15.09.2016 21:05 CET
0 : 1
(0:0)

Aktivnější Schalke přestřílelo Nice a slaví tři body

Schalke s novým koučem Weinzierlem na lavičce vstoupilo do základní skupiny Evropské ligy na hřišti Nice, kde na ně čekali dva dobří známí z německé Bundesligy - v sestavě francouzského týmu figuroval zkušený brazilský stoper Dante, který prošel celkem třemi německými kluby a na lavičce domácích měl své místo samozřejmě i kouč Lucien Favre, který ještě v úvodu loňského ročníku trénoval Borussii Mönchengladbach.

Zápas byl ovšem zajímavý zejména přítomností Maria Balotelliho. Zlobivý chlapec světového fotbalu zamířil do Nice v létě z Liverpoolu a jeho první zápas proti Marseille v Ligue 1 se mu náramně povedlo, když vstřelil dva góly. Prvním hráčem, který ohrozil branku soupeře byl ovšem fotbalista Schalke Leon Goretzka. Ten se v jedenadvacáté minutě dostal v šestnáctce rovnou ke dvěma po sobě rychle jdoucím střeleckým pokusům, avšak v obou případech hrozbu inkasované branky skvělým reflexem odvrátil brankář Cardinale.

Ostře sledovaná italská hvězda Balotelli o sobě dala poprvé výrazněji vědět ve dvaatřicáté minutě, kdy po faulu na jeho osobu žlutou kartu obdržel Baba Rahman. Gól ovšem do poločasu SuperMario ani nikdo jiný na trávníku nepřidal, a diváci se tak vstřelené branky v prvním dějství nedočkali.

Druhý poločas už však více brankových příležitost přinesli a většinu z nich měli na svých kopačkách fotbalisté Schalke. V šedesáté čtvrté minutě musel Cardinale zasahovat proti ráně Choupo-Moutinga zpoza velkého vápna a o deset minut později musel gólman Nice znovu do akce, když jeho pozornost po otočce s míčem v šestnáctce zkoušel Max Meyer.

O dvě minuty později však německý ofenzivní záložník našel přihrávkou Babu Rahmana a na jeho střelu už byl Cardinale krátký - hosté z Gelsenchirkenu šli zaslouženě do vedení 1:0. Další branka už v zápase dvou ambiciózních mužstev nepadla a Schalke tak slaví tři body.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com