01.10.2015 19:00 CET
1 : 1
(0:1)

AS Monaco - Tottenham Hotspur 1:1

Po většinu utkání tahal londýnský Tottenham na hřišti Monaka za delší konec provazu, ovšem pozdní gól Stephana El Shaarawyho umazal úvodní trefu Erika Lamely a zařídil tak konečnou remízu 1:1. Hosté mohli jen litovat dříve zahozených šancí, ovšem v závěru nakonec mohli klidně i prohrát...

Spurs po úvodní domácí výhře nad ázerbajdžánským mistrem z Karabachu tedy i nadále drží svou letošní neporazitelnost v evropských pohárech a nadále ve své skupině J působí na čele. Monako si naopak připsalo druhou pohárovou remízu a jak v domácí lize, tak na evropské scéně nepůsobí ani zdaleka tak jistým dojmem, jak tomu bylo v předešlých sezonách.

Na zpola zaplněném Stade Louis II s tradičně scházející bouřlivou atmosférou si diváci museli na první šanci zápasu počkat až do dvacáté minuty. Harry Kane, jenž o víkendu konečně prolomil letošní střelecké prokletí proti Manchesteru City, vybídl k zakončení z hranice pokutového území Nacera Chadliho, jenže belgický reprezentant svou střelu do odkryté brány zakroutil přespříliš vysoko.

Ovšem něco málo přes deset minut nato se již hosté průlomu skóre dočkali. Rychlý protiútok Spurs zakončil z dorážky po ráně Dele Alliho do odkryté brány Erik Lamela, jenž v dané situaci měl i kus štěstí, že se k němu míč odrazil i s nešťastným přispěním domácího obránce Raggiho. První gól posléze konečně poslal zápas do vyšších obrátek a ještě do poločasu si oba celky vypracovaly hned několik šancí. Snahu o vyrovnání však Coentrao s Traorém proměnili jen nepřesnými hlavičkami, zatímco střelu Lemara si pohlídal brankář Lloris. Když pak proti Llorisově protějšku Subašičovi neuspěl ani aktivní Alli, šlo se do kabin za těsného vedení Spurs.

Po změně stran se oba celky znovu uchýlily k nepříliš pohledné hře, z níž stojí za zmínku snad jen nebezpečný přímý kop Christiana Eriksena, byť z velké dálky. Postupem času ale přece jen jakoby domácí začali Kohouty přehrávat, jenže finální fáze je na rozdíl od předchozích zápasů stále zrazovala a Hugo Lloris ani nemusel pořádně zasahovat.

Když už do konce zbývala jen dvacetiminutovka a leckdo očekával závěrečný tlak Monaka, probudil se k životu opět i Tottenham. Slibné šance Erica Diera i Harryho Kanea však přišly vniveč a devět minut před vypršením základní hrací doby přišel trest. Střídající duo El Shaarawy - Dirar totiž předvedlo pohlednou souhru, kdy druhý jmenovaný poslal útočníkovi hostujícímu z AC Milán na hlavu lahůdkový centr a dvaadvacetiletý italský reprezentant zblízka nezaváhal. Aktivní Dirar poté mohl dokonce dokonat šokující obrat, ale tentokrát si již na Huga Llorise nepřišel.

Autor: Martin Kantor / goal.com