15.09.2016 21:05 CET
2 : 0
(0:0)

Osmanlispor - Steaua Bukurešť 2:0

Turecký Osmanlispor bere tři body, když doma přehrál přemožitele pražské Sparty z předkola Ligy mistrů Steauu Bukurešť 2:0. Domácím rovněž pomohlo brzké a naprosto hloupé vyloučení Enacheha.

Osmanlispor je ve fotbalové Evropě neznámý pojem, nicméně v prvním utkání ukázal, že se může měřit i s ostřílenějšími celky.

Utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak, kdyby už v první minutě proměnil velkou šanci rumunský stoper Tamas, jenž zblízka hlavičkoval jen těsně nad břevno! Po hříchu to ale byla jediná šance prvního poločasu. Jak Osmanlispor, tak i Steaua se sice pokoušely o kombinační fotbal, ale právě ta klíčová kombinace hodně vázla. První poločas nakonec přinesl klíčový okamžik celého utkání. V nastaveném čase Enache předvedl něco, co se příliš nestává. Nejenže svého protihráče fauloval, ale následně simuloval zranění a sudí s ním neměl žádné slitování a po dvou žlutých ho vyloučil. Nepochopitelný zkrat Enacheho nakonec hosty stál body, neboť Osmanlispor ve druhém poločase dvakrát udeřil.

Steaua držela nerozhodný výsledek až do 63. minuty, kdy Tamas fauloval Ndiayeho a sudí odpískal penaltu. Cheick Diabaté poslal gólmana Nita na druhou stranu a Turci vedli 1:0. Oslabená Steaua nedokázala vzdorovat a nakonec inkasovala ještě jednou. Pintův centr se dostal až k Umarovi, který nekompromisně zvýšil na 2:0. Před koncem zápasu ještě mohl zvýšit střídající Rusescu, ovšem skóre už se nezměnilo.