29.03.2012 21:05 CET
2 : 1
(0:0)

Sporting proti Metalistu sice uspěl, jenže v závěru inkasoval

Fotbalisté lisabonského Sportingu vstoupili do úvodního čtvrtfinálového duelu Evropské ligy proti ukrajinskému Metalistu Charkov dobře a soupeři dokázali vsítit hned dvě branky, o které se postarali Marat Izmailov a Emiliano Insúa. Mrzet je ale může inkasování v 90. minutě od Cleitona Xavera, který se trefil z penalty.

Ve 12. minutě se do zakončení tlačil domácí Xandao, nicméně zamířil pouze mimo. Hosté však na druhé straně mohli rychle odpovědět. Cristaldova rána z dálky se naštěstí pro Sporting otřela o obránce Polgu, jinak by směřovala do branky, Taison se pak snažil zakroutit balón z přímého kopu za záda Ruie Patrícia, ale nepodařilo se.

V prvním poločase ještě zahrozil Izmailov, avšak ani ten nakonec hostující gólmana Horjajinova nezaměstnal, jelikož se jeho pokus zastavil o beka Torsiglieriho. O pár sekund později střílel rovněž Carrico, ovšem od něho to byla spíše jenom taková navštívenka směrem na pozorného Horjajinova.

Vše podstatné se odehrálo v dějství druhém. V 51. minutě přitom domácí diváci oslavovali první branku v síti soupeře. Skvěle na levé straně zapracoval Diego Capel a založil rychlou akci. Stačil si ještě narazit se svým spoluhráčem a poslat přihrávku do vápna, kde míč z první Izmailov usměrnil přesně tam, kam chtěl.

O pár chvil později mohl skórovat i Matías Fernández, jenže jeho dělovku z dálky vytěsnil konečky prstů do bezpečí Horjajinov. Na druhý gól přesto Sporting nečekal nijak dlouho. V 64. minutě se Insúa postavil k přímému kopu, zvolil střelu po zemi, a protože se mu obrana Metalistu ve zdi trochu rozestoupila, zamířil přesně k levé tyčce.

Až jako by tahle facka trochu charkovský klub vyburcovala k nějaké větší aktivitě. Už Taison nebezpečně pálil a Rui Patrício se měl mezi třemi tyčemi co ohánět. Ani jeho kolega José Sosa následně na portugalského muže v rukavicích nevyzrál. Jenže nakonec to byl Rui Patrício, který v poslední minutě zavinil penaltu.

Pronikající Devič totiž upadl po kontaktu s ním v šestnáctce na zem a rozhodčí Wolfgang Stark byl nekompromisní. Tentokráte si však Devič na pokutový kop netroufl. Nechtěl to zpackat stejně jako v Pireu. A udělal dobře. Balón na bílý puntík si postavil Cleiton Xavier a snížil.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com