30.08.2018 17:30 CET
3 : 0
(2:0)

Trenčín vysoko prohrál na Kypru a Evropskou ligu si nezahraje

Trenčín neuspel na pôde cyperského klubu a s domácim AEK Larnaka prehral v odvete play off Európskej ligy vysoko 0:3 (0:1).

Prešlo iba pár sekúnd a Larnaka otvorila skóre. Obrana Trenčína hneď pri prvej akcii nepokryla útočníka Giannoua, ktorý z pravej strany prestrelil Šemrinca - 1:0. Tričkovski potiahol napravo ďalší nebezpečný útok, ale nenašiel spoluhráča. Prvou slovenskou lastovičkou bol Azangov center, po ktorom domáca defenzíva odvrátila na roh. Po ňom hlavičkoval Paur, čo pokryl brankár Ramirez.

Ubbink odzbrojil Hevela a nasledovala veľká možnosť AS. Čatakovič po individuálnom prieniku a jasličkách súperovi tesne minul vzdialenejší dolný roh brány. Z odrazenej lopty vystrelil Mance, no Truyols sa vrhol do strely a zblokoval ju. Larena ani Tričkovski spoza šestnástky nepochodili, ale Acoran v 36. minúte trafil vzdialenejšiu šibenicu a bolo 2:0. Pred prestávkou ešte príležitosť nepretavil na gól Tričkovski a na druhej strane ihriska neznížil na rozdiel gólu Sleegers.

Hostia boli po zmene strán strelecky aktívni, ale Ubbink, Sleegers ani Mance Ramireza neohrozili. Domáci naopak skórovali hneď pri prvej väčšej šanci v druhom polčase. V 65. minúte Tričkovski sklepol center z pravej strany a Giannou v bezprostrednej blízkosti hlavičkou pridal svoj druhý zásah v zápase - 3:0.

Ďalší gól mohol pridať Tričkovski, a jeho zakončenie vyrazil Šemrinec. Gólman AS ratoval aj pri šanci Floriana. Neujal sa oblúčik Čatakoviča. Otvorenú hru Trenčína mohol využiť Florian, v samostatnom úniku však neprihral voľnému Tričkovskému a netrafil bránku. Čatakovič v nadstavenom čase napálil brvno. AEK Larnaka porazila AS Trenčín vysoko 3:0 a po remíze 1:1 na Slovensku postúpila do skupinovej fázy Európskej ligy.

"Nesmieme zahadzovať gólové šance, aké sme mali k dispozícii. Bol to zápas nášho života a mali sme zužitkovať príležitosti. Aj za stavu 0:2 sme hrali o postup. Cez prestávku sme si povedali, že pokiaľ strelíme dva góly, postúpime. Stratili sme životnú možnosť, ktorú sme si vybojovali postupom cez Feyenoord. Bola to šanca, a my sme ju nevyužili," povedal po zápase tréner Trenčína Ricardo Moniz.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk