Kurzy sázkové kanceláře bet365: 2.15 - 3.50 - 3.60
Sparta Praha - FK Krasnodar
1:0

Sparta porazila Krasnodar i v odvetě a je poprvé v osmifinále EL

Lukáš Mareček (© sparta.cz)

Sparťané vyhráli v dnešní odvetě 2. kola Evropské ligy v Krasnodaru 3:0 a poprvé v historii klubu postoupili do osmifinále. Za hosty, kteří před týdnem doma zvítězili 1:0, se prosadili Lukáš Mareček, Martin Frýdek a Kehinde Fatai. Dalšího soupeře letenskému celku určí páteční los.

Oproti prvnímu zápasu nastoupila Sparta v pozměněné sestavě. Pouze na lavičce začal střelec jediné branky utkání v Praze Juliš a do základu se vrátil Frýdek, který úvodní duel vynechal kvůli trestu za žluté karty. Vinou zranění stále chyběl kapitán Lafata.

Krasnodar začal podle očekávání tlakem a už ve čtvrté minutě šel sám na branku Ari, ale těsně minul. Ve 20. minutě mířil po Mamajevově akci vedle Smolov. Ariho střelu v dobré pozici poté zblokoval Brabec a ve 35. minutě si dal málem vlastní gól Mareček.

Sparta naopak pořádně zahrozila až po přestávce a hned z toho byl gól. V 51. minutě potáhl míč po pravé straně do vápna Zahustel a předložil ho Marečkovi, který se nemýlil. Za šest minut zvýšil hlavou Frýdek a přidal postupovou pojistku, protože Krasnodar by musel na postup skórovat čtyřikrát.

Domácím navíc v 69. minutě vzal šanci i na teoretický obrat Kaboré, který po souboji s Frýdkem dostal druhou žlutou a byl vyloučen. A přesilovou hru vzápětí po Krejčího přihrávce využil Fatai, načež ruští fanoušci začali houfně opouštět stadion. V závěru ještě po Krejčího centru napálil břevno Zahustel.

Sparta prodloužila sérii neporazitelnosti v aktuálním ročníku Evropské ligy na deset zápasů. Do osmifinále soutěže postoupila na třetí pokus, když v roce 2011 vypadla ve 2. kole s Liverpoolem a dva roky nato s pozdějším vítězem Chelsea.
Máte rádi fotbal? Vsaďte si u Fortuny, pro nováčky nyní akce 100 Kč na ruku.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 10329
Komentáře (790 / 0 nových)
Komentáře k zápasu naleznete zde
09.12. Ďuriš se dostal do týmu týdne Evropské ligy
Plzeňský útočník Michal Ďuriš se dostal do nejlepší jedenáctky závěrečného šestého kola základních skupin Evropské ligy. Místo v ideální sestavě slovenskému reprezentantovi vynesly dva góly, kterými v roli střídajícího hráče pomohl Viktorii otočit zápas s Austrií Vídeň a zvítězit 3:2. Z českých klubů byli v tomto ročníku Evropské ligy do ideální sestavy zařazeni také sparťané Václav Kadlec (2. kolo), Costa Nhamoinesu (5. kolo) a Jakub Brabec z Genku (3. kolo). (ČTK)
09.12. Evropská liga roku 2018 vyvrcholí v Lyonu
Nový Parc OL, který se pro 59 286 diváků otevíral akorát včas pro Euro 2016, se na jaře 2018 dočká své další významné události. Domácí stánek Lyonu naváže na Stockholm a pohostí přespříští finále Evropské ligy. (eurosport.co.uk)
09.12. Middlesbrough se nemusí obávat Austina
Zraněné rameno si ze včerejšího utkání s Hapoelem Beer-Sheva odnesl Charlie Austin. V tuto chvíli je jisté, že útočník Southamptonu přijde o zápas anglické ligy s Middlesbrough. (clubcall.com)
09.12. Evropská liga - výsledek
Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Sassuolo - Genk 0:2 (58. Heynen, 80. Trossard).
09.12. Italská policie zadržela 12 fanoušků Sparty
Italská policie zadržela po čtvrtečním utkání fotbalové Evropské ligy v Miláně dvanáct příznivců pražské Sparty kvůli výtržnostem. Početná skupina fanoušků letenského týmu se během duelu s Interem Milán pokusila prolomit bariéru, která je dělila od tábora soupeře, bylo při tom zraněno 16 členů pořádkové služby. Podle agentury SID se zhruba 50 fandů Sparty dostalo do konfliktu s policií už před zápasem v centru Milána ve čtvrti Brera, kde házeli lahvemi a dalšími předměty. Při utkání se pak zhruba stovka fans snažila dostat ze svého sektoru a napadla ostrahu pěstmi a kopanci. (ČTK)
08.12. Šlo uhrát lepší výsledek, ví Svoboda
Sparta dnes sahala na hřišti Interu minimálně po bodu, ale nakonec odjíždí s prázdnou. "Jsme zklamaní, šlo uhrát lepší výsledek. Byl to smolný zápas, nezasloužili jsme si prohrát. Myslím, že jsme po vítězství sahali víc než Inter. Bohužel nás kvůli naší nerozhodnosti dvakrát potrestal. Škoda, že jsme se neprosadili ve druhém poločase, kdy jsme se dostali k dobrým centrům. Nicméně před kluky musíme vzhledem ke všem zraněním smeknout, vítězství ve skupině je velikánský úspěch. Na jaře bude důležité, aby se kádr sešel zdravý a případně i posílený," hodnotil zápas trenér Zdeněk Svoboda. (ČTK)
08.12. Vermaelen po dlouhé době zpátky ve hře
AS Řím dnes remizovalo na hřišti Astry 0:0 a nejvíce se po zápase radoval Thomas Vermaelen. Belgický obránce italského celku se vrátil na hřiště po dlouhých problémech s kýlou, která ho držela mimo hru od konce srpna. (football-italia.net)
08.12. Evropská liga - výsledky (3)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Inter - Sparta 2:1 (23. a 90. Éder - 54. Mareček), Nice - Krasnodar 2:1 (64. Bosetti, 77. Le Marchand - 52. Smolov), Panathinaikos - Celta 0:2 (4. Guidetti, 76. Orellana), Salzburg - Schalke 2:0 (22. Schlager, 90+4. Radošević), Southampton - Hapoel Beer Sheva 1:1 (90+1. Van Dijk - 79. Buzaglo), Standard Lutych - Ajax 1:1 (85. Raman - 27. El-Ghazi).
08.12. Sparta nakonec na Interu prohrála 1:2
Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Inter - Sparta 2:1 (23. a 90. Éder - 54. Mareček).
08.12. Pivarník: Musím před hráči smeknout klobouk
Plzeň otočila duel s Austrií a vyhrála 3:2, přestože hrála většinu času v početní nevýhodě. "V poločase jsme si řekli, že když budeme hrát aktivně, tak nebude cítit, že je nás o jednoho méně. A jsem rád, že jsme dokázali zápas otočit. Pro lidi to musel být krásný zápas. Musím smeknout klobouk před hráči. Zápas nám ukázal, že mužstvo má obrovskou vnitřní sílu. Těší mě, že jsme k výhře došli aktivní hrou. Podali jsme fantastický výkon," hodnotil zápas trenér Roman Pivarník. (ČTK)