14.02.2012 12:00 CET
0 : 1
(0:0)

Rubin Kazaň - Olympiakos Pireus 0:1

Rubin Kazaň jako první z ruských týmů zahájil letošní rok oficiálním zápasem. V prvním kole vyřazovací fáze Evropské ligy v Lužnikach podlehl řeckému Olympiakosu 0:1.

V Moskvě bylo od prvních minut o poznání aktivnější hostující mužstvo, které si vypracovalo několik zajímavých příležitostí. Především útočník Djebbour byl blízko gólu, ale po přihrávce Mirallase jen těsně nedosáhl na míč.

Krátce před koncem poločasu měl Olympiakos další velkou šanci. Djebbour se ocitl ve výhodné pozici, ale moment prováhal. Poločas skončil bez branek, s tímto průběžným stavem mohli být spokojenější pasivní Rusové.

Rubin čekal na svou první velkou šanci do 48. minuty, Valdez po centru Kuzmina střílel přesně do pravého rohu gólmana Megyeriho, Maďar v brance Olympiakosu ale proti jeho pokusu vytáhl skvělý zákrok a míč vytěsnil.

Druhý poločas byl vyrovnaný, přesto Rubin inkasoval. Gólu předcházely dvě standardní situace. Jako první ze standardní situace orazítkoval Makoun břevno, a pak následoval roh, který otevřel skóre zápasu. Jako první byl u míče Fuster, který obelstil vybíhajícího brankáře Arlauskise.

Rubin mohl vyrovnat téměř okamžitě. Unikajícího Karadenize fauloval v pokutovém území Megyeri a sudí Milorad Mažič nařídil pokutový kop, brankář Olympiakos si navíc za svůj zákrok vysloužil červenou kartu. Penaltu vzal na sebe Izraelec Natcho, ale náhradní gólman Carroll jej vychytal.

Olympiakos v deseti těsné vedení 1:0 udržel a zajistil si velmi výhodnou pozici do odvetného klání, které je na programu 24. února v Řecku.

Autor: David Kubáň / championat.ru