23.02.2012 21:05 CET
4 : 1
(1:0)

Metalist Charkov - Red Bull Salzburg 4:1

Metalist Charkov i v odvetě nasázel čtyři branky do sítě Salzburgu. Ukrajinský tým vyhrál na domácí půdě 4:1 a postupuje do osmifinále Evropské ligy.

Na poloprázdném stadionu v Charkově nechtěl Metalist nic podcenit a ve 12. minutě si vytvořil první velkou příležitost. Brazilec Taison běžel jeden sám na brankáře Walkeho, ale ten ho vychytal. Poté se osmělili i Rakušané, před brankou Charkova bylo pár nepříjemných závarů...

Ve 28. minutě Metalist otevřel skóre, střelu Sosy nešťastně tečoval 19letý rakouský kapitán Hinteregger a míč zapadl do sítě. O chvíli později mohl zvýšit na rozdíl dvou branek aktivní Taison, ale jeho střela z 15 metrů jen těsně minula pravou tyč Salzburgu.

Vstup do druhého poločasu měl lepší Salzburg, který po přesné hlavičce Jantschera vyrovnal v 57. minutě na 1:1. Remízový stav nevydržel dlouho, Xavier vysunul Cristaldiho a ten v 62. minutě vrátil vedení na stranu Charkova. O minutu později Charkov navýšil vedení zásluhou Blanca a konečnou podobu výsledku dal v 87. minutě Brazilec Marlos, který míč poslal do sítě hrudí.

Autor: David Kubáň / football.ua