3 : 1
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Trnava ide ďalej!

Spartak Trnava to v odvete napokon "hravo" zvládol a postupuje do 3. predkola celkom zaslúžene. Po výhre 3:1 nad albánskym mužstvom KF Tirana, ho čaká najbližšie bulharská Levski Sofia.

Od začiatku duelu to bol tlak na strane domácich a paľba na svätyňu hostí. V 8. minúte mal šancu po Procházkovej nahrávke Vyskočil, ale lopta sa mu skĺzla a trafil iba žrď brány. Následne Bernáth mieril mimo. O štyri minúty šiel sám na gólmana Tomaček, ale neuspel. Počas prvých dvadsiatich minút si hostia vôbec nezahrali. Ďalšiu šancu mal opäť Tomaček, ale Lika opäť zasiahol v prospech svojho tímu. Práve, keď sa končila 20. minúte a hostia sa konečne dostali k lopte, tak z priameho kopu napálil G. Lika a otvoril skóre - 0:1. Bol to veľký šok. Trnava bola otrasená a Albánci už začali kúskovať hru. V 33. minúte mohlo byť vyrovnané, ale na bránkovej čiare zasiahol Pisha. Andeli sa však dočkali v 41. minúte. Opäť padol gól z priameho kopu, presadil sa tentokrát na druhej strane Ladislav Tomaček. V závere bohatého polčasu mohol zvýšiť vedenie Vyskočil, ale opäť trafil iba konštrukciu brány.

Druhý polčas tak ešte dával možnosť na postup obom mužstvám v podstate v rovnakej pozícii. V 48. minúte sa triasla opäť konštrukcia brány a opäť to bola tá hosťujúca. Smolu mal Tomaček. Hostia tak, ako sa predpokladalo pri priaznivom vývoji zápasu, zdržovali, ako sa dalo. Červenočiernych to však nezlomilo a naďalej sa pokúšali prebiť sa k postupovému cieľu. A prišlo to po hodine hry. V 66. minúte pálil tvrdo Kaščák, loptu Lika vyrazil iba pred Procházku a ten už nemal problém zvýšiť na 2:1. Ešte stále však o postupujúcom nebolo rozhodnuté a Tirane stačil na postup jediný gól. Trnava znervóznela, ale všetko opadlo päť minút pred koncom. Po faule na Gogoláka sa pískala penalta a tú so šťastím premenil Tomaček a upravil na 3:1. Nasledovala ešte červená karta pre Karabeciho, ale hlavne napokon celkom jasný postup domácich. Viac ako 6000 divákov svojich odmenili skandovaním a ďakovaním. Niet sa čo diviť, veď Trnava postupuje do 3. prekola, kde ju čaká Levski Sofia.

Autor: Ľubomír Hudačko / denniksport.sk