15.09.2011 19:00 CET
1 : 2
(1:2)

Dnes to bol na Slovensku smutný deň...

Najsledovanejšie športy na Slovensku v poslednej dobe radosť ich obyvateľom nerobia, smutný deň dnes nespasil ani Slovan Bratislava, ktorý prehral na úvod s Athleticom Bilbao v prvom zápase skupinovej fázy Európskej ligy tesne 1:2.

Už v 3. minúte pohrozil priamym kopom Žofčák a Iraizoz musel zasahovať. Následne postupne preberali iniciatívu hostia a to bolo cítiť oveľa viac. V 12. minúte sa prebíjali po peknej kombinácii, nahrávka z pravej strany našla Susaetu a ten do protipohybu Putnockého otvoril skóre - 0:1. Nezabránil gólu ani na čiare stojaci Bagayoko. O tri minúty pálil Muniain, Putnocký už bol pripravený. V 20. minúte sa z pravej strany a veľkého uhlu dostal napokon k strele Gabilondo a len tesne minul. Bilbao naďalej držalo loptu na svojich kopačkách, ale občas vystrkoval rožky aj Slovan. Po náznakoch Grendelovej a Žofčákovej roboty a teda centroch na spoluhráčoch, prišla aktivita kapitána belasých aj o minútu, v šestnástke sa odrazená lopta po jeho úniku dostala k voľnému Guédému a ten nekompromisne napálil k žrdi a vyrovnal - 1:1. Trošku sebavedomia to Slovanu pridalo, diváci si vytrvalým potleskom uctili pamiatku Pavla Demitru, ale v 40. minúte sa menilo skóre opäť v prospech hostí. Z ničoho nič bol pred Putnockým Muniain, obhodil si obrancou a zakončil volejom zakončil do rohu - 1:2. V závere polčasu mal ešte možnosť Llorente, ale tentokrát svoj tím brankár domácich podržal a jeho strelu z pravej strany kryl.

Druhé dejstvo začalo aktivitou zverencov trénera Weissa, najprv bol v 51. minúte v útoku Žofčák. Po dravom prieniku a odrazených loptách sa zdalo, že guľaté čudo smerovalo do brány, no náš hráč bol odblokovaný a Iraizoz situáciu kontroloval. O tri minúty bolo vyrovnané, ale gól neplatil. Center do vápna akrobatickou pätičkou vracal naspäť Šebo, Kladrubský však vraj fauloval brankára a tak dorážka Milinkoviča uznaná byť nemohla. Prevaha Bilbaa už nebola tak markantná, najmä Llorente sa k príležitostiam vôbec nedostával. V 70. minúte vybehol z brány Iraizoz a zmaril sľubnú možnosť pre Šeba. Na druhej strane bola podobná situácia pri dlhej lopte pre Susaetu, ale posunul si ju veľmi ďaleko a Putnocký tak v pohode hasil. V 79. minúte z priameho kopu ešte zahrozil Lopez, ale trafil len gólmana slovenského majstra. Následne sa neprebil do šance ani Žofčák a duel sa už len dohrával. Slovan nemal žiaden tlak, Španieli umne kontrolovali hru a v závere ešte pohrozil Lopez. Skóre sa ale už nemenilo, tri body tak majú Baskovia.

Autor: Ľubomír Hudačko