0 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

V Albánsku gól nepadol, rozhodne sa v Trnave

Prvý zápas 2. predkola Európskej ligy medzi KF Tiranou a Spartakom Trnava skončil bez gólov.

Začiatok zápasu poznačila nervozita, hráči sa dopúšťali mnohých faulov a hra bola kúskovaná. V 12. minúte prvýkrát na bránu vystrelil Karhan, brankár domácich loptu bezpečne kryl. Neskôr to skúšal opäť, stav sa nemenil. Šancu mal aj Karabeci, rukavice si oprášil pre zmenu Raška. Následne sa neujali ani dva priame kopy; najprv to skúšal Tomaček a neskôr Malchárek. Ani jedno mužstvo sa nedostávalo k výraznejšej šanci, či už vinou zastavenia akcie ofsajdom, alebo faulom. Prevažovali nepresnosti a gólové šance neprišli ani po štandardkách. Jednu z posledných akcií v prvom polčase zakončoval Karhan, ale priamy kop gól neznamenal. Do kabín sa tak šlo za stavu 0:0.

Ani druhý polčas nepotešil oko diváka tak, ako by si prial. Najprv mal šancu Essama, Raška zasahovať nemusel. Napriek svojskému tempu hry sa však šance rodili väčšmi, ako v prvom dejstve, lopty lietali z jednej strany na druhú, ale futbalová krása vyzerá inak. Tomaček nacentroval po hodine hry na Procházku, ale ani on brankára neprekonal. Na druhej strane neuspel pri Raškovi ani Bala. V 78. minúte centroval opäť Tomaček, ale Gogolák skóre nezmenil taktiež. Nepresadil sa po rohu ani Karabeci, šance sa množili a veľkú mal Karhan, ale neuspel ani on, strela bola zblokovaná. Viac sa toho nestalo a do odvety pôjde Trnava v miernej pozícii favorita.

Autor: Ľubomír Hudačko