21.02.2013 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

Rubin Kazaň - Atlético Madrid 0:1

Loňští obhájci titulu z Evropské ligy letos překvapivě končí už před branami osmifinále, tentokráte nad jejich síly byla ruská Kazaň, se kterou v celkovém poměru prohráli 1:2. Cestu do dalších bojů si zavřeli už v úvodním zápase, kde v domácím prostředí prohráli 0:2 a toto manko na půdě ruského celku již smazat nedokázali. Sice díky brance Radamela Falcaa šest minut před koncem zvítězili, v konečném účtování to ale na postup nestačí.

Kazaň hrála od začátku velice opatrně a nepouštěla útočně laděného protivníka do velkých šancí, situaci si zkomplikovala až v samém závěru utkání. Hosté nejprve ještě vybojovali jiskřičku naděje a poté minutu před koncem normální hrací doby hráli v oslabení po nevybíravém zákroku Césara Navase. Hosté už však druhou branku přidat nedokázali a ani nejlepší muž na hřišti Falcao s výsledkem nedokázal nic udělat.

Záměr ruského celku byl od začátku jasný - hlavně ubránit náskok ze Španělska. A to se mu dlouho dařilo, když hosté nezahrozili téměř v celém průběhu prvního dějství. Jedinou vážnější šanci si vypracoval Falcao, ten však byl na poslední chvíli odzbrojen. Po změně stran mohli jít do vedení Rusové, největší šanci domácího celku spálil Rondón. Ten po úniku na levé straně a kličce na obránce vypálil dobře k tyči, skvělý zákrok si však připsal brankář Sergio Asenjo.

V druhé polovině druhého poločasu už ale dominovalo Atlético. Nejprve se dostal do velké šance Saúl Ñiguez, který ale po skvělé individuální akci, kdy přešel přes dva obránce, nedokázal nakonec vystřelit. Nicméně tlak hostů vyvrcholil v 84. minutě vedoucí brankou. Po průniku do vápna předložil Adrián přihrávku na pokutovou značku Falcaovi a ten s velkým štěstím a dobrým důrazem dostal míč do sítě.

Poté hosté neměli žádnou vážnější akci, avšak španělskému celku ulehčil pozici César Navas. Ten zbytečně atakoval Falcaa nepřiměřenou silou a sudí mu ukázal rovnou červenou kartu. Nicméně ani to obhájci titulu z loňského roku nestačilo, ten si i přes hodně otevřenou obranu nevypracoval žádnou vážnější situaci, a proto končí. Ruský celek nakonec v hektickém závěru udržel nervy na uzdě a může se těšit na osmifinále.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com