05.04.2012 21:05 CET
1 : 1
(0:1)

Metalist v Evropské lize končí, do semifinále jde Sporting

Fotbalisté Sportingu uhráli v odvetě s charkovským Metalistem remízu 1:1, která je po domácím vítězství 2:1 posílá mezi nejlepší čtyři celky Evropské Ligy. V semifinále na ně čeká Athletic Club.

Metalist dnes potřeboval vyhrát, a proto na nic nečekal a do zápasu vstoupil pořádně zostra. První šanci si vypracoval už po třech minutách hry, kdy byl gólman Patrício přinucen likvidovat hlavičku Edmara. Zanedlouho zakončoval hlavou také útočník Cristaldo, ovšem ani on si nevedl o mnoho lépe, mířil totiž nad břevno. Domácí ze svého úvodního tlaku nic vytěžit nedokázali, což je mohlo mrzet, jelikož hra se s postupem času vyrovnala.

Na začátku devětadvacáté minuty dal ale o sobě Charkov znovu vědět. Po přihrávce Villagry zakončoval Xavier, který Patrícia zaměstnal nepříjemnou střelou z úhlu. Hostující gólman se musel činit znovu o tři minuty později, kdy se jej snažil překonat po pěkné individuální akci Taison.

Sporting toho směrem dopředu v první půli příliš nepředvedl, přesto se těsně před přestávkou dočkal vedoucí branky. Capel poslal na hranici malého vápna vynikající centr, domácí obránci nedokázali uhlídat Rickyho van Wolfswinkela, který se dostal k hlavičce a s přehledem uklidil míč do sítě.

Brzy po změně stran mohl být stav znovu nerozhodný, jenže Jonathan Cristaldo v dobré palebné pozici neuspěl, jelikož stoper Anderson Polga pohotově zasáhl a jeho střelecký pokus zblokoval. V 57. minutě se už ale argentinský kanonýr dočkal. Po vynikající hlavičce Deviće se na hranici vápna zmocnil míče a přesně umístěnou ranou vykřesal pro Metalist naději.

O sedm minut později se domácí fotbalisté ocitli nesmírně blízko druhé brance. Po faulu Xandaa na Deviće kopal kapitán Cleiton Xavier penaltu, ovšem Patrício směr jeho střely vystihl a míč vyrazil. Následně hned dvakrát zahrozil Sporting: Capelova dělovka zpoza šestnáctky byla však zblokována, Izmailov z přímého kopu pro změnu nemířil vůbec přesně.

Metalist se pochopitelně snažil dostat utkání alespoň do prodloužení, proti výborně bránícím Portugalcům to měl ale nesmírně těžké. Vytouženého gólu se už nedočkal a musel tak skousnout nepříjemné vyřazení.

Autor: Tomáš Honajzer