15.03.2018 21:05 CET
2 : 3
(0:1)

CSKA zvládlo přestřelku v Lyonu a postupuje dál

CSKA Moskva drží ruský prapor hrdě nahoře. Jejich krajané Zenit a Lokomotiv nestačili v osmifinále na své soupeře, armádní celek však přehrál francouzský Lyon a po divokém průběhu odvety postupuje mezi nejlepších osm. Domácí naopak musí skousnout velmi hořkou pilulku zvláště poté, co měli dvojzápas skvěle rozehraný, neboť z Moskvy si přivezli jednobrankový náskok.

Trenér Olympique Bruno Genésio udělal oproti zápasu v Rusku jednu změnu v obraně, kde Morela nahradil Diakhaby. V záloze pak dostali šanci Ferri a Cornet. Hosté naopak vyběhli ve stejném složení jako v prvním zápase.

Do první výrazné šance se po 20 minutách tlačili hosté. Musa vyzval ke skórování Kučajeva, ten však trefil pouze brankáře Lopese a šancí pohrdl. Sám Musa mohl poslat CSKA do vedení za další dvě minuty, ale v obrovské šanci na poslední chvíli podklouzl a netrefil bránu. Po půlhodině hry si tutovku vypracoval i Lyon. Mariano Díaz stanul tváří v tvář gólmanovi Akinfejevovi, ale v duelu byl úspěšnější ruský hráč.

Ve 36. minutě Díaz centroval na Corneta, jehož skvěle vychytal Akinfejev. Hned poté vyrobil velkou chybu Kučajev. Tu mohl potrestat Cornet, ale akci dva na jednoho zazdil střelou do blokujícího Ignaševiče. A tak přišel trest. Dzagojev dal míč do běhu Golovinovi, jenž si zasekl a krásnou technickou střelou pokořil Lopese.

Gólové hody druhého poločasu odstartovali v 58. minutě domácí. Ferri se zprava prohnal vápnem dost možná až za brankovou čáru. Rozhodčí ale situaci pustili, k balónu se dostal Cornet a srovnal. Bylo tak jasné, že ve Francii se dnes večer prodlužovat nebude. Za stavu 1:1 by postupoval Lyon, ovšem CSKA téměř okamžitě odpovědělo. Tři minuty po Cornetově radosti poslal Nababkin prudký míč na malé vápno, kde jej do sítě uklidil Musa.

V 65. minutě zůstal ve vápně zcela osamocený Wernbloom, který zužitkoval pobídku od Kučajeva a pohodlně zvýšil vedení armádního celku na 3:1. Naději dal domácím Mariano Díaz, který si našel další centr, tentokráte od Betranda Traorého. Téměř ihned po rozehrávce fotbalisté Olympiqueu opět uzmuli míč a Ndombele z dáli vyprášil Akinfejevovy rukavice.

Čtvrhodinu před koncem natáhl k další dalekonosné ráně Traoré. Akinfejev však byl u tyče včas. Za další dvě minuty se do další dobré příležitosti dostával Traoré. Jeho tanečky ke střeleckému pokusu nevedly, od toho ale stál v pokutovém území Tousart, jehož opět vychytal Akinfejev. V závěru centroval Traoré po zemi na Diakhabyho, jenž však na míč nedosáhl. Poslední tutovku měl ve třetí minutě nastavení Maolida, ale zblízka přestřelil.

Autor: Ondřej Vaculík / onlajny.com