28.08.2014 20:30 CET
1 : 1
(0:0)

FC Curych - Spartak Trnava 1:1

Solídny výsledok zo Švajčiarska andelom nestačil, na predĺženie im chýbali dva góly. Z minima však vyťažili maximum a domov sa môžu vrátiť so vztýčenou hlavou. Prakticky z ôsmich duelov v Európskej lige prehrali len jeden. No ten ich vyradil z hry.

Karty boli pred duelom jasne, favoritom bol domáci tím a nemal sa kam ponáhľať. Mal nahraté z prvého duelu a keď ešte pred súpera postavil pevnú defenzívu, o to ťažšie sa Jarábkovcom presadzovalo. Absolutórium si zaslúžia fanúšikovia slovenského tímu, ktorí sa nevzdávali povzbudzovania a hnali hráčov dopredu. Veľa sa však toho na ihrisku nedialo, až po štvrťhodine hry zahrozil Buff, keď mieril po rohu len tesne vedľa. Na druhej strane sa dobrým dôrazom prezentoval Janečka, ktorý v páde vysunul Mikoviča. Lopta sa po zaseknutí útočníka Spartaka obtrela o ruku jedného z brániacich hráčov v šestnástke, hlavný rozhodca však pokutový kop neodpískal. Postupom času naberala útočná kombinácia Zürichu na kvalite a pred Rusovom to niekoľkokrát vyzeralo nebezpečne. V 29. minúte sklepol Chikhaoui pätičkou v šestnástke loptu Rikanovi, ktorý ju z jedenástky napálil len do dobre pripraveného Rusova. V závere polčasu sa Spartak trochu viac dostal k hre, ale naďalej mal problém dostať sa zo zovretia domácej defenzívy. Preto diváci v prvom dejstve gól nevideli ani jeden.

Po zmene strán sa chybami v obrane postupne vytváral priestor pre favorita a Zurich zarozil už po troch minútach hry. Chikhaoui mal priveľa priestoru pred sebou, potiahol loptu bez povšimnutia súpera a k žrdi nedal šancu brankárovi Rusovovi ani omylom - 1:0. V tej chvíli musela dať Trnava tri góly aspoň na predĺženie, čo bolo zase len hudbou nereálnosti. Rusov vytiahol výborný zákrok proti zakončeniu Chermitiho z lišiacky zahraného priameho kopu, následne zneškodnil aj ďalšiu tutovku Schönbächlerovi. Trnave dochádzali sily a Zürich sa naopak snažil cez rýchlu kombináciu a následné zakončenie o zveľadenie náskoku. Osem minút pred koncom mal čestný úspech na kopačke Jendrišek, jeho prízemná ľavačka však letela len tesne vedľa pravej žrde Da Costovej brány. Následne sa ešte zapotil aj Rusov, domáci zo sľubne vyzerajúcej šance však druhý gól nepridali. Keď sa už zdalo, že aj druhý duel vyhrá švajčiarsky celok, zaúradoval hosťujúci mladík Špalek, ktorý podobne ako kolega pri úvodnom góle mal dostatok priestoru pred sebou a skúsil vypáliť. S pomocou teču lopta skončila v bráne a preto si po remíze 1:1 nakoniec Trnava vezie solídny výsledok. Z ôsmich duelov v tejto sezóne pohárovej Európy prehrala len jediný, ale o to dôležitý zápas. Ten ju vyradil vo 4. predkole, teda tesne pred bránami skupinovej fázy.

Autor: Ľubomír Hudačko