4 : 2
(3:0)
Mestalla, Valencia

Valencia CF - PSV Eindhoven 4:2

Valencia doma v prvním zápase s PSV nakročila k postupu do čtvrtfinále, maximálně spokojena přesto být nemůže. Španělský klub v závěru zápasu ztratil vedení 4:0 a do Eindhovenu pojede pouze s dvoubrankovým náskokem.

Domácí začali velmi dobře a brzy šli do vedení, ve 13. minutě centroval Pablo, na zadní tyči našel špatně hlídaného Ruize a snaha Isakssona už byla marná - 1:0.

Hosté se ještě nestačili vzpamatovat z první inkasované branky a už to bylo z jejich pohledu 0:2. O pouhé dvě minuty později se na pravé straně nadechl k individuální akci Barragan, prošel až k pokutovému území a jeho přihrávku dopravil do sítě s pomocí Manoleva probuzený kanonýr Soldado - 2:0.

Na tříbrankový rozdíl mohl zvýšit Jonas, k němuž propadl rohový kop Pareja, brazilský reprezentant se ale nedokázal ideálně vypořádat s centrem, který už směřoval za něho a v krkolomné pozici mířil nad. PSV se následně osmělilo díky centru Manoleva a zakončení Matavže, ten se ocitl v dobré pozici před Alvesem, rozvlnit síť se mu ovšem nepovedlo.

Valencia pak odpověděla centrem Barragana a hlavičkou na malém vápně zcela osamoceného Piattiho, jemuž zkazil radost Isaksson ve spolupráci se svou pravou tyčí. Švédský brankář přesto v první půli ještě jednou inkasoval, krátce před odchodem do kabin fauloval Strootman v pokutovém území Jonase a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Soldado - 3:0.

Do druhé půle šli hosté s cílem dát branku a vykřesat postupovou naději pro odvetu, místo toho ale opět inkasovali. V 56. minutě si na Parejův pas za obranu naběhl Piatti a sám před Isakssonem zachoval chladnou hlavu - 4:0.

Isaksson se poté musel činit proti trestnému kopu Jonase, s nímž si poradil. Zdálo se, že Valencia v pohodě kráčí za postupem, závěrečná desetiminutovka ale otevřela před odvetou zajímavé možnosti. V 83. minutě byl ve vápně soupeře faulován Strootman, jehož zastavil špatně načasovaný skluz Mathieuho, Toivonen následně penaltu proměnil a snížil na 1:4.

A to nebylo ze strany PSV vše, v samém závěru si na centr na zadní tyč počkal Wijnaldum a zařídil svému týmu nakonec velmi slušnou pozici před odvetou.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com