08.11.2012 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

Académica Coimbra - Atlético Madrid 2:0

Atlético Madrid nevěnuje Evropské lize maximální pozornost a bude si ještě muset minimálně počkat na stvrzení svého postupu do vyřazovací fáze. Klub z hlavního města Španělska nesplnil roli favorita v Coimbře a podlehl 0:2. Académica tak živí naděje na postup.

Trenér Atlética Diego Simeone nechal opět odpočívat řadu hráčů základní sestavy a prostor dostali náhradníci. Ti si vypracovali největší šanci úvodní pasáže zápasu, po akci Kokeho s Adriánem zakončoval Raúl García a jeho dost možná gólovou střelu dokázal srazit nad obránce João Real.

Domácí dokázali držet krok, ve 28. minutě pak dokonce šli do vedení. Na zadní tyči zaspal Sílvio a i díky tomu nakonec mohl slavit Eduardo, jemuž gólový pas poslal Marinho - 1:0.

Atlético mělo lepší vstup i do druhého poločasu a Ricardo měl co dělat, aby vyrazil pokus Kokeho. Neuspěl ani střídající mladíček Pedro Martín, ten se pro změnu marně dožadoval odpískání penalty.

Atlético stupňovalo svou snahu, Emremu a Garcíovi ovšem chyběla přesnost. Penalta se nakonec přece jenom kopala a v 70. minutě jí zahrávali domácí. Vše zapříčinil Pulidův zákrok na Cissého, který druhou brankou ztrestal Eduardo - 2:0.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com