23.02.2012 19:00 CET
0 : 3
(0:2)

PAOK Soluň - Udinese Calcio 0:3

Udinese Calcio zvládlo těžkou odvetu na stadionu Toumbas a po vysoké výhře 3:0 slaví postup do další fáze. Italský celek zaskočil PAOK hned v úvodu, kdy se trefili Danilo a Floro Flores. Třetí branka přišla až po změně stran, z pokutového kopu se nemýlil Maurizio Domizzi.

Na úvod si připomeňme, že první klání na stadionu Friuli skončilo bezbrankovou remízou. Lepší výchozí pozici měl tedy PAOK, kterému stačila jakákoliv výhra, Udinese však stačila k postupu kterákoliv remíza větší než 0:0.

Italové začali v Řecku jak nejlépe mohli, rohový kop Pasquala dopravil hlavou do sítě Danilo a PAOK se tak dostal do nezáviděníhodné situace, prohrával 1:0 a k postupu nyní potřeboval otočit výsledek na 2:1. Přitom kdyby proměnil velkou šanci Athanasiadis před tím, než udeřil Danilo, mohlo se utkání vyvíjet zcela jinak.

PAOK se sotva stačil oklepat z úvodního šoku a po čtvrthodině hry prohrával už 2:0. Domizzi při zahrávání volného přímého kopu namazal Floro Floresovi, jenž dělovkou z poměrně velké vzdálenosti překonal brankáře Kresiče - 2:0 pro Udinese. Hosté byli jako na koni a PAOK měl co dělat, aby se utkání v úvodu neproměnilo ve výsledkovou blamáž. Od další inkasované branky zachránila Řeky jen nemohoucnost Flora Florese a nepřesnost Fabbriniho.

Svěřenci Lászla Boloniho zapnuli až v závěrečných minutách prvního poločasu, výsledkem ale bylo, že Handanovič nemusel zasahovat, největší šanci PAOKu zahodil Apostolos Giannou. První poločas skončil vedením Udinese 2:0.

Začátek druhého poločasu vyšel opět lépe hostům, Miroslaw Sznaucner fauloval Flora Florese a jelikož to bylo ve vápně, kopala se penalta. Maurizio Domizzi, jenž v tomto zápase oblékl kapitánskou pásku, penaltu proměnil a de facto stvrdil postup Udinese do dalšího kola! Italové vedli na půdě PAOKu už 3:0. Posledních dvacet minut Udine bránilo, ale útoky PAOKu nebyly nebezpečné. Další branka už nepadla, Udinese vyhrálo 3:0 a může se těšit na dalšího soupeře.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net