21.07.2016 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava nestačil na Jeglavu a s Evropou se loučí

ŠK Slovan utŕžil na pôde celku FK Jelgava debakel 0:3 (0:2) a druhé predkolo EL UEFA bolo tak jeho konečné.

V 12. minúte jeden z domácich hráčov získal priestor na ľavej strane. Zasekol si beka hostí a vystrelil k vzdialenejšej žrdi. Lopta preletela okolo ľavej žrde. V 26. minúte Johnsen Kubíkovi odpískal faul v pokutovom území a nariadil penaltu pre domácich. Loptu si postavil Kluškins a hoci Mucha uhádol smer, na loptu nedočiahol - 1:0. Jelgava po góle ožila. Lopta našla pred bránkou Kluškinsa, ktorého Mucha vychytal. O minútu nato zahral štandardku Zreľák, obstrelil múr a loptu poslal pod brvno. Ikstens ju vyboxoval nad bránku. V 38. minúte Soumah ľavačkou minul bránku domácich. V 40. minúte sa to podarilo de Kampsovi, a to len o centimetre. V 43. minúte mohol vyrovnať Kubík. Pravačkou loptu netrafil dobre.

Už tri minúty po obrátke loptu do šestnástky dostal Bogdaškins, spracoval si ju cez hruď a exportným gólom nedal Muchovi šancu - 2:0. V 52. minúte Ikstens strieľaný center vytlačil mimo pokutové územie. V 55. minúte po Schetovom zakončení Ikstens loptu v páde na zem schoval do svojho koša. V 66. minúte Mucha hlavičkovú loptu domácich poslal ponad brvno preč. Potom zlikvidoval tvrdé zakončenie Lazdinša. Brankára Slovana potom do tretice ohrozil aj zvnútra pokutového územia Malašenoks. V 82. minúte poslal Zreľák loptu pred bránku. Pri vzdialenejšej žrdi na rohu malého vápna zakončoval Schet, ale veľmi nepresne.

V 85. minúte do rozhodenej obrany Bratislavčanov udreli domáci. Center pred prázdnu bránku dostal Malašenoks a poľahky upravil na 3:0. Minútu pred koncom dostal Diallo za funkciu Zorra pomstiteľa rovno červenú kartu. Vinník pri odchode pod sprchy ešte vyzliekol dres a hodil ho smerom k rozhodcovi do ihriska. ŠK Slovan Bratislava podľahol domácemu celku FK Jelgava 0:3 a jeho účinkovanie v pohárovej Európe skončilo.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu