Schalke 04 - Maccabi Haifa 3:1

Fotbalisté Schalke 04 potvrdili roli favorita a Maccabi Haifa zdolali 3:1. Domácí mohli vést už po prvním poločase, jenže vyrovnávací trefa Vereda a neuznaný regulérní gól Huntelaara tomu zabránily. Vítěznou branku tedy vstřelil ve druhém poločase Fuchs a výsledek pečetil Jurado.

Úvod utkání jasně ukázal, kdo je v zápase favoritem. Schalke bylo aktivnější a také vstřelilo rychlou vedoucí branku. Huntelaar si vyměnil míč s Fuchsem a ten propálil brankáře Sharanova - 1:0 pro Schalke. Domácí hráli nadále dobře a Haifě toho moc nedovolili, přesto přišlo ve 35. minutě vyrovnání. Vered nejprve z hranice šestnáctky vystřelil, načež jeho projektil Fahrman vyrazil a sám Vered ještě míč doběhl a vyrovnal na 1:1.

Ještě do poločasu mohlo Schalke znovu vést, Huntellarova branka ale nebyla uznána pro ofsajd, který ale v žádném případě nebyl. Regulérní branka tedy nebyla uznána, avšak Königsblauen si to ve druhém dějství bohatě vynahradili.

Domácí začali ve druhém poločase dost aktivně, ale branky se dočkali až v 66. minutě. Byl to znovu Fuchs, kdo překonal Sharanova, tentokrát se mu to povedlo z volného přímého kopu - 2:1 pro Schalke. Tým z Gelsenkirchenu se pak uklidnil a další, tentokrát pojišťovací branku vstřelil osm minut před koncem. Jurado neohroženě pronikl do pokutového území, obrana Izraelců ho prostě nechala a Jurado zakončením na zadní tyč zvýšil na 3:1. Schalke vyhrálo 3:1 a po předchozí remíze má v tabulce čtyři body.

Autor: Ondřej Linhart