08.03.2012 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Olympiakos dal Metalistu lekci z produktivity a vítězí 1:0

Jediný zástupce ukrajinského fotbalu v jarní části evropských pohárů Metalist Charkov nezvládl osmifinále Evropské ligy na domácí půdě s Olympiakosem Pireus, se kterým prohrál o jediný gól. Hosté tak mají k postupu do čtvrtfinále blíže. O vítězství 1:0 se postaral v 50. minutě David Fuster.

Metalist vstoupil do utkání o dost aktivněji. Papa Gueye a José Sosa ale mířili jen vedle brány, za hosty se mohl prosadit Mirallas, jehož centr z rohového kopu musel vytěsňovat na brankové čáře do bezpečí až gólman Horjajinov. V 9. minutě vypálil domácí Cleiton Xavier, jeho střela z dálky ale byla zablokována.

Rychlé tempo utkání plné menších i větších šancí pokračovalo i nadále. V dobré střelecké pozici se najednou objevil také Maniatis, do jeho pokusu se ovšem na poslední chvíli vložil Papa Gueye. Pak také z pořádně velké vzdálenosti zkusil vypálit Blanco, nicméně mezi třemi tyčemi byl pozorný maďarský gólman Megyeri ve službách Pireusu.

Domácí byli jinak směrem dopředu i nadále aktivnější. Po pěkné akci mohl skórovat rovněž Cristaldo, nenašel ovšem správnou mušku, dvakrát také vychytal Fininha skvělý Megyeri, stejně tak ani Cleiton Xavier neuspěl z přímého kopu. Do přestávky chtěl ještě rozvlnit síť hostující Maniatis, ale pálil jen nad břevno.

I když by si za výkon v první půli asi Metalist průběžné vedení zasloužil, podařilo se to právě soupeři. V 50. minutě se po Mirallasově centru dostal k nešťastnému odraženému balónu Fuster, jenž z blízkosti v pohodě zacílil. Přitom ihned na to mohl vyrovnat Edmar, jenže hlavičkoval nad břevno po centru od José Sosy.

Edmar měl ještě jednu šanci, poté také Taison, jenže prvního jmenovaného zastavila domácí obrana a druhý jmenovaný hlavičkoval mimo. Taison ihned na to prověřil Megyeriho přece jenom o pár minut později, nepřekonal ho ovšem. Ani střídající Devič nezamířil úplně podle svých představ, a míč tak skončil v zámezí.

V 78. minutě napodobil své spoluhráče opět Cleiton Xavier, po jeho střele si zkrátka Megyeri na balón šáhnout nemusel. Hosté s velkým štěstím vítězství ubránili, ačkoli soupeř byl v útoku o dost lepší. Nakonec Charkov hrál posledních osm minut o deseti, jelikož se za hrubý zákrok nechal vyloučit Maniatis.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com