15.09.2016 19:00 CET
3 : 4
(1:0)

Sedm gólů a velkolepý obrat. Zenit v úchvatném utkání slaví vítězství

Povzbuzeni skvělou výsledkovou bilancí před domácími fanoušky mohli jít do úvodního duelu základních skupin Evropské ligy fotbalisté Maccabi-Tel Aviv. Izraelský tým dokázal z šesti posledních soutěžních utkání pětkrát zvítězit a pouze jednou remizovat, a nyní čelil výzvě v podobě soupeře z Petrohradu.

Tomu se začátek sezony povedl, když dokázal v ruském Superpoháru přehrát CSKA Moskva. Příliš se mu ovšem nepovedl vstup do toho utkání, když v šestadvacáté minutě zbytečnou chybou v komunikaci mezi gólmanem a bekem darovali domácím vhazování, z čehož vzešla první gólová akce zápasu. K balonu se dostal Haris Medunjanin, kterému se podařilo překonat brankáře Lodygina.

Příležitost dostat svůj tým do dvoubrankového vedení pak dostal v sedmatřicáté minutě právě autor úvodní branky. Zkušený bosenský záložník ovšem střelou zpoza šestnáctky branku Zenitu přestřelil. Více toho už první poločas nenabídl a domácí si do kabiny odnesli těsné vedení nad ruským soupeřem.

K radosti fanoušků Maccabi Tel-Aviv vedení domácího celku navýšil v padesáté minutě Kjartansson, který hlavou překonal Lodygina v petrohradské bráně. Ještě hůře pro hosty však bylo o dvacet minut později, kdy gól na 3:0 vstřelil hráč, který se podepsal i pod úvodní branku střetnutí - Haris Medunjanin. Jeho přímý kop si našel cestu do sítě a se šancemi Zenitu na bodový zisk už to vypadalo bledě.

Naději přeci jen vykřesal Alexandr Kokorin, před kterým se v sedmdesáté šesté minutě ocitla prázdná branka, a záložník Petrohradu příležitostí na skórování nepohrdl. A nezůstalo jen u toho - v osmdesáté minutě sudí ze hřiště vypakoval po druhé žluté Dasu a z následného nepřímého volného kopu se gólově prosadil Mak. V deseti dohrávající domácí pak definitivně o šanci na tři body z dnešního zápasu připravil Guiliano, ke kterému došel Makův centr z levé strany hřiště a bylo srovnáno.

Myslíte, že to bylo všechno? Ale kdeže. Zenitu nejen že se podařilo během devíti minut dohnat tříbrankové manko, ale nakonec i sedmým gólem utkání duel strhl na svoji stranu. Hrdina předchozí situace Giuliano našel v šestnástce střídajícího Dordeviče, který definitivně dovršil úžasný obrat ruského klubu.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com