13.03.2014 19:00 CET
0 : 3
(0:2)

Ludogorec Razgrad - Valencia CF 0:3

Fotbalisté Ludogorce sehráli velmi zajímavé střetnutí se španělskou Valencií, ovšem tentokráte z konečného výsledku nemohli domácí mít diváci radost jako před dvěma týdny proti italskému Laziu. Španělský favorit dokázal zvítězit v poměru 3:0 a do domácí odvety má báječnou pozici, asi jen zázrak by ho připravil o postup mezi osm nejlepších celků. Přitom domácí měli velkou šanci utkání strhnout na svou stranu a uhrát mnohem lepší výsledek.

Hosté se dostali do vedení již v 5. minutě, kdy po odraženém přímém volném kopu Vargase napřáhl z dvaadvaceti metrů Antonio Barragán a krásnou přízemní střelou k levé tyči nedal brankáři Stojanovovi žádnou šanci. Po čtvrt hodině hry mohli domácí vyrovnat, Alexandrov mířil těsně vedle levé tyče. O pár minut později na druhé stráně spálil obrovskou možnost Alcácer, který po pasu Fueaga pálil z brankového území těsně nad branku.

Důležitý okamžik zápasu se zrodil v polovině úvodního dějství, kdy domácí zahrávali penaltu. Keita ve vápně stáhl k zemi Bezjaka a sudí bez rozmyšlení nařídil pokutový kop, následně hostujícího záložníka okamžitě vyloučil ze hry. K penaltovému puntíku se postavil faulovaný Bezjak, jenže se svou střelou na gólmana Alvese nevyzrál. Ten vystihl směr střely a tento pokus zneškodnil.

Po půl hodině hry měl na kopačce vyrovnání Misidjan, který napřáhl z pětadvaceti metrů a jeho kroucený pokus se odrazil od vnitřní tyče zpět do pole, brankář Alves by byl tentokráte bez šance. A na druhé straně přišel druhý úder Valencie v ten správný čas, ze kterého se Razgrad již oklepat nedokázal. Po dloubáku Alcácera na levé straně pokutového území se uvolnil Federico Cartabia a z první nedal Stojanovovi ani v tento moment šanci - 0:2.

Domácí nastoupili do druhého poločasu velmi aktivně a mohli ihned snížit, jenže střela Djakova byla na poslední chvíli zablokována těsně mimo tři tyče. Poslední branka utkání byla k vidění po necelé hodině hry a to byl definitivní hřebíček do rakve bulharského týmu. Po rohovém kopu tečovali balón hlavou Mathieu s Vargasem a dorážející Philippe Senderos už měl snadnou úlohu.

Zmar domácích se potvrdil o pět minut později po třetí inkasované trefě, kdy lízl tyčku Espinho a Alves měl opravdu velmi dobře postavené tyče. Čtvrthodiny před koncem znovu vypálil Espinho a Alves famózním zákrokem zabránil téměř jistému gólu. Deset minut před koncem duelu neudržel nervy na uzdě střídající Juninho Quixadá, po dvaceti minutách strávených na hřišti se ohnal po Pereirovi zbytečně loktem a na obou stranách se tedy dohrávalo v deseti, skóre zápasu se ve zbývajícím průběhu neměnilo.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, espnfc.com