2 : 1
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Spartak to nakoniec zvládol a postúpil do 2. predkola

Odveta 1. predkola Európskej ligy bola napokon poriadne dramatická. Spartak Trnava si do Čiernej Hory priniesol sľubný náskok 3:0 z domáceho zápasu, ale 10 minút pred koncom duelu sa musel strachovať o výsledok. Hrozilo, že domáci manko vyrovnajú a bude sa predlžovať. Slovenský klub to však zvládol a postupuje ďalej.

Zeta chcel čo najskôr zmazať manko hostí, ale práve andeli začali hroziť ako prví. V 12. minúte nebezpečne kopal priamy kop Tomaček. Onedlho však dobrú prihrávku dostal Burzanovič a len tesne minul žrď brány. V prvej polovici prvého polčasu trafil dokonca brvno Raškovej brány pre zmenu Kneževič. Skóre sa však nemenilo. Niečo podobné mu o pár minút nedovolil Gross. V ďalšom priebehu hry sa ale Trnava zomkla a už nedovolila domácim hráčom žiadne výraznejšie šance. Do kabín po prvom polčase sa tak šlo za bezgólového stavu.

Ten druhý polčas sľuboval podobný priebeh hry. V 51. minúte sa Sabo dostal k strele a aj on trafil konštrukciu brány, tentokrát však domácej. Dorážku ešte mohol pretaviť v gól Procházka, nepodarilo sa. Prvý menovaný však nepomohol svojmu mužstvu ani čo sa týka disciplíny. Po zákroku na Došljaka letel do kabín ako prvý práve Sabo. Červená karta tak značne oslabila šancu na dobrý výsledok pre hráčov zo slovenského Ríma, ale skóre bolo stále rovnaké, ako pred začiatkom duelu. Logicky sa tak Spartak stiahol a pozorne bránil. V 77. minúte pálil Ciprys, jeho strela nebola nebezpečná. Ale o pár minút už do siete lopty padali. A boli obe na strane domácich! Najprv sa presadil Dabič a na 2:0 upravoval Novovič. Zrazu chýbal jediný gól k tomu, aby sa predžlovalo. Znou Dabič sa v nadstavenom čase dokonca mohol radovať tretíkrát, ale fantastický Raška šancu zlikvidoval. Na druhej strane tak mohol uniknúť do šance Cipris a znížil v poslednej sekunde zápasu na 2:1. Potvrdil tak napokon jasný postup, i keď odveta mala ten správny dramatický náboj. V 2. predkole už bude môcť za Spartak nastúpiť aj Miroslav Karhan, andelov čaká KF Tirana z Albánska.

Autor: Ľubomír Hudačko / denniksport.sk