2 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Reykjavík postupuje po dráme v Žiline

MŠK Žilina dokázala zvíťaziť 2:0 v odvete 2. predkola Európskej ligy nad islandským klubom KR Reykjavík, ale nestačilo to na postup, keď po prehre 2:3 vypadá z Európskej ligy.

Spočiatku mali mierne navrch hosťujúci hráči, ktorí sa snažili v úvode streliť gól, ktorý by zrejme spečatil postup klubu z Islandu. Vážnejšiu akciu si ale nedokázali vytvoriť, naopak Žilina mohla v 14. minúte viesť, ale Barčíkov priamy kop Halldorsson chytil. O niekoľko sekúnd neskôr na druhej strane vystrelil Baldvinsson, ale Dúbravka si dal pozor. V 20. minúte strieľal domáci Gergel, ale minul bránu Reykjavíku. O šesť minút neskôr skúšal šťastie Gunnarsson, ale Dúbravka loptu zachytil. Po polhodine hry sa Žilina dostala do vedenia, keď po peknej akcii zakončil presne Majtán - 1:0. V 33. minúte bola zblokovaná štandartka Barčíka na rohový kop, z ktorého následne domáci nič nevyťažili. Do konca prvého polčasu niekoľkokrát skúšali obe mužstvá šťastie strelami z diaľky, ale gól nepadol.

V druhom polčase pokračovala Žilina v aktivite, snažila sa streliť ďalší gól, ktorý by dostal Reykjavík pod tlak. V 47. minúte zakončoval striedajúci Ceesay, ale brankár hostí s pokusom gambijského útočníka problém nemal. Žilina neustále skúšala prekonať brankára hostí, v 56. minúte znovu zachraňoval hostí gólman, keď zneškodnil pokus Majtána. V 65. minúte sa dostali k slovu aj hostia, z priameho kopu strieľal vedľa Hauksson. V 70. minúte sa MŠK dočkal vytúženého gólu, keď striedajúci Ceesay znížil len na jednogólové manko hostí - 2:0. Neskôr hra mierne upadla a tlak sa zvýšil v poslednej desaťminútovke. V nej mali šošoni niekoľko sľubných šancí, ale nedokázali už skórovať, čím by sa dostali do predĺženia. Po súhrnnom výsledku 2:3 postupuje Reykjavík.

Autor: Filip Kubaliak