Kurzy sázkové kanceláře bet365: 2.15 - 3.50 - 3.60
Sparta Praha - FK Krasnodar
1:0

Sparta porazila Krasnodar i v odvetě a je poprvé v osmifinále EL

Lukáš Mareček (© sparta.cz)

Sparťané vyhráli v dnešní odvetě 2. kola Evropské ligy v Krasnodaru 3:0 a poprvé v historii klubu postoupili do osmifinále. Za hosty, kteří před týdnem doma zvítězili 1:0, se prosadili Lukáš Mareček, Martin Frýdek a Kehinde Fatai. Dalšího soupeře letenskému celku určí páteční los.

Oproti prvnímu zápasu nastoupila Sparta v pozměněné sestavě. Pouze na lavičce začal střelec jediné branky utkání v Praze Juliš a do základu se vrátil Frýdek, který úvodní duel vynechal kvůli trestu za žluté karty. Vinou zranění stále chyběl kapitán Lafata.

Krasnodar začal podle očekávání tlakem a už ve čtvrté minutě šel sám na branku Ari, ale těsně minul. Ve 20. minutě mířil po Mamajevově akci vedle Smolov. Ariho střelu v dobré pozici poté zblokoval Brabec a ve 35. minutě si dal málem vlastní gól Mareček.

Sparta naopak pořádně zahrozila až po přestávce a hned z toho byl gól. V 51. minutě potáhl míč po pravé straně do vápna Zahustel a předložil ho Marečkovi, který se nemýlil. Za šest minut zvýšil hlavou Frýdek a přidal postupovou pojistku, protože Krasnodar by musel na postup skórovat čtyřikrát.

Domácím navíc v 69. minutě vzal šanci i na teoretický obrat Kaboré, který po souboji s Frýdkem dostal druhou žlutou a byl vyloučen. A přesilovou hru vzápětí po Krejčího přihrávce využil Fatai, načež ruští fanoušci začali houfně opouštět stadion. V závěru ještě po Krejčího centru napálil břevno Zahustel.

Sparta prodloužila sérii neporazitelnosti v aktuálním ročníku Evropské ligy na deset zápasů. Do osmifinále soutěže postoupila na třetí pokus, když v roce 2011 vypadla ve 2. kole s Liverpoolem a dva roky nato s pozdějším vítězem Chelsea.
Sázíte na fotbal? Začněte u bet365 se 100% bonusem až 1.500 korun.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 10002
Komentáře (789 / 0 nových)
Komentáře k zápasu naleznete zde
19:05 Đorđević má problémy s kolenem
Na podrobné vyšetření míří Luka Đorđević, útočník Zenitu Petrohrad si ze včerejšího souboje s Alkmaarem (5:0) odnesl zraněné koleno. (sport-express.ru)
12:57 Villarreal přišel o Leonarda Suáreze
Leonardo Suárez letos za první tým Villarrealu nastoupil jenom v předkole Ligy mistrů a na další soutěžní start si bude muset hodně dlouho počkat. Talentovaný záložník měl problémy s kotníkem, které vyřešil operací, po níž bude následovat delší pauza. (marca.com)
10:59 Braze se zranil Pedro Santos
S nepořízenou se z Ukrajiny vrací Braga, která prohrála 0:2 se Šachtarem Doněck. Portugalský celek navíc přišel o jednoho hráče, záložník Pedro Santos si poranil koleno a čeká ho podrobné vyšetření. (abola.pt)
29.09. Evropská liga - výsledky (3)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: AS Řím - Astra 4:0 (15. Strootman, 45. Fazio, 47. vlastní Fabricio, 55. Salah), Athletic - Rapid Vídeň 1:0 (59. Beňat), Austria Vídeň - Plzeň 0:0, Dundalk - Maccabi Tel-Aviv 1:0 (72. Kilduff), Fenerbahce - Feyenoord 1:0 (18. Emenike), Genk - Sassuolo 3:1 (8. Karelis, 25. Bailey, 61. Sušić - 65. Politano), Manchester United - Zarja 1:0 (69. Ibrahimović), Olympiakos Pireus - APOEL Nikósie 0:1 (10. Sotiriou), Saint-Étienne - Anderlecht 1:1 (90. Roux - 62. Tielemans z penalty), Zenit Petrohrad - Alkmaar 5:0 (26. a 59. Kokorin, 48. Giuliano, 66. Criscito z penalty, 80. Šatov).
29.09. Austria Vídeň - Viktoria Plzeň 0:0
Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Austria Vídeň - Viktoria Plzeň 0:0.
29.09. Rusům a Zenitu bude chybět Novoselcev
Zdravotní problémy má Ivan Novoselcev. Obránce Zenitu Petrohrad netrénuje, vynechá zápasy proti Alkmaaru a Spartaku Moskva a chybět bude rovněž ruskému národnímu týmu, a to v přátelském souboji s Kostarikou. (sport-express.ru)
29.09. V základní sestavě Plzně je i Poznar
Základní sestava Plzně pro dnešní utkání na půdě Austrie Vídeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela, Hořava, Kace, Zeman - Bakoš, Poznar.
29.09. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Ajax - Standard Lutych 1:0 (28. Dolberg), Celta Vigo - Panathinaikos 2:0 (84. Guidetti, 89. Wass), Curych - Osmanlispor 2:1 (45. Schonbachler, 80. Čavušević - 73. Maher), Fiorentina - Karabach 5:1 (39. a 45. Babacar, 42. Kalinić, 63. a 78. Zárate - 90. Ndlovu), Gent - Konyaspor 2:0 (17. Saief, 33. Neto), Hapoel Beer-Sheva - Southampton 0:0, Krasnodar - Nice 5:2 (22. Smolov, 33. a 65. z penalty Joaozinho, 86. a 90. Ari - 43. Balotelli, 71. Cyprien), Liberec - PAOK Soluň 1:2 (1. Komličenko - 10. z penalty a 82. Athanasiadis), Schalke - Salcburk 3:1 (15. Goretzka, 47. vlastní Čaleta-Car, 58. Höwedes - 72. Soriano), Sparta - Inter Milán 3:1 (7. a 25. V. Kadlec, 76. Holek - 71. Palacio), Steaua Bukurešť - Villarreal 1:1 (19. Muniru - 9. Borre), Šachtar Doněck - Braga 2:0 (5. Stěpaněnko, 56. Kovalenko).
29.09. Slovan Liberec - PAOK Soluň 1:2
Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Slovan Liberec - PAOK Soluň 1:2 (1. Komličenko - 10. z penalty a 82. Athanasiadis).
29.09. Sparta Praha - Inter Milán 3:1
Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Sparta Praha - Inter Milán 3:1 (7. a 25. V. Kadlec, 76. Holek - 71. Palacio).