15.03.2012 21:05 CET
3 : 2
(0:2)

Manchester svou úlohu nezvládl. I přes výhru 3:2 postoupil Sporting

Favorit Evropské ligy na celkové vítězství Manchester City nakonec nepostoupil kvůli pravidlu o více vstřelených branek na půdě soupeře, díky němuž právě postoupil Sporting. Domácí srazila na kolena první půle, ve které dvakrát inkasovali, a i když se v té druhé vzpamatovali, ke kýženým čtyřem gólům to nevedlo.

První vlaštovku směrem na domácí bránu poslal Schaars, špatně ho totiž hlídal Savič. Nicméně jeho střela v brance neskončila. Na druhé straně se City procpali do pár šancí. Velice dobrou zakládal Johnson, který si narazil s Davidem Silvou, jejich záměr ale vystihl Polga, jenž odkopl míč do bezpečí.

Opravdu větší gólovku si vytvořil Sporting po šesti minutách hry. Fernández se dostal k míči, jeho střela ale nakonec byla zablokována. Ani Xandao svou hlavičku mezi tři tyče neusměrnil. Pak zase zahrozili Citizens. Johnson po pasu od Davida Silvy pálil z první, jenže ani on neměl vůbec dobrou mušku.

Trefit se mohl i Balotelli, jehož si našla přihrávka Silvy, ovšem střelecký pokus mu zablokoval znovu výborný Polga. Skóre utkání nakonec načal ve 33. minutě Fernández. Divočák Balotelli totiž srazil pronikajícího Insúu, přímý kop pak zakroutil parádně k tyči právě hostující záložník.

Tenhle inkasovaný gól měl ale dohru. Trenér Roberto Mancini něco vzkázal přes hřiště Balotellimu, ten mu ale neodvětil žádnými přátelskými gesty. Tahle ostrá výměna názorů se zřejmě bude ještě v klubu řešit... Manchesteru tato hádka pochopitelně nijak nepomohla. Ba naopak. Za sedm minut totiž prohrával už o dvě branky.

Pod dlouhém nákopu ze standardky se na pravé straně k míči dostal Izmailov, který udělal pár kroků vpřed, poslal přihrávku přes celou šestnáctku, kde si u vzdálenější tyče naběhl pohodlně skórující van Wolfswinkel. Mancini musel udělat o přestávku změnu. Ona vůbec celá hra potřebovala nějaký nový impuls.

A tak na hřiště za Johnsona přišel de Jong. V 55. minutě byl poslán na hřiště i Džeko a dá se říci, že až poté domácí znebezpečnili. Po hodině se jim podařilo snížit. Yaya Touré poslal krásnou kolmici do vápna na Agüera, který se s míčem jenom otočil a dělovkou pod břevno překonal brankáře Ruie Patrícia.

Manciniho družina se i nadále hnala do útoku, Kolarov z přímého kopu mířil nad, chybu Ruie Patrícia, kterému vypadl sebraný centr ze vzduchu z rukavic, ovšem také nepotrestala. Naději dostala v 75. minutě. Neto fauloval ve vápně Agüera, který, nutno podotknout, pádu i dost přidal, nicméně Balotelli penaltu s chladnou hlavou proměnil.

A hodně zle začínalo být pro lisabonský tým osm minut před koncem. Kolarovův rohový kop prodloužil za sebe Savič, u zadní tyče se přitom nacházel osamocený Agüero, který posunul svůj tým do vedení 3:2. Závěrečné minuty byly pro Sporting hodně krušné. Jen díky smůle v koncovce Manchester neskóroval počtvrté.

Svou hlavičku poslal vedle brány Džeko, ještě blíže gólu byl Balotelli, který rovněž hlavičkoval těsně mimo. Mužem zápasu mohl být gólman Hart. V nastaveném čase se i on vydal do útoku, jako kdyby to byl střelecký zabiják si zaběhl za obranu na pas de Jonga, z blízkosti ale jeho hlavičku polapil Rui Patrício.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com