1 : 0
(0:0)
Olimpijskyj, Kyjev

Dněpr těsně poráží Bruggy a je v semifinále

172 minut zůstával stav vyrovnaného čtvrtfinále mezi ukrajinským Dněprem a belgickými Bruggami nerozhodný - 0:0. Až poté padl jediný gól celého dvojzápasu, a jelikož jeho autorem byl domácí Jevhenij Šachov, slaví postup mezi nejlepší čtveřici Dněpr. Nutno dodat, že po dnešku zcela zaslouženě..

Hostující kouč Michel Preud'homme sice před výkopem mluvil o tom, že šance jsou stále 50 na 50, na hřišti to však od první minuty vypadalo jinak; domácí se rychle dostali do dominantního tempa a dávali jasně najevo, že výhodu vlastního stadionu hodlají využít ku svému prospěchu. Po půlhodině hry mohl jako první slavit Selezňov, který ve vápně zpracoval pas od Jevhena Konopljanky, pálil však těsně mimo.

Jinak uplynulo prvních 45 minut vlastně nezáživně; oba trenéři si na tiskové konferenci notovali v ochotě vyhnout se pokutovým kopům, tímto tempem se ale zdálo, že jiné rozuzlení snad ani není možné. Domácí se proto pokusili trochu oživit poněkud statickou dominanci nasazením čerstvého Šachova, jemuž uvolnil místo Bezus; to se nakonec ukázalo jako klíčový tah.

Do prvních šancí po změně stran se však dostávali jiní. Hosté dobře věděli o nebezpečí standardních situací Dněpru, přesto ve 49. minutě nechali Konopljanku vypálit zpoza vápna k pravé tyči; gólman Mathew Ryan si na míč sáhl, kdyby však nabíhající Selezňov zareagoval pohotověji, mohlo to být 1:0. Sám Konopljanka se zdál být pevně rozhodnut dostát své pověsti největší hvězdy na trávníku, táhl většinu útoků domácích a v 65. minutě se mohl prosadit i sám, Ryan si ale s jeho individuální akcí poradil.

Bruggy mohli zmrazit ukrajinské fanoušky deset minut před koncem, při závaru před domácí bránou po Izquierdově centru však hostující borci míč za zmateného Bojka dotlačit nedokázali. O pár desítek vteřin později už toho mohli hořce litovat - Šachov zpracoval přihrávku od Rotana, srovnal si míč na střelou a levačkou nádherně vymetl vingl Ryanovy brány. 1:0.

Autor: Dominik Zezula