1 : 1
(1:0)
Opel Arena, Mainz

1. FSV Mainz 05 - RSC Anderlecht 1:1

Zápas o první příčku v základní skupině C viděla německá Opel Arena. Domácí Mohuč zde přivítala Anderlecht, a souboj dvou dosud čtyřbodových celků sliboval zajímavou fotbalovou podívanou.

To se potvrzovalo od samého úvodu hry. Již po devíti minutách utkání totiž rozhodčí odpískal po faulu ve vápně hostí pokutový kop a Mohuč dostala ohromnou příležitost dostat se do vedení. Zodpovědnost si na svá bedra vzal Yunus Malli a sebevědomou střelou do levého horního rohu branky, kterou střežil Roef, penaltu proměnil a mohučští vedli 1:0.

Ve dvaadvacáté minutě měli Die Nullfünfer šanci své vedení navýšit, jelikož se do dobré příležitosti dostal po samostatném úniku Karim Onisiwo. Čtyřiadvacetiletý rakouský reprezentant svou ranou příznivce belgického mužstva řádně vyděsil, avšak jeho střela nakonec jen břinkla o pravou tyč Roefovy branky.

V prvním poločase už žádný gól nepadl, ovšem v druhém dějství už se diváci v Opel Areně branky dočkali - a k nelibosti většiny z nich padla do branky Jonase Lössle. Mladý gólman Mohuče musel lovit míč ze své sítě po hlavičce Teodorczyka, jehož nechala obrana domácích ve vápně nehlídaného a polský útočník ve službách Anderlechtu toho beze zbytku využil.

Pak už se skóre zápasu neměnilo a duel dvou vedoucích týmů skupiny C tak přinesl dělení bodů. Oba celky tak s pěti body stále míří za postupem do šestnáctifinále Evropské ligy, ovšem jen díky lepšímu skóre - dotáhlo se na ně totiž mužstvo St.Étienne, které si připsalo první výhru.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com