaini, Pogba, Mchitarjan - Rashford. (livesport.cz)
18.05. Fellaini má potíže se stehenním svalem
Na marodce Manchesteru United se pravidelně střídají hráči a jedním ze zraněných je v tuto chvíli Marouane Fellaini. Belgický záložník nedohrál včerejší zápas v Southamptonu, v průběhu druhé půle si poranil stehenní sval a hrozí mu, že přijde o finále Evropské ligy. (bbc.com)
14.05. Lyon se odvolá proti rozhodnutí UEFA
UEFA za události ze zápasu čtvrtfinále Evropské ligy mezi Lyonem a Beşiktaşem může domácí tým potrestat až vyloučením z evropských pohárů, což se Olympique pochopitelně nelíbí. Aktuálně čtvrtý celek francouzské nejvyšší soutěže se chce proto odvolat. (lequipe.fr)
12.05. Evropská liga - ideální sestava
Ideální sestava odvetných zápasů semifinále Evropské ligy: Álvarez (Celta) - Valencia (Manchester United), Sánchez, Tete (oba Ajax) - Mchitarjan, Fellaini (oba Manchester United), Gonalons, Fekir (oba Lyon), Sisto (Celta) - Dolberg (Ajax), Lacazette (Lyon). (uefa.com)
12.05. Finále Evropské ligy si zapíská Skomina
Damir Skomina byl delegován jako hlavní rozhodčí pro letošní finále Evropské ligy, v tom se 24. května potkají Manchester United a Ajax. (uefa.com)