25.08.2016 21:05 CET
0 : 2
(0:2)

Rapid Vídeň - AS Trenčín 0:2

V odvetnom zápase play-off fázy Európskej ligy zvíťazil Trenčín na pôde Rapidu Viedeň 2:0 (2:0), no o postup prišiel už v prvom zápase v Žiline, kde prehral 0:4.

Už v tretej minúte sa Joelinton rútil sám na bránu, ale jeho strelu pomedzi nohy Šemrinec vychytal. V dvanástej minúte Lawrnce úspešne napádal rozohrávku súpera. Zmocnil sa lopty, obišiel aj ďalšieho hráča a z hranice šestnástky ju poslal k vzdialenejšej žrdi - 1:0 pre AS. V 35. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Jakub Paur. Holúbek odcentroval a našiel hlavu svojho menovca, ktorý vysokou hlavičkou od vzdialenejšej žrde zvýšil vedenie Trenčína na 2:0.

V 53. minúte dostal druhú žltú a následne logicky červenú Jančo (AS Trenčín). Trest obdržal za to, že do súboja išiel vysokou nohou a na tvári súperovho hráča sa objavila i krv. V 66. minúte sa medzi dvoma obrancami presadil Janga a jeho hlavička mierila iba do stredu brány. V 72. minúte zahodil veľkú príležitosť Traustason, keď mal na svoje zakončenie veľa času, no aj tak loptu nasmeroval mimo. V 87. minúte mohol Schaub skorigovať na rozdiel gólu z pohľadu Rakúšanov. Zakončoval k bližšej žrdi a trafil tesne mimo. V nadstavenom čase mohli ísť ešte do šance domáci; odmávaný bol ofsajd. Niektorí fanúšikovia po odpískaní konca zápasu začali na vlastných hráčov pískať, avšak nič to už nezmenilo na fakte, že domáci sú v skupinovej fáze EL UEFY.

AS Trenčín vyhral na pôde Rapidu Viedeň 2:0 (2:0), no tento výsledok mu na postup nestačil a jeho pohárové účinkovanie dnes skončilo.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu